Podpora v nezaměstnanosti 2018 a 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 16:44
Podpora v nezaměstnanosti 2018 a 2019

Ahoj lidi,

Chtěl jsem se tady poradit. V polovině listopadu nastupuji na ÚP a budu si žádat o podporu. Maximální výše podpory je měsíčně 16 682 Kč. Vím, že dostanu maximální podporu, což je tato uvedená částka. Zajímá mě, jestli podle zákona dostanu v lednu, už podporu vyšší, protože se každý rok podpora zvyšuje.

Funguje to opravdu takto, když budu brát každý měsíc 16 682 Kč podporu ( listopad, prosinec 2018), že třeba v lednu, únoru a březnu už budu dostávat podporu vyšší, protože bude rok 2019?

Vím také, že na ní mám nárok jen 5 měsíců, protože mám 27 let.

Budu hrozně rád, když mi někdo poradí. Vůbec nevím, jak to funguje.

Děkuji moc!

Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 04.11.18 18:44

Nejsem žádný velký expert, ale podpora se vypočítává z platu a záleží jak pracovní poměr skončil (zda si odešel sám, dostal výpověď…)
A podpora se snižuje, nedostaneš 5 měsíců stejnou částku :palec:

lachtanice86
Echt Kelišová 8054 příspěvků 04.11.18 19:48

Ty jo to si musel mít extra velký plat když budeš brát tu maximální částku. Vypočítává se to z platu a i ty měsíce jsou dány pro všechny.

Sabina1596
Povídálka 19 příspěvků 12.12.18 19:03

Dobrý den chci se zeptat když mi posílali podporu v nezaměstnanosti včera tj. 11.12.2018
Kdy bych jí měla mít na účtě?

VeprovaHlava
Nováček 3 příspěvky 14.12.18 10:08
@Anonymní píše:
Ahoj lidi,

Chtěl jsem se tady poradit. V polovině listopadu nastupuji na ÚP a budu si žádat o podporu. Maximální výše podpory je měsíčně 16 682 Kč. Vím, že dostanu maximální podporu, což je tato uvedená částka. Zajímá mě, jestli podle zákona dostanu v lednu, už podporu vyšší, protože se každý rok podpora zvyšuje.

Funguje to opravdu takto, když budu brát každý měsíc 16 682 Kč podporu ( listopad, prosinec 2018), že třeba v lednu, únoru a březnu už budu dostávat podporu vyšší, protože bude rok 2019?

Vím také, že na ní mám nárok jen 5 měsíců, protože mám 27 let.

Budu hrozně rád, když mi někdo poradí. Vůbec nevím, jak to funguje.

Děkuji moc!

Ahoj

Mám to stejně, protože mám přiznaný z Rakouska, kde ten průměr, podle kterého se to počítá nikdy neklesne pod maximum podpory v čr a tak po celou dobu podpůrčí doby bereš maximální podporu tzn. 16.682,–. To je papírově podloženo a schváleno. Pokud by byla změna od roku 2019, tak myslím, že si znovu musíme zažádat, aby to přepočítali podle změny v zákonech. Za jiných okolností zůstává výše podpory ta, co je napsaná na papíře z roku 2018. Osobně si doberu těch pár měsíců a netuším jestli se podpůrčí doba dá prodloužit. Jestli jo tak jdu do toho. Zotročili si nás tady a už tak otročím několik let. Teď bude platit tento prolhaný stát, protože v rakousku mi bezproblému doložili průměrný zdaněný příjem 48k. Bez nějakých podvodných kliček, které jsou praktikovány v čr jako např. Min. Mzda 70kč na hodinu a zbytek bokem. Radím všem utečte do zahraničí. Dostanete za práci náležitě zaplaceno a nemusíte se bát o sociální zabezpečení a existenční problémy v případě nouze. Přeji všem hezký den a hodně štěstí při opouštění čr a nátlaku mafie typu babiš a jeho kamarádi, kteří už ovládají finanční objem v čr a důležitá média v čr s největší sledovaností voličů(televize, noviny atd.) Kde Vám občanům nepředkládají celou pravdu. 8)

VeprovaHlava
Nováček 3 příspěvky 14.12.18 10:18

@Sabina1596 chodí to do 15eho. Čekám jestli bude v pátek nebo v pondělí. Patnacteho je v sobotu

Sabina1596
Povídálka 19 příspěvků 17.12.18 16:26

@VeprovaHlava měla by být zítra …
Mě posílali v pátek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 13:09
podpora

ahoj chci se zeptat jak to funguje jak je to s podporou kdyz mi skoncila materska a misto toho budu brat asi podporu mam 3 male deti dekuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 00:13
Podpora po mateřské

Mám to úplně stejně, jsem po 2,5 roční mateřské a 2.1. jsem se zaevidovala na ÚP, počítám, že podpora bude max 5tis. první měsíce, ale nevíte náhodou kdy tak cca dorazí první peníze? Ta čekací doba mezi tím samozřejmě úřady nezajímá, ať jste třeba samoživitel.
Díky za odpověď

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 07.01.19 08:58

Představte si, že někdo, na rozdíl od vás, od 2.1. pracuje a mzdu mu musí zaměstnavatel vyplatit do konce února. To jsou věci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 09:29

Představte si, že já bych nejraději taky pracovala, ale 2,5 leté dítě mi do školky nevezmou, to jsou věci co? a původně jsem myslela,jestli to chodí v únoru nebo v březnu,když šlo zatím jen o evidenci.

Váš příspěvek
Reklama