Podpora manžela při založení firmy

55
20.11.20 19:51

Podpora manžela při založení firmy

Dobrý den všem, chtěla bych manželovi udělat radost. Moc se bojí rozjet svoji vlastní firmu. Já si myslím že na to rozhodně má a chtěla bych ho nějak podpořit. Napadl mě nějaký dárek který mu ukáže jak moc mu věřím že to dokáže.
Jen nemám absolutně žádné nápady na dárek který by ukazoval jak moc v toho druhého věříte že něco zvládne v budoucnu. Díky všem ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3943
20.11.20 20:12

To asi dost záleží na tom, kolik do toho chceš/můžeš investovat. Můžeš mu dát třeba poukaz na nějaký kurz pro začínajíci podnikatele, zaplatit konzultaci u nějakého podnikatelského „guru“ (akorát dobře vybírej, ať je to někdo, kdo tomu rozumí a ne internetová rychlokvaška) nebo mu věnovat knihu o základech podnikání, marketingu, ekonomiky… Podle toho, co by se mu k rozjezdu hodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3943
20.11.20 20:15

Případně mě napadlo něco jako vývěsní štít pro tu jeho firmu (klidně jenom symbolický, který si pověsí doma nad stůl), nebo poukázku na práci grafika, který mu navrhne logo nebo web.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
20.11.20 20:49

@Kassy ten vývěsní štít je dobrý. Děkuji moc za rady :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5614
20.11.20 21:01

Jestli má obavy to rozjet, tak nejlepší podpora by asi byla mu nějak pomoc a ukázat, že v tom není sám a že i jeho partnerka je k něčemu dobrá.
Třeba mu udělat průzkum trhu, vyřídit nějaké dílčí papírování, nastudovat potřebnosti a pomoci mu to vyřídit nebo si udělat nějaký účetnický kurz a nabídnout pomoc se základy účetnictví.
Nějak si neumím představit, že by někomu nějak pomohlo dostat třeba hrníček s nápisem „taťko, ty to zvládneš“ nebo něco obdobného…to je podpora tak na úrovni předškoláka. A být na jeho místě, tak mě to od podnikání odradí ještě víc - to vědomí, že moje žena umí tak maximálně koupit nějakou kravinu a to je vrchol pomoci, co od ní čekat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
20.11.20 21:26

@vulpes bohužel co píšete je pravda! Ale taky bohužel manžel chce podnikat v Anglii kam se teď momentálně stěhujeme. Moje angličtina není na úrovni abych mu mohla úředně s něčím pomoct nebo vyřizovat účetnictví :,( jediné co mu mohu pomoct je ze se mu postaram o děti a nechám ho v klidu pracovat ale zároveň mu právě ukázat že ho podporuji v tom co chce dělat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
20.11.20 22:04

Takovy darek bych v teto fazi povazovala jako tlak/manipulaci. Myslim si, ze to rozhodnuti je na nem a musi vychazet nejenom z toho, ze na to ma, ale take, ze si on sam veri. Muzes mu koupit treba neco jako knihu Produktivni podnikatel. Prijde mi to ferovejsi. Pritom tim vyjadris, ze jej reflektujes. Muzes do ni napsat i venovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22801
21.11.20 10:09

Můj si o tom potřebuje povídat. Nahlas diskutovat klady a zápory a vše okolo. Uz se k tomu rozhoupava asi 2 roky a chce to čas.
Dárek by ho asi nenakopl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
21.11.20 10:14
@lucyanglie píše:
@vulpes bohužel co píšete je pravda! Ale taky bohužel manžel chce podnikat v Anglii kam se teď momentálně stěhujeme. Moje angličtina není na úrovni abych mu mohla úředně s něčím pomoct nebo vyřizovat účetnictví :,( jediné co mu mohu pomoct je ze se mu postaram o děti a nechám ho v klidu pracovat ale zároveň mu právě ukázat že ho podporuji v tom co chce dělat :)

Tak to bych smahem zacala s Anglictinou, at mu nevisis na krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
21.11.20 10:16

@lucyanglie v dnešní době bych ho spíš pochválila, že má rozum. Podle mě není teď rozumné rozjíždět byznys.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
21.11.20 10:18
@lucyanglie píše:
@vulpes bohužel co píšete je pravda! Ale taky bohužel manžel chce podnikat v Anglii kam se teď momentálně stěhujeme. Moje angličtina není na úrovni abych mu mohla úředně s něčím pomoct nebo vyřizovat účetnictví :,( jediné co mu mohu pomoct je ze se mu postaram o děti a nechám ho v klidu pracovat ale zároveň mu právě ukázat že ho podporuji v tom co chce dělat :)

A on umí natolik dobře anglicky, aby si to mohl dovolit?
Promiň, ale jaký " pohlídám mu děti"? Jsou snad i Tvoje, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
28.11.20 12:48
@bobulka88 píše:
Tak to bych smahem zacala s Anglictinou, at mu nevisis na krku.

Ja anglicky umím a to dost dobře ale ne abych mu mohla dělat účetnictví!! Já Teda nevím ale psát że někdo někomu bude vyset na krku je Teda dost hnusné. Jestli chcete něco vědět tak už sem se kvůli manželovi naučila i polsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
28.11.20 12:49
@Kockazvysocan píše:
A on umí natolik dobře anglicky, aby si to mohl dovolit?
Promiň, ale jaký " pohlídám mu děti"? Jsou snad i Tvoje, ne?
Ano studoval v Anglii. A nemusíte hned slovíčkařit. Neznáte naší situaci a rozhodně tohle není k tématu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
28.11.20 13:09
@lucyanglie píše:
Ja anglicky umím a to dost dobře ale ne abych mu mohla dělat účetnictví!! Já Teda nevím ale psát że někdo někomu bude vyset na krku je Teda dost hnusné. Jestli chcete něco vědět tak už sem se kvůli manželovi naučila i polsky.
@lucyanglie píše:
Ano studoval v Anglii. A nemusíte hned slovíčkařit. Neznáte naší situaci a rozhodně tohle není k tématu.

Docela vzteklá, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
28.11.20 13:11
@lucyanglie píše:

Jestli umíš anglicky tak jako česky, tak potěš koště. VYset snad nemůže být ani překlep ani automatické slovo. Čárky Ti taky nic neříkají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama