Podpora pro vyčerpanou matku - časté noční buzení

Anonymní
22.11.19 21:46

Podpora pro vycerpanou matku-caste nocni buzeni

Ahoj holky, prosim o podporu. Nas mrnous se od porodu budi cca kazde 1-3 hodiny. Ted mu je 7 mesicu (vazi 9 kg) a ja uz jsem proste fakt vycerpana. A jak jsem vycerpana, tak mi dochazi trpelivost obcas a to me stve. Taky me boli klouby a mam porad hlad. Vlastne si jdu sem spis pro povzbuzeni a podporu a chtela bych slyset, ze bude lepe ;). Prosim nepiste mi, ze ho ma prestat kojit, ze ho mam nechat vyrvat nebo ho strcit vedle do pokojika, popripade mu dat kasi. Myslim, ze nic z toho mu nepomuze. Spi vedle me, v noci kojim. Rikam si, zda to neni jeho povahou, ze hodne zivy, akcni, oproti jinym detem je fakt nadopovana veverka. A nebo taky zoubkama, uz jich ma 6 a ma natekle dalsi dasne. Nevim no, ale kolem sebe nemam temer nikoho, komu by se takto budil a ja uz obcas fakt nemam silu a mam pocit, ze ani nezvladam domacnost. Dekuju vsem za hezke komentare :) a tipy, co bych pripadne jeste mohla zkusit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
393
22.11.19 21:50

Píšeš nepište mi ať mu dám kaši, ale za mě mu dej kaši. V 7mi měsících není na kaši z MM a rýže fakt nic špatného. Vždy jsem v situaci, kdy měly děti přes půl roku a budily se po hodině až dvou už od večera začla dávat kaši a vždy to zabralo. Vždyť ani on se nevyspí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4170
22.11.19 21:50

Ahoj já si myslím že to bude těma zubama plus možná trochu i povahou a možná že zvyku. Mám syna 11 měsíců a také se budí každé tři hodiny. Když zuby tak vůbec někdy… Bude lépe. Zkoušela jsem ho mít v posteli ale nechce je to horší tak musím běhat. Mě pomáhá když mě muž nechá dospat přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17929
22.11.19 21:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosim o podporu. Nas mrnous se od porodu budi cca kazde 1-3 hodiny. Ted mu je 7 mesicu (vazi 9 kg) a ja uz jsem proste fakt vycerpana. A jak jsem vycerpana, tak mi dochazi trpelivost obcas a to me stve. Taky me boli klouby a mam porad hlad. Vlastne si jdu sem spis pro povzbuzeni a podporu a chtela bych slyset, ze bude lepe ;). Prosim nepiste mi, ze ho ma prestat kojit, ze ho mam nechat vyrvat nebo ho strcit vedle do pokojika, popripade mu dat kasi. Myslim, ze nic z toho mu nepomuze. Spi vedle me, v noci kojim. Rikam si, zda to neni jeho povahou, ze hodne zivy, akcni, oproti jinym detem je fakt nadopovana veverka. A nebo taky zoubkama, uz jich ma 6 a ma natekle dalsi dasne. Nevim no, ale kolem sebe nemam temer nikoho, komu by se takto budil a ja uz obcas fakt nemam silu a mam pocit, ze ani nezvladam domacnost. Dekuju vsem za hezke komentare :) a tipy, co bych pripadne jeste mohla zkusit.

Přijde mi to normální… Trochu se to časem lepší. Jinak moje rada je osekat veškeré aktivity kolem typu žehlení, mytí oken, vaření trichodovych menu, večerní studium či práce z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6430
22.11.19 21:55

Taky mám tu zkusenost, že až sme začali dávat na noc ridkou kaši ve flasce, tak se třeba malá vzbudila jen 1× na kojení a cca od 10 měsíců spala většinou už celou noc. Kojila jsem do 1,5r než prestala sama chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
22.11.19 21:59

@JancaS84 já přikrmovala od 5ti měsíců a kojila do 2-3 let, takže na kojení ta kaše negativní vliv mít nebude, toho se neboj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544

Tak já asi nepotěším… My jsme zkusili všechno kromě toho vyřvání a náš milý synátor se stále budí tak 4× za noc a to mu budou dva roky… Připadám si jako zombie a hlavně jdu od března do práce tak vůbec nevím jak to dám… No asi víc zapojíme tatínka :D ne ale prostě věřím že to jednou přejde no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
@Anonymní píše:

Alespoň dvakrát týdně na půl dne si domluv hlídání. Někdo jiný se bude u Vás doma starat o Vašeho mrňouska a Ty budeš odpočívat tamtéž. Jen budeš kojit, jednak odpočinek.
Pokud rozpočet není našponovaný, doporučuju zaplatit 1× za 14 dní paní na úklid a v ušetřeném čase taky odpočívat. Pokud je rozpočet našponovaný požádat o pomoc někoho z rodiny. Alespoň na čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 22:00

@Bubla Bůčková Nic z toho nedelam, ale dekuji :D

• Citovat
  • Nahlásit
10102
22.11.19 22:08

Já bych tu večeři zkusila. Nemusí to nutně být mléčná kaše, ale třeba zelenina. Každé dítě je ale jiné. Já mám tryskomyš od narození, před den nespal skoro vůbec, ale v noci se vzbudil vždycky přesně třikrát. Kolem půl roka přišlo období, kdy se budil každou hodinu, pak se budil mezi 3.a 4.ranní a už neusnul. Kolem 10. měsíce začal spát celou noc. To mu vydrželo do 18 měsíců a od té doby je vzhůru i třikrát za noc. Chce prostě jen vědět, že je máma nebo táta doma a znovu usne. Denně vstává kolem šesté, takže se taky zrovna nevyspím, jsou mu dva. K tomu chodím 8× v měsíci do práce. Bude líp… Jednou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 22:20
@Anonymní píše:

Dceru jsem nekojila, do roka se budila co 0,5-3h(3h spala zcela výjimečně, to už byl spíš pro mě svátek),v roce 14 zubů. pak to ustálila na 2-3 probuzení za noc a tento rytmus ji vydržel do 3 let. Vyžrala jsem se o 10kg, jelikož jsem zajídala únavu. Do toho i stres, bo měla nespočet zdravotních patálií, takže mi ze stresu začaly po trsech padat vlasy. V obličeji strhana, kruhy pod očima…Kočka jsem byla :oops: :mrgreen:.ted je jí skoro 7 a už 4 roky je to dobrý (myslím s tím spánkem, zdravotní stav je jiný příběh, i když i to je díky bohu mnohem lepší poslední půlrok).Nikdo mě nevystridal, manžel tvrdil, že ji neslyší, což mu vyčítam v podstatě dodnes. A sobě, že jsem si nedupla.Ale věř, že jednou se vyspíš. Kdy to bude, těžko říct, ale rozumím ti :D :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
30972
22.11.19 22:21

Tak v 7 měs už by měl mít k veceri i něco jinyho než kojeni, ne? Prikrmy už ma? Proste zkus tu kaši, radši řidší pro začátek. Za pokus nic nedáš, když tak ji zas zrusis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6164
22.11.19 22:26

Nevím, jestli potěším, ale může být i hůř. Má 22měsíční breberka se budi plus mínus 20× za noc, klidně část noci co 10-15 minut. A já si to chválím. Bylo i hůř (nespala déle než 15 minut celou noc). Teď už občas prospi v kuse i hodinu. Totální luxus :mrgreen: taky nemám v okolí nikoho, jehož dítě by bylo až tak šílené. Ale ono to přejde :) chce to jen trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20091
22.11.19 22:29

Tak zrovna bych sekla s tím kojením a dala mu kaši. Nějak nevidím důvod, proč se zničit. Ty si kup hořčík a snaž se dospávat přes den, na úklid se vykašli, s tím pomůže manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1891
22.11.19 22:37

Moje dcera se taky budí, teď je ji 15,5 měsíce a byly horší měsíce, byly i lepší, je to tak na střídačku, ale nebyla noc, kdy by spala vkuse, nejhorší bylo asi prvniho půl roku, pak už jsem si zvykla :-D od čtvrtého měsíce byla na UM, žádnej rozdíl mezi kojení a UM ohledně spánku nebyl. Nepomohla ani kaše ani příkrmy a i když se večer pořádně napráskne, tak se stejně budí, některé noci co hodinu, někdy vydrží spát i tři, čtyři bez probuzení. Mám ještě miminko (synka) 4 měsíce a ten má spánek o dost lepší, vzbudí se za noc tak dvakrát, takže musím vstávat ještě k němu, je kojenej a to už je docela mazec, vstávat ke dvěma dětem, ale kupodivu jsem vyspalá víc, než když byla dcera v jeho věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat