Reklama

Podpora na UP a smlouva na DPČ? Jde to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kraskabezzvirete
Stálice 81 příspěvků 01.10.18 12:52
Podpora na UP a smlouva na dpc? Jde to?

Krasny den, chci se zeptat, ukončila se mamince smlouva po dvou letech pecovatelky, nyní bude do konce roku na pracaku, od nového roku má slíbenou jinou práci, a mezitím by si k podpoře, kterou jí vypočítáji ze zaměstnání, chtela vydělat ještě nějakou kacku. Chci se zeptat, je možno pobírat podporu, plus mít někde přivýdělek na dpc??? Nebo si člověk na pracaku nesmí přivydělat? Děkuji za odpověď :kytka:

Reklama

Reakce:

Fazulina
Závislačka 3503 příspěvků 01.10.18 13:03

Ne, nesmí si přivydělat ani korunu, jinak přijde o podporu. Pokud si vydělá do tuším 4500 Kč, tak jí bude ÚP hradit zdravotní pojištění.

Tak to bylo teda minulý rok…

Kraskabezzvirete
Stálice 81 příspěvků 01.10.18 13:10

Dnes totiž maminka byla na UP a slecna ji tvrdila že si může do 6000,– hrubého přivydělat a mne to prislo divné. :roll:

pajule022
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 01.10.18 13:18

Současně pri evidenci na up si lze přivydělat až 6100 kč hrubeho, samozřejmě podpora se tímto stopne. A přivydělat si lze na základě dpc, pracovní smlouvy (zkrácený úvazek) nebo služebního poměru…

Kraskabezzvirete
Stálice 81 příspěvků 01.10.18 14:00

Děkuji moc :)

liliendy
Nováček 2 příspěvky 18.10.18 14:46

A nevíte jak je to s placením sociálního a zdravotního pojištění?Jsem nahlášena v evidenci na úp a byla mi nabídnuta dohoda o pracovní činnosti a nevím jak je to s pojištěním a up zda mě odhlásí nebo ne.Díky

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >