Podolí - předporodní kurz a monitory

2184
24.11.15 09:19

podolí - předporodní kurz a monitory

Ahoj,

chtěla jsme se zeptat, měla bych jít s partnerem na předporodní kurz v Podolí, ale bohužel manžel nemůže a mně se první termín též nehodí, jelikož poté už není moc kdy, tak by mě zajímalo, jsou ty kurzy nutné? nebo respektive pokud bych je před porodem neabsolvovala, přijdu o něco důležitého?

dajíá se ty informace sehnat někde na netu?

A poslední dotaz, měla bych chodit na monitory do Podolí, ale ještě 14.12. mám jít do poradny ke své gyndařce, to už ale budu ve 36. týdnu, je třeba se tam objednávat, sestřiščka říkala, že nemusím, že když jsme registrovaná, přijmou mě, ale známá mě ted rozhodila, že se objednat mám, že mívají plno, je fakt, že poté jsou svátky a budu již ve 36. týdnu..jen nevím kam přesně se mám objednat, do jaké ambulance či tak.

A vlastně ještě poslední věc, co se týče odvozu do porodnice, má podolí nějaké smluvní sanitky, to by mi asi poradili až budu chodit na ty monitory, že?

řesím jak se tam dostat až to nastane, auto máme v háji, taxikem možná, zda mě vezme, kamrádku nevzal, řekli ji to na dispečingu, když si volala, že porody nevozí, navíc u nás je to tu ted rozkopané a jsou tu věčně kolony aut, tak přemýšlím o sanitce..ale nevím..

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

249
24.11.15 09:29

@astoret Ahoj, na první návštěvu v prenatální ambulanci se objednává telefonicky nebo osobně - viz web ÚPMD.
Ohledně předporodního kurzu neporadím, nechodila jsem. Sanitku taky nevím, odvoz jsme řešili po vlastní ose.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4077
24.11.15 09:33

@astoret Ahoj, na předporodní kurz jsem do Podolí chodila a přišlo mi to zbytečné, zase tolik extra informací jsem se nedozvěděla. Chtěla jsem hlavně vidět sály, ale tam se ani jednou nešlo, protože bylo vždy plno :( Na monitory se určitě musíš objednat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.11.15 09:45

Před porodní kurzy byly dobre, ale dá se to v pohodě zvládnout bez. Já u obou těhotenství chodila do Podolí na monitory až od 38tt je dobré se cca ve 33tt objednat do Podolí na první poradnu, která je od 36tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 09:47

Predporodni kurzy jsou zbytecny, nesla jsem, na monitory objednat urcite a je to tam na dlouho..a o smluvni sanitce nevim, do porodnice jsem jela mhd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
24.11.15 09:51

Zdravím, předporodní kurz se mi zdá jako zbytečnost, protože na žádný porod se nejde univerzálně nachystat, každý porod je jiný… a k těm taxíkům, teď se druhým dítětem jsem jezdila do porodnice skoro obden s planým poplachem a nikdy mě nikdo neodmítnul…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12038
24.11.15 09:53

Objednat ano byva tam natriskano, kurzy za me k nicemu - vyhozene penize. Sanitka te odveze jen do nejblizsi porodnice. Zavolej si lifttago nebo uber pres aplikaci. Nemusis prece nikomu rikat, ze jsi tehotna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
24.11.15 09:58

@astoret kamarádka si v Podolí brala kontakt na nějaké taxi co vozí seniory a těhotné do zdravotnických zařízení. Už ale nevím jak se to jmenovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
24.11.15 10:11

Předporodní kurzy zbytečnost. Do poradny zavolat a objednat, čím dříve, tím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
24.11.15 10:12

Ok, my je asi vynecháme, vůbec se nám to nehodí a takové ty věci jako kojení a starost o mimi, vyguglim nějaká videa, já jsme stejně byla nejvíc zvědavá na to jak to tam vypadá a je fakt, že bysme se tam třeba ani nepodívali kdyby měli plno..

sanitku a taxi asi budu řešit až to přijde, když to bude v méně frekventovanou dobu asi taxi, problém by byl ve špičce jak je to tu rozkopané stojí to tu hodně dlouho, to bych se bála stát v koloně že jim porodim v taxiku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
24.11.15 10:16
@Gilbert píše:
@astoret Ahoj, na první návštěvu v prenatální ambulanci se objednává telefonicky nebo osobně - viz web ÚPMD.
Ohledně předporodního kurzu neporadím, nechodila jsem. Sanitku taky nevím, odvoz jsme řešili po vlastní ose.

super dík, už jsme to našla na stránkách, původně jsme se na nich nějak ztratila :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 10:21
@astoret píše:
Ok, my je asi vynecháme, vůbec se nám to nehodí a takové ty věci jako kojení a starost o mimi, vyguglim nějaká videa, já jsme stejně byla nejvíc zvědavá na to jak to tam vypadá a je fakt, že bysme se tam třeba ani nepodívali kdyby měli plno..sanitku a taxi asi budu řešit až to přijde, když to bude v méně frekventovanou dobu asi taxi, problém by byl ve špičce jak je to tu rozkopané stojí to tu hodně dlouho, to bych se bála stát v koloně že jim porodim v taxiku :D

ahoj, jestli je to první mimi, tak bych se porodu v taxíku úplně nebála :kytka: jinak nevím, jak v Podolí, ale u nás sanitka odvezla do porodnice, kde byla registrace, i když nebyla nejblíž - je to vše o domluvě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
24.11.15 10:33

@astoret

• předporodní kurzy v Podolí jsou jen vyhozené peníze. Nedozvíš se nic, co by ses nedočetla naprosto kdekoli (třeba na netu)
  • na první poradnu/monitor se určitě objednej. Zavolej, dostaneš termín. Poprvé přijď tak půl hodiny předem - musíš do kartotéky, kde s tebou sepíšou papíry.
  • smluvní sanitky apod. bych neřešila. Až to na tebe přijde, tak si prostě zavolej taxíka nebo sanitku.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
24.11.15 13:27

@astoret Předporodní kurz v Podolí je totálně na nic. Hrozně neprofesionálně prezentovaný a pokud chceš informace, tak si přečti cokoliv na netu nebo nějakou knížku a nějaká kamarádka ať ti případně ukáže, jak se dýchá, ale to stačí i přímo při akci, ukážou ti to.
Do poradny se objednej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
2.12.15 15:36

Už bylo celkem vše řečeno, já jen přidám k monitorům - určitě si s sebou vezmi flaštičku s pitím a něco sladkého na zub (hroznový cukr, čokoládu). Já když poprvé neměla, tak na mě koukali, jak kdybych dorazila odněkud z vesmíru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama