Podpis růžového prohlášení na DPC

19.7.13 12:38

podpis ruzoveho papiru pru dpc

Ahoj muzete mi prosim poradit jak toje?
mam HPP kde normalne podepisuji ruzovy papir. nyni jsem na RP. pracovn pomer stale bezi. a mam ted smlouvu jinde na Dpc a oni chteji podepsat taky ruzov papir. kdyz jsem rekla ze muze byt jen jeden a to tam kde mam HPP tak se rozcilila ze ji to dala ucetni a ze bud podepisu aby to mela ok nebo ne a ze s najde nekoho jineho. tak jak to je spravne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29386
19.7.13 12:56

@marieondatra myslíš asi prohlášení poplatníka k dani z příjmů - tak zatrhneš neuplatňuji a podepíšeš to… ne že může být jen jedno prohlášení, ale slevu na poplatníka můžeš uplatňovat jen u jednoho zaměstnavatele…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 13:03

Jo super dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8786
19.7.13 13:15

No a ty jsi doma na rodičovské dovolené nebo pracuješ i na HPP? to máš k uplatňování slevy na dani + ke srážení zálohové daně. můžeš to mít podepsané v jednom měsíci jenom u jednoho zaměstnavatele, to jo, ale pokud jsi u jednoho doma, tak to podepiš tam, co pracuješ. jinak budeš platit zbytečně vysoké daně. pokud už na letošní rok podepsáno máš tam, co teď nevyděláváš, tak tam do oprav napiš, že od toho a toho měsíce už neuplatňuješ a uplatňuji ji tam, co vyděláváš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
19.7.13 13:15

Pokud jsi u zamestnavatele na hlavni pracovni pomer podepsala danove prohlasenu na rok 2013, tak bys nikde jinde nemela podepisovat, tzn. ani podepsat, natoz uplatnovat na svoji osobu. Jestli jsi ale letos zadny vydelek u hlavnihovzamestnavatele nemela a ani mit nebudes, tak muzes na dpc podepsat a i uplatnit na rok 2013.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 13:34

No tak ted jsem zmatena.
na hpp mam podepsano. jsem doma a na hpp nemam zadny vydelek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
19.7.13 13:37

Tak jestli ta dohoda bude jediný tvůj příjem, tak tam zatrhni, že uplatňuješ slevu… já jsem to pochopila, že tam momentálně pracuješ na HPP… ale jestli ne, tak na tu slevu nárok samozřejmě máš… i když o nic bys nepřišla, uplatnila bys to na konci roku při vyrovnání daní, takže by ti případné daně vrátili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 13:43

Aha. takze tam kde nebude vydelk tedy na hpp tak zaskrtnu neuplatnuji a tam kde ted delam na dpc tak tam si ji uplatnim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
19.7.13 13:48

@marieondatra ano, přesně tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6166
19.7.13 21:00

@Regina Hero promiň ale píšeš blbosti! Tak jak už psala @sagina NELZE mít podepsáno u dvou zaměstnavatelů současně! To znamená vůbec žádný podpis, vůbec žádné prohlášení, ne že jen zatrhne, že neuplatňuje slevu! Pro @marieondatra - pokud podepíšeš u DPČ, pak musíš zajít k prvnímu zaměstnavateli, kde v prohlášení do změn napíšeš, že rušíš podpis od data… (datum, od kdy je podepsáno na DPČ)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
19.7.13 21:13

@Hanula1212 fakt, jo?
Tak to se omlouvám za mylné informace… nebo spíš čumím jak puk, u nás to tak mzdová vždycky vyžadovala… a tedy netušila jsem, že zrovna já tu budu plácat takové nesmysly… :oops: jdu se zahrabat hodně hluboko a nastudovat si správné informace… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6166
19.7.13 21:20

@Regina Hero v pohodě, právě jsem přemýšlela nejdřív jestli ses neupsala, protože jinak radíš všem správně! V pátek večer si najdi lepší zábavu než studovat daně! :lol: :lol: :lol: Ale kdyby přeci jen, tak je to v §38k odst. 6 zákona o daních z příjmu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
19.7.13 21:23

@Hanula1212 no to jsem se teda fest upsala… asi nějaké zatmění… jo, už vím, to určitě bylo v černé tatvě ;) :mrgreen: ( http://www.tatvickehodiny.cz/ ), to se nemá nic dělat… ale přiznám se, že tohle jsem fakt nějak neověřovala a plácla jsem to, co jsem viděla v praxi… a dopadlo to hůř než sedláci u Chlumce…
@marieondatra tak ještě jednou se omlouvám, jak jsem tě tu krásně mystifikovala… :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6166
19.7.13 21:28

No jo, já mám pocit že jsem černé tatvě pořád :mrgreen: Hlavně posledních pár měsíců. Jinak některé mzdové účetní jsou v některých věcech totálně mimo. I když vím, že je to dost děsná práce a při neustálých změnách zákonů to fakt nemají lehké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.13 06:03
Pro @marieondatra - pokud podepíšeš u DPČ, pak musíš zajít k prvnímu zaměstnavateli, kde v prohlášení do změn napíšeš, že rušíš podpis od data… (datum, od kdy je podepsáno na DPČ)

ja si to prave myslela. za muze byt podepsan jen jeden. ale zaměstnavatel na dpc me presvedcoval ze ne ze musim podepsat. takze musim jet tam kde mam hpp a zrusit podpis. to radost teda nemam. mam to docela z ruky asi tak 100km. a kdyz bych to jako nevedela a mela podepsany oba co se stane? jjo a dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama