Podpora v nezaměstnanosti 2018 a 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 16:44
Podpora v nezaměstnanosti 2018 a 2019

Ahoj lidi,

Chtěl jsem se tady poradit. V polovině listopadu nastupuji na ÚP a budu si žádat o podporu. Maximální výše podpory je měsíčně 16 682 Kč. Vím, že dostanu maximální podporu, což je tato uvedená částka. Zajímá mě, jestli podle zákona dostanu v lednu, už podporu vyšší, protože se každý rok podpora zvyšuje.

Funguje to opravdu takto, když budu brát každý měsíc 16 682 Kč podporu ( listopad, prosinec 2018), že třeba v lednu, únoru a březnu už budu dostávat podporu vyšší, protože bude rok 2019?

Vím také, že na ní mám nárok jen 5 měsíců, protože mám 27 let.

Budu hrozně rád, když mi někdo poradí. Vůbec nevím, jak to funguje.

Děkuji moc!

Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 1995 příspěvků 04.11.18 18:44

Nejsem žádný velký expert, ale podpora se vypočítává z platu a záleží jak pracovní poměr skončil (zda si odešel sám, dostal výpověď…)
A podpora se snižuje, nedostaneš 5 měsíců stejnou částku :palec:

lachtanice86
Kelišová 6666 příspěvků 04.11.18 19:48

Ty jo to si musel mít extra velký plat když budeš brát tu maximální částku. Vypočítává se to z platu a i ty měsíce jsou dány pro všechny.

Sabina1596
Povídálka 15 příspěvků 12.12.18 19:03

Dobrý den chci se zeptat když mi posílali podporu v nezaměstnanosti včera tj. 11.12.2018
Kdy bych jí měla mít na účtě?

VeprovaHlava
Nováček 3 příspěvky 14.12.18 10:08
@Anonymní píše:
Ahoj lidi,

Chtěl jsem se tady poradit. V polovině listopadu nastupuji na ÚP a budu si žádat o podporu. Maximální výše podpory je měsíčně 16 682 Kč. Vím, že dostanu maximální podporu, což je tato uvedená částka. Zajímá mě, jestli podle zákona dostanu v lednu, už podporu vyšší, protože se každý rok podpora zvyšuje.

Funguje to opravdu takto, když budu brát každý měsíc 16 682 Kč podporu ( listopad, prosinec 2018), že třeba v lednu, únoru a březnu už budu dostávat podporu vyšší, protože bude rok 2019?

Vím také, že na ní mám nárok jen 5 měsíců, protože mám 27 let.

Budu hrozně rád, když mi někdo poradí. Vůbec nevím, jak to funguje.

Děkuji moc!

Ahoj

Mám to stejně, protože mám přiznaný z Rakouska, kde ten průměr, podle kterého se to počítá nikdy neklesne pod maximum podpory v čr a tak po celou dobu podpůrčí doby bereš maximální podporu tzn. 16.682,–. To je papírově podloženo a schváleno. Pokud by byla změna od roku 2019, tak myslím, že si znovu musíme zažádat, aby to přepočítali podle změny v zákonech. Za jiných okolností zůstává výše podpory ta, co je napsaná na papíře z roku 2018. Osobně si doberu těch pár měsíců a netuším jestli se podpůrčí doba dá prodloužit. Jestli jo tak jdu do toho. Zotročili si nás tady a už tak otročím několik let. Teď bude platit tento prolhaný stát, protože v rakousku mi bezproblému doložili průměrný zdaněný příjem 48k. Bez nějakých podvodných kliček, které jsou praktikovány v čr jako např. Min. Mzda 70kč na hodinu a zbytek bokem. Radím všem utečte do zahraničí. Dostanete za práci náležitě zaplaceno a nemusíte se bát o sociální zabezpečení a existenční problémy v případě nouze. Přeji všem hezký den a hodně štěstí při opouštění čr a nátlaku mafie typu babiš a jeho kamarádi, kteří už ovládají finanční objem v čr a důležitá média v čr s největší sledovaností voličů(televize, noviny atd.) Kde Vám občanům nepředkládají celou pravdu. 8)

VeprovaHlava
Nováček 3 příspěvky 14.12.18 10:18

@Sabina1596 chodí to do 15eho. Čekám jestli bude v pátek nebo v pondělí. Patnacteho je v sobotu

Sabina1596
Povídálka 15 příspěvků 17.12.18 16:26

@VeprovaHlava měla by být zítra …
Mě posílali v pátek

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >