Podpora na úřadu práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
9.8.21 18:04

Podpora na úřadu práce

Dobry den, chtela bych se zeptat zkusenejsich - muj manzel musi v 61 letech opustit praci a chce se prihlasit na urad prace. Ma narok na 11ti mesicni podporu - uprimne receno by si potreboval trochu odpocinout - je po operaci, ma dalsi zdravotni problemy a pod. Do duchodu ma jeste 4 roky, cely zivot pracoval. Jde o to, co ma udelat, jak se hlasit, ale predevsim, jak je to s pracemi, ktere UP nabizi…co ma delat kdyz si bude myslet, ze praci nezvladne…jak se na to tvari potencionalni zamestnavatele a jak UP? Trochu se toho boji (ja take), v idealnim pripade by nam jeho podpora v nezamestnanosti spolecne s mym platem stacila, jak ale ctu nektere prispevky - je nejaka sance, ze by na UP vydrzel tech 11 mesicu (treba si do te doby neco, co mu bude vyhovovat sam najde)? Jak se tvari zamestnavatele na takoveho „potencionalniho“ pracovnika? Dekuji, omlouvam se za mozna hloupy dotaz, ale je to pro nas vsechno uplne nove…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
200
9.8.21 18:20

A o předčasném důchodu neuvažuje? Upřímně.. V 61 muset opustit práci. Mrzí mě to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34377
9.8.21 18:20
@Katka900 píše:
A o předčasném důchodu neuvažuje? Upřímně.. V 61 muset opustit práci. Mrzí mě to

u toho předčasného důchodu je blbý, že dostane méně peněz a už to tak zůstane napořád

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
9.8.21 18:22

Jestli manžel na ÚP vydrží celých 11 měsíců se nedá odhadnout. Hodně záleží, který úředník ho dostane na starost, někteří jsou hodně aktivní a zvou několikrát měsíčně, jiní jsou tolerantnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34377
9.8.21 18:24

Jedině prostě při pohovorech naznačit, že není zdravotně v pořádku. Oni se o něj prát moc nebudou, před důchodem se zdravotními problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
9.8.21 18:25

@vokishka já to chápu. Můj tatínek uz 42 let odvádí sociální a má 60. Do důchodu daleko a přitom platil celou dobu do systému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34377
9.8.21 18:27
@Katka900 píše:
@vokishka já to chápu. Můj tatínek uz 42 let odvádí sociální a má 60. Do důchodu daleko a přitom platil celou dobu do systému.

ale já to taky chápu. Manžel byl poslední půlrok taky na pracáku. Měl jedničku důchod, nebyl schopen dělat svoji práci, ale víc než jedničku mu nedali, to rozhodně nebylo pro život finančně. Ale tím, že tam šel na jaře a na podzim do důchodu, nikam ho neposílali, ani nemusel k nim na návštěvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
9.8.21 18:30

@vokishka Presne tak, zda se mi „trochu unaveny zivotem“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
9.8.21 18:37

Tak 2-3 měsíce by ho měly nechat, ať si práci hledá sám. To by na odpočívání mohlo stačit, ne? Vždyť na ty 3 a půl roku si stejně bude ještě muset něco najít. Co nějaký půl úvazek? Ale dala bych hlavně pozor, aby mu to pak nesnížilo důchod. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
9.8.21 18:39

Treba se to nejak vyvine, nevim…nevite, jak moc se mu „pobytem na UP“ a branim podpory snizi potencionalni duchod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26245
9.8.21 18:40

@LuprMi tak záleží jaké má muž vzdělání a praxi. V jeho věku bude největší problém právě ten věk, i když bude běhat po pohovorech, tak málokde budou mít zájem o někoho, kdo jim za 4 roky zdrhne do důchodu. Jinak co sem byla já, tak byl jeden pohovor tak za 3 měsíce, muž totéž (teda nikdo z nás tam nebyl déle jak ty 3 měsíce), ale zas to nebývá, že by zvali na pohovory co týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11985
9.8.21 19:42

Tchyni zrušili celou firmu. Na pracaku je už rok a teď si bude vyřizovat předčasný důchod. Za celou dobu ji z pracaku nikam neposlali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2264
9.8.21 20:18

A nemůže na nemocenskou? Tam může být až rok, pak na UP, tam bude pobírat podporu 11 měsíců a to už mu bude 63…kdy má důchodový věk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
11.8.21 20:59

Bála bych se, že ho pozenou do práce, dneska ve fabrikách berou všechno, co má dvě ruce a nohy. Každopádně bych UP zkusila a uvidíte. nejhůř může zažádat o předčasný důchod, teď jsme to v rodině řešili a po všech propočtech to bylo nejlepší řešení. Taky 61 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
11.8.21 21:32

V současné době se up angažují mene. Zaleží spíš na člověku, zda si hleda práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat