"Podomní" prodejci energií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 11.01.17 21:43
"Podomní" prodejci energií

Zdravím, nevím ani, zda to stojí za diskuzi, ale dnes mě podomní prodejce lehce vytočil, tak to zkusím :-)
Každý to známe, čas od času zazvoní dealer s neodolatelnou nabídkou na elektřinu, plyn, internet, zdravotní pojišťovnu… každý se musíme nějak živit, chápu, ale zase bych byla ráda, kdyby tyto návštěvy měly nějakou kulturu.
U nás doma mám tyto provozní věci na starosti já, manžel se v tomto neorientuje a ani orientovat nechce, já jsem člověk, co má rád věci pod kontrolou, takže nám to vyhovuje oběma…
Pán dnes zazvonil, otevřít šel manžel, bavili se spolu asi 5 minut a pak přišel pro mě, že tomu nerozumí… Ještě než jsem došla ke dveřím, pán už spustil svoji pohádku a páčil ze mě fakturu, jak byl teď u sousedů naproti a bla bla :-D Zeptala jsem se ho z jaké je společnosti, prý oficiální ČEZ distribuce a když mu dám to číslo z faktury, dostanu hned slevu 200,– :* Na to jsem ho poprosila o předložení nějakého průkazu nebo osvědčení, že je opravdu od ČEZu, chvíli hledal ve složkách a pak mi řekl, že si vše i s pěněženkou a mobilem zapomněl u posledního zákazníka (bydlíme v paneláku, 6. patro z 8) 8o tak jsem se teda omluvila, ale že do chvíle, kdy se mi nějakým způsobem neprokáže, že mu nic ukazovat nebudu, načež pán začal, že když chci přijít o 200,–,… no řekla jsem mu, že to si buď vyřeším přímo s ČEZem, že umím s internetem a dokonce i telefonovat a v závěru, že dvě stovky mě nevytrhnou, pustil se do mě, že to jsem mohla ušetřit měsíčně atd… no závěr byl ten, že se vytasil se složkama Bohemia Energy a že pokud chci ušetřit nemám to řešit na ČEZu ale u BE a odešel…
Já z něj měla srandu, ale představa, že to takhle zaválí na 70letou sousedku, ta mu to podepíše a pak bude na nervy se mi vůbec nelíbí…
Možná, že BE má levnější elektřinu, to teď neřeším, jde mi o to, že pokud se přímo zeptám, pro jakou společnost pracuje, tak mi odpoví, že ČEZ i když to není pravda a záměrně mě uvádí v omyl… loni mi podobně pohádkovala paní z RWE…
Jde si na toto jednání stěžovat?
Chápu, že toho konkrétního člověka asi za ruku nechytí, vzhledem k tomu že si všechno „zapomněl“ u posledního zákazníka, takže netuším ani jméno, ale nechce se mi věřit, že by toto nebyla politika firmy… má smysl psát třeba na ČOI nebo ERU? Nebo řeším hluposti?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 11.01.17 21:49

Stalos emi něco dost podobné.. už jsem to tu myslím psala.. Taky mám na starosti tyhle věci já. Byla jsem těhotná a starší měla velkou horečku, zazvonil na mě chlápek jako hora.. A hned spustil že je od RWE at mu ukážu smlouvu nebo výpis.. (jsme u Rwe) říkám, nemám-a on určitě mám at najdu.. no tak jsem vzala nějaké lejstro.. začal volat a nahlas vyřvávat na chodbě mé přijmené zda i na to muže napsat smlouvu a já mu říkala že jedině až dojde manžel z práce a to bude PO ŠESTÉ! tak teda říkal že přijde okolo šesté, říkám po šesté.. a zvonil u nás ten magor za pět šest, řekla jsem ž emanžel není doma a šel pryč..a že mi t pošle poštou.. ALe byl to neskutečný KO.kot… takový arogantní.. samozřejmě nic nepřišlo.. jen blbě kecal.. od té doby… opravdu neznámým lidem neotvírám a je mi jedno že za dveřmi slyší děcka a televizi!!

 
brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 11.01.17 21:51

Jo a u nás ve měste je tohle zakázane.. (podomní prodej) takže někdo pak volal městáky a dostal pokutu.. Dlouho tu už nikdo nebyl.

 
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 11.01.17 21:54

@brulinka Tchýně takhle loni podepsala mezi dveřma smlouvu (nevím jméno firmy) a samozřejmě se jí to druhý den rozleželo, tak mě povolala abych na to koukla. Mají přípojku na garážiště (cca 30 garáží, nejaké sklady - tchán je správce) na byt a na chalupu, všdchno to přepsala, pán jí sliboval měsíčně tisícové úspory… strávila jsem na tom pár hodin a došla k závěru, že ušetří asi 150,– ročně :pocitac: fakt mě to vytáčí

 
Proto02
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 11.01.17 21:58

Jednu „pomůcku“ pro všechny.
Pokud vás někdo navštíví a tvrdí, že je od firmy, od které odebíráte energie, tak po vás NIKDY nebude chtít vidět fakturu ani smlouvu. Důvod je jasný, ten obchodník má vaše smlouvy a faktury a nepotřebuje je vidět doma u zákazníka.
V tomto případě je to vždy cizí obchodník, který ty data potřebuje, protože bez nich smlouvu nesepíše.
Pozor na odsouhlasení něčeho do telefonu, pozor na podpisy na tablet. Vše je uzavření smlouvy. Pokud jim dáte data z faktury a nepodepíšete, nebude to poprvé, kdy smlouvy podepíšou za vás.
Když vám někdo valí do hlavy, jak změnou obchodníka ušetříte, stavte se napřed u vašeho. Požádejte o kontrolu nastavení jak distribuční sazby, tak případně o nabídku levnější produktové řady. Obvykle pro úsporu změnu obchodníka řešit ani nemusíte.

 
brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 11.01.17 21:59

@geilens hnus :poblion: :poblion: :pocitac: :pocitac: ale myslím že dopadl ještě „dobře“ většinou to dopadá tak, že to mají lidi ještě dražší a když chtějí odstoupit tak platí šilené peníze… je to hnus..

 
Kelsey
Hvězda diskuse 44766 příspěvků 11.01.17 22:05

Neni to uz nahodou zakazane, tady ti smejdi zvonkari se jim rika.
Volat policii, kdyz zas dojdou.
Me dnes volala, to ted vetsina dela, ze misto zvoneni u dveri volaji, chtela mluvit s tim na koho je psana el.tak jsem ji dala k mobilu muze, nechal ji vyke at, rekl, ze ho ty kraviny nezajimaji, mlela o soutezi a slevě, kdyz pujde jinam.

 
Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 11.01.17 22:07

@geilens přesně tohle se stalo mým rodičům, bohužel si je pozvali domů a podepsali, v domnění, že jednají s čezem :roll: A to prosím si vždy na tyhle věci dávají pozor. Dalo mi to pak dva dny telefonování, abych novou smlouvu zrušila a tu starou obnovila.
Je to nějaká externí firma, stěžovala jsem si na jejich jednání u Bohemia Energy a tam mi řekli, že je to nezajímá :mrgreen: Bohužel už si nepamatuju jméno, ale co jsem je šmírovala na netu, tak měli jako znak firmy hodně výrazné kravaty

 
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 11.01.17 22:08

@brulinka Jo to jo… jak píšu v úvodním příspěvku, neřeším jestli je to levnější než tamto, jde mi hlavně o ten přístup. Ta ženská z RWE loni mi to dokonce podala stylem „Dostali jsme hlášení že v tomto domě byl dealer cizí společnosti tak potřebuju podpis abyste z toho neměla problémy…“ sebe neřeším, já je pošlu do háje, ale co ti slabší jedinci že…
@Proto02 Jj, to všechno vím a řídím se tím… jde mi vyloženě o ten přístup, že si to dovolí…

 
Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 11.01.17 22:08

Jednou u nás něco podobného taky zazvonilo… já byla v šestinedělí taková citlivá a lehko rozrušitelná :mrgreen: Vložila jsem se do konverzace chlapa s tím stvořením -nepochybuji, že by ho zvládl zpacifikovat, ale tehdy jsem měla nějaký pocit ohrožení, tak jsem mu sebrala smlouvu i s podmínkama, že si ji teda ofotím a v klidu prostuduji a zmizela v bytě - borec lezl na chodbě po zdi :lol: Ráda na to vzpomínám.
Ale asi jsme na blacklistu, už se nestavili.

Jinak dobrá varianta je prý začít si ho natáčet na mobil, to prý mizí jako sníh v létě, ale to mám jen z doslechu, netestovala jsem.

 
geilens
Závislačka 4621 příspěvků 11.01.17 22:10

@Moise Na kravatu jsem se nedívala :-D
Mě osobně se asi před 10 lety stalo, že se mi takhle pán z T-mobile pozval až do obýváku… od té doby si na ně dávám bacha

 
Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 11.01.17 22:12
@geilens píše:
@Moise Na kravatu jsem se nedívala :-D
Mě osobně se asi před 10 lety stalo, že se mi takhle pán z T-mobile pozval až do obýváku… od té doby si na ně dávám bacha

No kdybych byla doma, tak bych s nima udělala rychlej proces :zed:
Jsou to hodně šikovní manipulátoři. :zed:

 
nesssinka
Extra třída :D 10365 příspěvků 11.01.17 22:12

Máme čerstvou zkušenost v rodině :zed: včera navštívili moje rodiče s tím, že jsou od stávajícího dodavatele, bohužel naši podepsali smlouvu. Ještě že se mi mamka dneska zmínila, naprosto netušili že podepsali přechod k jinému dodavateli.
Takže příští týden budu vyřizovat odstoupení od smlouvy a vrácení stupidních žárovek, které naši dostali. Jen teda nechci platit zbytečně poštovné, takže si zajedu do té firmy na centrálu osobně.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 44766 příspěvků 11.01.17 22:23
@nesssinka píše:
Máme čerstvou zkušenost v rodině :zed: včera navštívili moje rodiče s tím, že jsou od stávajícího dodavatele, bohužel naši podepsali smlouvu. Ještě že se mi mamka dneska zmínila, naprosto netušili že podepsali přechod k jinému dodavateli.
Takže příští týden budu vyřizovat odstoupení od smlouvy a vrácení stupidních žárovek, které naši dostali. Jen teda nechci platit zbytečně poštovné, takže si zajedu do té firmy na centrálu osobně.

Ty a nebylo by lepsi to resit pisemne at mas dukaz, to ze tam pujdes osobne to rusit, aby nedelali klicky, zdrzovacky, natahovali to, aby ubehlo pro ne potrebnych 14 dni a nic nezrusis?

 
nesssinka
Extra třída :D 10365 příspěvků 11.01.17 22:29

@Kelsey budu mít ofocené vyplněné papíry o odstoupení od smlouvy a vrácení žárovek, takže na to budu chtít potvrzení, že to převzali.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >