Podpora v nezaměstnanosti, když mám invalidní důchod 2. Stupně

Anonymní
23.9.20 21:49

Podpora v nezaměstnanosti, když mám invalidní důchod 2. Stupně

Ahoj. Myslíte, že mám nárok na příspěvek v nezaměstnanosti, když mám už 5 let ID 2. Stupně? Jsem sama s dětmi a do doby před koronou jsem mívala brigády. Jenomže, jak začala korona, neměl mi kdo hlídat děti, tak jsem kvůli nim do teď nemohla grigadnit. To samé nyní, sice chodí do školy, ale neustále rýma, kašel, takže jsou často doma. Děti nemám kam dát. Moje máma mi dost vypimahala finančně, ale už ji nechci pridelavat starosti. Stále pracuje a peněz též momentálně nemá na zbyt. Jde mi o to, abych se tam nešla jen nahlásit a nedostala korunky. Před několika lety jsem tam chvíli byla vedena, než jsem onemocněla, ale nevím jak je to nyní a na netu nemohu nic dohledat. Všude píši něco jiného. Díky za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
232
23.9.20 21:55

Máte, pokud jste v posledních 2 letech před podáním žádosti získala aspoň 12 měsíců doby důchodového pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 21:57

@Celeana aha děkuji. To se budu muset podívat do papírů. Poslední měsíce jsem byla jen nahlasena na zdravotní pojišťovně

• Citovat
  • Nahlásit
7170
23.9.20 22:44

Invalidita 2. stupně nevyvrací dostat podporu v nezaměstnanosti. Záleží, na jakou dohodu jsi ty brigády měla, jestli jsi z toho odváděla na sociální pojištění, jestli ti to za poslední 2 roky dohromady pokryje alespoň rok odvodů. Bude to možná trochu otrava, ale najdi všechny dohody a smlouvy, co jsi za poslední 2 roky měla a běž to zkusit na úřad práce. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama