Podpora tvorby mateřského mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pájaapáta
Kecalka 304 příspěvků 24.11.18 20:28
Podpora tvorby mateřského mléka

Ahoj holky, jsem po 3. těhotná, u obou synů jsem měla problém s kojením, měla jsem málo mlíka.. zkoušela jsem čaje a homeopatika.. ale nic moc. Nevím do jaké míry to zpusobylo to že jsem rodila císařským řezem nebo zda je v tom genetika.. mamka také moc dlouho nekojila.. já to vydržela 6tydnu a když mi obě dítka pořád plakali hladem tak jsem zacala odsávat a dokrmovsla umelim malíčkem.. delala jsem to cca do roka miminka pak už jsem neměla skoro nic..

Reakce:
Kikulele
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 24.11.18 20:35

Já myslím, ze genetické to určitě byt může, i císař může hrát roli, já třeba kojím v pohodě piju jen laktační čaj a laktační bylinný sirup,ale myslím ze bych to ani nepotřebovala a moje babička říkala ze si z ni dělaly sestricky srandu v porodnici ze prý to má házet rovnou do kbelíku moje mamka také problém z kojenim neměla. Ale určitě bych se z toho nehroutila pokid to nejde tak nač trápit sebe i miminko i na umelem mléku vyrostou zdravé děti. Každopádně přeji aby se to zlomilo a třetí dítko bude třeba kojene. :kytka:

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 24.11.18 20:36

Jsem po CS (akutnim),mliko mam od 5.dne v porodnici (mala neumela sat,takze diky odsavacce plus prikladani),dalsich 14dni jsem odstrikavala a dokrmovala pres strikacku..pak jsem se uklidnila :mrgreen: a dite taky. a od te doby kojime (ted je maly 14m)…nejvic mi pomohla skvela lakt.poradkyne. pila jsem caje,hodne jedla,kojila jsem i hodinu v kuse..moje mamka kojila taky jen sestinedeli. je to proste o trpelivosti a vydrzi,pokud to nejde samo ;)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 24.11.18 20:41

U prvniho jsem mela to stejne, taky jsem mluvila o genetice a porodu cisarem. Maly byl na UM hned z porodnice. Ted podruhe jsem se uklidnila a vlastne ani s kojenim nepocitala, zase po cisari a najednou to jde a plne kojim. Takze u me je to hodne o psychice. Prvni tydny jsem mela malou porad na sobe a kojila jsem kdy chtela. Ono co se taky dalo jinyho delat letos v lete, nez lezet nahaty v posteli :-)

lucynka25
Echt Kelišová 8322 příspěvků 24.11.18 20:49

@pájaapáta mohlo v tom byt i spatne prikladani,nebo mene casto..aspektu je dost.Laktcni poradkyni jsi nekdy navštívila?
Me hodne pomohla pri prvni dceri,ktera prvni 3tydny probrecela,asi hlady.Ja mela zanet do toho,ragady,ale nakonec jsem kojila 2,5roku (ale kojila jsem treba co hodinu a pul-3h),ridila.jsem se dle potreb dcery.
U druhe dcery jsem podstoupila cisare a kojila jsem od 3.dne uplne krasne.
Co se tyce gentiky,netusim­..moje mamka me kojila chviku a tatova mamka,moje babicka raky tak.Jen mamky mamka kojila asi 8mesicu,teta nekojila.. :nevim:
Jeste me napada,dudlik jsi davala? Nebo co male nebo vpacene bradavky?

Urcite po porodu doporucuji laktacni poradky zavolat primo domu ;)

Aduš8
Závislačka 3051 příspěvků 24.11.18 21:16

Já osobně nevěřím, že není na vině císař, ale spíš psychika matky, když s ním není smířená. Já kojila od 2.dne po císaři a kdybych před 1.rokem syna neodstavila, kojím doteď. Většina matek, které znám a rodily císařem plánovaně, tak s kojením problém neměly. To je jen můj subjektivní názor. Spíš bych se přikláněla k té genetice, mám čtyři sestry a všechny bychom mohly kojit děti do začátku povinné školní docházky :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.11.18 v 21:37

Kukacka123
Závislačka 2860 příspěvků 24.11.18 21:21

Moje mamka mela malo mleka se mnou i segrou, nekojila dlouho…a nasi male je pres 5 mesicu a porad kojim (i kdyz zkousime pomalu prikrmy na obed, ale je to spis ochutnavani)…a rodila jsem cisarem a mela celkem problemovy porod…prikladala jsem a prikladam na pozadani ;)

Astyna88
Kecalka 359 příspěvků 24.11.18 21:54

je tam možná spojitost - třeba máš menší mléčné žlázy, jako má tvoje máma :think: ALe rozhodně se k tomu neupínej a nastav se tak, jak potřebuješ… :mavam:

pájaapáta
Kecalka 304 příspěvků 26.11.18 20:32
@Kikulele píše:
Já myslím, ze genetické to určitě byt může, i císař může hrát roli, já třeba kojím v pohodě piju jen laktační čaj a laktační bylinný sirup,ale myslím ze bych to ani nepotřebovala a moje babička říkala ze si z ni dělaly sestricky srandu v porodnici ze prý to má házet rovnou do kbelíku moje mamka také problém z kojenim neměla. Ale určitě bych se z toho nehroutila pokid to nejde tak nač trápit sebe i miminko i na umelem mléku vyrostou zdravé děti. Každopádně přeji aby se to zlomilo a třetí dítko bude třeba kojene. :kytka:
:hug: děkuju!
pájaapáta
Kecalka 304 příspěvků 26.11.18 20:33
@Aduš8 píše:
Já osobně nevěřím, že není na vině císař, ale spíš psychika matky, když s ním není smířená. Já kojila od 2.dne po císaři a kdybych před 1.rokem syna neodstavila, kojím doteď. Většina matek, které znám a rodily císařem plánovaně, tak s kojením problém neměly. To je jen můj subjektivní názor. Spíš bych se přikláněla k té genetice, mám čtyři sestry a všechny bychom mohly kojit děti do začátku povinné školní docházky :mrgreen:Příspěvek upraven 24.11.18 v 21:37
:srdce: Tichá závist :P děkuju za odpověď :hug:
pájaapáta
Kecalka 304 příspěvků 26.11.18 20:37
@Astyna88 píše:
je tam možná spojitost - třeba máš menší mléčné žlázy, jako má tvoje máma :think: ALe rozhodně se k tomu neupínej a nastav se tak, jak potřebuješ… :mavam:

Děkuju za podporu :hug: prsa se mi vždy tak o číslo dvě zvětší ale moc mlicka nemám.. snažila jsem se odsávat když nechtěli děti pít a nakonec jsem zkončila napůl umělé napůl me mlíčko, cca do roka.. pak už jen umělé :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >