Podolí, Apolinář - vaginální porod po císaři

194
27.5.16 17:34

Podolí, Apolinář - vaginální porod po císaři

Ahojky,
sice asi plaším zbytečně brzy, ale nikde jsem radu nenašla :(
Jsem 10 let po vaginálmím porodu a 5 let po císaři z důvodu plodu KP - vlastní rozhodnutí.
Teď jsem těhotná znovu a řeším výběr porodnice.
Jak je to s výběrem vaginálního porodu a sekce v těchto porodnicích?
Dávají na výběr nebo hned dělají dalšího císaře?
Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23296
27.5.16 17:46

@Janulika ja chodim do Podoli. Jsem taky po jednom cisari. V utery jdu na zmereni maleho a jizvy a doktorka mi rekla, ze pokud bude maly vetsi a jizva tenka, budou chtit delat cisare. Pokud ale vse bude v poradku, tak nechaji vyber na me. Pokud budu chtit cisare, udelaji mi ho. Pokud to budu chtit zkusti prirozene, je to mozne. Tak uvidim v utery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
27.5.16 17:49

Přesně- v Podoli daji vybrat (pokud je vse v poradku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
27.5.16 17:50

Taky bych chtěla rodit normálně, už jen proto, že mám miminko hned u sebe a můžu jít brzy domů.
Ale zároveň je tam ten strach. Takže bych volila porodnici, kde mi umožní v případě, že budu srab porodit císařem :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20760
27.5.16 18:04

@Janulika U Apolináře taky dávají vybrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
27.5.16 18:28

@Janulika v Motole je to taky na mamince, dokud nejsou nějaký větší rizika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 18:49

Já jsem chtěla vaginální porod po císaři (kvůli 2 čatům), jizva byla dle měření slabá, v Podolí by mě rodit vaginálně nenechali! A když neporodíš do termínu, i když je jizva OK, tak Tě nechají přenášet a udělají císaře! :cert: Já rodila v Rakovníku a tam mě nechali přenášet, že to stejně skončilo císaře, za to mohla ta „pitomá“ jizva z minulého císaře. Raději anonymně. Raději mají císaře, protože tam je o dost menší riziko nějakého „průseru“ :cert:!
Po císaři můžeš mít miminko taky hned u sebe, pokud nejsi na JIPu, ale to jen podle výběru porodnice. Např. v tom Rakovníku, kde jsme byli s manželem na nadstandardu, jsme mohli mít miminko hned u sebe!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 18:51

Oprava - chtěla jsem napsat, nenechají přenášet

• Nahlásit
  • Citovat
4853
27.5.16 19:06

Mě po prvním císaři gynekoložka varovala, že jestli budu chtít další těhotenství zkusit přirozený porod, že do Podolí, kde jsem byla s prvním už ne, protože tam velice rádi řežou. Podle toho, jak mě po prvním císaři strašili a důrazně doporučovali otěhotnět až za 2! roky, tak jí to docela věřím. Pravdou je, že já byla zase speciální případ, protože jsem otěhotněla 5 měsíců po prvním císaři :oops:. Byla jsem pak v Motole, tak nechávali vybrat, pokud to šlo.
Myslím, že ty s pěti lety po císaři to nebudeš muset řešit nikde a můžeš jít kam chceš, tohle hrotit fakt nebudou, zvlášť když máš zasebou i přirozený porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55087
27.5.16 19:15

@Janulika mě nechali po císaři rodit normálně u Apolináře. Mohla jsem si vybrat a neměli s tím problém. Když jsem přijela rodit, tak se o císaři nikdo ani nezmínil a doktor jenom zkontroloval jizvu, kterou teda přeměřovali i během těhotenství. Mezi porody jsem měla 3,5 roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
27.5.16 19:22

Jee skoda, ze tahle diskuse nebyla pred mym porodem. Usetrila bych si nervy.
Musim ale rict, ze v Podoli mi dali vybrat. Presla sem z Motola do Podoli, protoze v Motole me nutili do vaginalniho porodu. Mozna to ale bylo jen jednim konkretnim doktorem v Motole. :nevim: S clovekem ale cloumaj hormony…, takze sem nechtela riskovat.
V Podoli maji informovany souhlas o zpusobu vedeni dalsiho porodu po cisari. Je to tam pekne vysvetleny, me to jen utvrdilo v mym rozhodnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.16 00:09

Ahoj. Prosim, netušíte jak dlouho, pokud vůbec nechávají u Apolináře přenášet po CS, nez udělají druhého CS? Pokud to spravne chápu, tak po císaři u Apolináře nevyvolávají, bud spontánní porod nebo císař.

• Nahlásit
  • Citovat
7531
7.7.16 09:08
[citace @Anonymní píše:
Ahoj. Prosim, netušíte jak dlouho, pokud vůbec nechávají u Apolináře přenášet po CS, nez udělají druhého CS? Pokud to spravne chápu, tak po císaři u Apolináře nevyvolávají, bud spontánní porod nebo císař.

Nemůžu mluvit za Apolináře, nicméně já budu rodit po 2,5 letech po první sekci která byla pro nepostupující porod a preeklampsii nejspíš opět sekcí(mám jí naplánovanou) nicméně mám domluveno že pokud bych se rozrodila dřív normálně, zkusí se to, ALE z těchto důvodů pro které jsem měla první sekci, mi moc šancí nedávají, 3 na sobě nezávislí zdravotníci mi řekli, že pokud bych měla sekci z jakéhokoli jiného důvodu, tak by se dalo o tom uvažovat, ale preeklamsie se ve většině případů u dalších těhotenství vrací a pokud rodička už jednou přenášela a pak rodila pro nepostupující porod sekcí, tak většinou i u druhého dopadne stejně.
Nicméně praxe je taková, pokud se nerozrodíš, preventivně tě hospitalizují a vyčkávají ve 40tt a pak případně stejně říznou, po sekci by se nemělo vyvolávat právě kvůli jizvě, takže záleží opravdu na důvodu první sekce a na tom jak je mimčo připravené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.16 09:21

@medunka23 já taky první CS kvůli preeklampsii, ale byl to předčasný porod a šlo se rovnou na císaře kvůli extrémnímu tlaku. Řekli mi, že to je tak pade na pade, že se ta preeklampsie vrátí.
Kde budeš rodit?
A ten první porod jsi měla vyvolávaný nebo jsi začala rodit sama? V jakém týdnu?
Díky moc a ať se nám ta preeklampsie nevrátí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
7531
7.7.16 09:36
@Anonymní píše:
@medunka23 já taky první CS kvůli preeklampsii, ale byl to předčasný porod a šlo se rovnou na císaře kvůli extrémnímu tlaku. Řekli mi, že to je tak pade na pade, že se ta preeklampsie vrátí.
Kde budeš rodit?
A ten první porod jsi měla vyvolávaný nebo jsi začala rodit sama? V jakém týdnu?
Díky moc a ať se nám ta preeklampsie nevrátí :kytka:

já měla vyvolávaný, ale hospitalizovali mě právě kvůli tlaku, ten se srovnal, i preeklamptické krevní testy byly ok a při porodu mi zase vylítnul, asi kdyby se malá nezasekla nahoře, bych zvládla porodit normálně, byla jsem během 4 hodin na 8cm a pak se to tam zaseklo a nic a vylít tlak, takže akutka.
Jinak i na prvotrimestrálním screeningu mi dr říkal, že nevědí proč se to děje, jen že to má souvislost s průtokama v placentě, to mám zatím ok, ale v pondělí jsem byla v porodnici a tam mi projistotu udělali i včechny náběry, i ty preeklamptický a moc nevěřím tomu že bych porodila normálně i když jsem na prst otevřená, ale hlavička je ještě hodně nahoře. Jinak budu rodit v Jičíně. A je pravda, že dokud se doktor nepodíval pořádně do papírů proč jsem rodila sekcí, tak byl i v celku v pohodě proč bych nemohla rodit normálně, pak teda najednou veškerý odběry a podobně a ještě mi řekl ať beru magnezium, takže spíš chce abych to dotáhla do toho 19, ona ta preeklampsie není prča, takže se jim ani nedivím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama