"Podomní" kontrola ceny el. a plynu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rachelkaaa
Stálice 73 příspěvků 17.05.19 12:24
"Podomní" kontrola ceny el. a plynu

Ahoj, prosím o názor.
Už podruhé u nás zazvonili „kontroloři“ cen elektřiny a plynu. Snaží se vyjednávat u dodavatelů lepší cenu, případně navrhnou jiného dodavatele. K tomu ale potřebují všechny smlouvy a osobní údaje :?
Mít lepší cenu by určitě bylo super ale.. pustili byste si je do bytu, případně něco rovnou podepsali? Zatím nevím, jak dokumenty vypadají, manžel nebyl doma takže přijdou příště. Ony ty „nezávazné“ nabídky většinou tak nezávazné nejsou, obzvlášť, když mají všechny osobní údaje.

Můj dotaz: chodí i ve Vašem městě (příp. volali vám)? Nechali jste si ceny porovnat?

Většinou bývám důvěřivější než by bylo vhodné a tak uvítám Vaše zkušenosti dřív, než zas podepíšu něco, co nechci… :roll:

Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petra Z
Hvězda diskuse 52789 příspěvků 17.05.19 12:27

Chodí, otravují a přitom u nás je podomní prodej včetně tohoto zakázány.
Vyhazuju je už ode dveří, popř. Volám městskou policii…jak bylo i MP doporučeno
Snaží se vás jen přetáhnout ke svému dodavateli.

Lalelale
Závislačka 4469 příspěvků 17.05.19 12:28

Nepustila bych do domu nikoho, může to být kdokoliv. Pokud nějaká firma nabízí lepší cenu, tak si tam můžu zavolat. Jsem v tomhle paranoidní ale mám problém pustit přes práh kohokoliv mimo známých

Rachelkaaa
Stálice 73 příspěvků 17.05.19 12:35

Jasně, naprosto souhlasím, spíš si říkám takové to - co kdyby fakt vyjednali lepší cenu. Dodavatel nám ji nenabídne, nemá proč, zrovna nám zvýšili zálohy :roll: A právě si naivně říkám že když je podomní prodej zakázaný, tohle je určitě v pořádku :mrgreen: Jsem ráda za Vaše komentáře, snad mi ještě pár lidí napíše že jsem naivní blbka a ušetřím si zbytečné problémy :dance:

Keyllah
Extra třída :D 11852 příspěvků 17.05.19 12:36
@Rachelkaaa píše:
Ahoj, prosím o názor.
Už podruhé u nás zazvonili „kontroloři“ cen elektřiny a plynu. Snaží se vyjednávat u dodavatelů lepší cenu, případně navrhnou jiného dodavatele. K tomu ale potřebují všechny smlouvy a osobní údaje :?
Mít lepší cenu by určitě bylo super ale..pustili byste si je do bytu, případně něco rovnou podepsali? Zatím nevím, jak dokumenty vypadají, manžel nebyl doma takže přijdou příště.Ony ty „nezávazné“ nabídky většinou tak nezávazné nejsou, obzvlášť, když mají všechny osobní údaje.

Můj dotaz: chodí i ve Vašem městě (příp. volali vám)? Nechali jste si ceny porovnat?

Většinou bývám důvěřivější než by bylo vhodné a tak uvítám Vaše zkušenosti dřív, než zas podepíšu něco, co nechci… :roll:

překvapivě už ti budou strkat novou a závaznou smlouvu, kdy ti nenechají čas na jakékoli prostudování či porovnání cen...…………….u nás takto už asi 5krát byly prodejci od Bohemia Energy, kteří se neváhají se neváhají seniorům tvrdit, že jsou od E.ONu či Innogy a nesou jim jen lepší smlouvu k podpisu...………….
Zvažuješ-li přestup, tak si dma vše potřebné nastuduj a dojeď si sama na konkrétní pobočku

Keyllah
Extra třída :D 11852 příspěvků 17.05.19 12:38
@Rachelkaaa píše:
Jasně, naprosto souhlasím, spíš si říkám takové to - co kdyby fakt vyjednali lepší cenu. Dodavatel nám ji nenabídne, nemá proč, zrovna nám zvýšili zálohy :roll: A právě si naivně říkám že když je podomní prodej zakázaný, tohle je určitě v pořádku :mrgreen: Jsem ráda za Vaše komentáře, snad mi ještě pár lidí napíše že jsem naivní blbka a ušetřím si zbytečné problémy :dance:

A jak by ti ji mohli vyjednat, když už mají smlouvy dopředu natištěné a vůbec je nezajímá konkrétně, kde co člověk má, či kolik platí. Museli by mít přece od tebe kompletní info a měli by ti po čase, až to sami nachystají přímo tobě na tělo, dodat několik nabídek, ze kterých si vybereš, ne? Nemělo by to takto být, pokud by jim šlo opravdu o tvé blaho?

histep
Závislačka 4719 příspěvků 17.05.19 12:42
@Rachelkaaa píše:
Jasně, naprosto souhlasím, spíš si říkám takové to - co kdyby fakt vyjednali lepší cenu. Dodavatel nám ji nenabídne, nemá proč, zrovna nám zvýšili zálohy :roll: A právě si naivně říkám že když je podomní prodej zakázaný, tohle je určitě v pořádku :mrgreen: Jsem ráda za Vaše komentáře, snad mi ještě pár lidí napíše že jsem naivní blbka a ušetřím si zbytečné problémy :dance:

Ušetři si zbytečné problémy.
Já je jednou vyhodila z bytu a následně mi asi 5 minut kopali do dveří tak, že jsem se fakt začala bát a to jsem normálně nebojsa.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34440 příspěvků 1 inzerát 17.05.19 12:43

Ne, do bytu bych je určitě nepustila. A ty podomní prodeje často vyřeší obec tím, že vydá vyhlášku o zákazu podomního prodeje v obci.

P4ja
Echt Kelišová 9103 příspěvků 17.05.19 12:43

@Rachelkaaa Za mě vůbec. To je lepší internetový srovnávač a hlavně. Když se pro někoho rozhodneš, tak ti pomůžou s přechodem k nim a vše zařídí.

Rachelkaaa
Stálice 73 příspěvků 17.05.19 12:43

@Keyllah Právě, přesně to čekám, že udělaji. Zjistí aktuální info a následně vypracují srovnání.
Což se nejspíš nestane a bude to přesně, jak píšete.

ugluk
Hvězda diskuse 46270 příspěvků 17.05.19 12:46

Ani omylem. Pokud ti jde o lepší cenu, tu si můžeš z klidu domova zkusit vyjednat sama, najdi si nějaké srovnávače, atd. Tihle nic nevyjednávají, to jsou zástupci jedné z firem, kteří už mají předem připravenou smlouvu, kterou tě budou nutit podepsat, aniž bys ji pořádně četla. Samozřejmě v ní bude hromada prapodivných podmínek a sankcí. U slova podobní bych odstranila ty uvozovky, tohle je podobní par excellence, tudíž bych jim oznámila, že podobní prodej je zákonem zakázán a jestli se tam zjeví ještě jednou, pošlu na ně policii. Což bych potom i s čistým svědomím realizovala. Smlouva na energie se fakt neuzavírá mezi dveřma.

Rachelkaaa
Stálice 73 příspěvků 17.05.19 12:51

Díky, díky, díky, to jsem potřebovala slyšet :palec: (Když člověk ví, že potřebuje preventivně nadat/zkritizovat, emimino to jistí :mrgreen::kytka:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 295 příspěvků 17.05.19 12:58

Nepouštím a rovnou odmítám a to i přes telefon. Nestojí mi to za to. Stačí mi, že neustále vysekávám z takovýchto podomně uzavřených smluv obě své babičky, které si myslí, že jim vážně dá někdo něco levněji bez podmínek nebo dokonce zadarmo.

Uživatel je onlineMika.ella1
Stálice 77 příspěvků 17.05.19 13:03
@Rachelkaaa píše:
Ahoj, prosím o názor.
Mít lepší cenu by určitě bylo super ale.. pustili byste si je do bytu, případně něco rovnou podepsali? Zatím nevím, jak dokumenty vypadají, manžel nebyl doma takže přijdou příště. Ony ty „nezávazné“ nabídky většinou tak nezávazné nejsou, obzvlášť, když mají všechny osobní údaje.

Jako nekdo kdo byl driv v oboru: Nejsou to kontrolori (to si vymysleli, aby zneli duveryhodneji) jsou to obycejni podomni prodejci, kteri nic neporovnaji jen nacpou sveho dodavatele, ktery mozna vyjde levneji a mozna taky draz - to zjistis az kdyz je pozde. Pokud chcete levnejsi energie doporucuji napriklad na webu usetreno.cz ;) my diky nim usetrili na elektrine 30 000 rocne ;) vyjede tam porovnani cen u vsech dodavatelu energii a sami se rozhodnete ;)

Rachelkaaa
Stálice 73 příspěvků 17.05.19 13:06

@Mika.ella1 :palec: super, díky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama