Podpora v nezaměstnanosti končí, ale jsem nemocný?

Anonymní
30.6.20 13:16

Podpora v nezaměstnanosti končí, ale jsem nemocný?

Dobrý den,
nevím zda to sem patří, pokud ne, pak se moc omlouvám a prosím ignorujte tento hloupý příspěvěk. Ale rád bych Vás prosím požádal o radu.
Tento měsíc mi končí podpora v nezaměstnanosti, která byla už tak poměrně malá, dal jsem výpověď z osobních důvodů. Ale s tím se vyžít dalo, jsem prozatím bohužel bez dětí, rodiny, takže mi stačí jen jídlo a postel.

Nyní jsem ovšem v situaci, kdy jsem na tom špatně psychicky, protože jsem si prošel složitým obdobím, při kterém proběhla i ztráta života, takže se musím dát nejdříve dohromady, než budu schopný práce. Nechci tu projev žádné lítosti nebo tak. Viz. níže.
Jen mi zajímá, jak je to s financemi. Já se obávám, že těch pár tisíc, co jsem měl do teď mi zřejmě vezmou, i kdybych měl potvrzení od doktora, že jsem momentálně nemocný, respektive v pracovní neschopnosti?
Bude to dejme tomu maximálně na dva měsíce, ale větší zátěž by mě mohla poslat zase zpátky na začátek, dokud to nebude zase vše vyrovnané. To mi řekla sama doktorka, že i když je to lepší, nemam zatím stále nic přehánětí. I pracovní místo už vypadá, že je v budoucnu zajištěno.

Tak nevím, zda má nějakou cenu dojít si pro pracovní neschopnost, že by mi podpora nějak automaticky zůstala? A nebo na to prdět, protože si tím nijak nepomohu a veden v evidenci budu stále bez podpory?
Jde mi hlavně o to, že se nechci nijak zbytečně zadlužit kvůli pár týdnům, přeci jen na budoucnost již myslím a děti jednou snad také s někým budou :hug: A také mi to zrovna na klidu moc nepřidává.
Případně se zeptám jak to je s financemi celkově, zda něco po skončení podpory je automaticky, jestli něco žádat nebo ne? :nevim:
Moc a moc všem děkuji za čas a rady, jak to je.
Pokud to sem nepatří, když zatím miminko nemám, tak se omlouvám za spam, ale lepší fórum jsem nenašel. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
30.6.20 13:30

Podpora je omezená na pět měsíců, pokud se nepletu, je to v tom papíru o přiznání podpory v nezaměstnanosti, který jsi dostal při žádosti o ni. Jakmile ti podpora skončí, můžeš dále zůstat v evidenci ÚP, jen už nic nedostaneš, pouze za tebe bude stát platit zdravotní pojištění a bude se od tebe očekávat účast na schůzkách a hledání práce. Pokud nejsi schopen pracovat, může tě lékař poslat na neschopenku, ale počítej s tím, že z ní žádné peníze nejsou a budeš muset dodržovat vycházky. Jen tě nikdo z ÚP nebude posílat na schůzky a pohovory. Vše tohle mám za sebou, omlouvám se za anonym, citlivé info.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 13:32

A pracovní neschopnost určitě neznamená, že by ti podpora zůstala. Aspoň to slyším tedy poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
4
30.6.20 13:37
@Anonymní píše:
Podpora je omezená na pět měsíců, pokud se nepletu, je to v tom papíru o přiznání podpory v nezaměstnanosti, který jsi dostal při žádosti o ni. Jakmile ti podpora skončí, můžeš dále zůstat v evidenci ÚP, jen už nic nedostaneš, pouze za tebe bude stát platit zdravotní pojištění a bude se od tebe očekávat účast na schůzkách a hledání práce. Pokud nejsi schopen pracovat, může tě lékař poslat na neschopenku, ale počítej s tím, že z ní žádné peníze nejsou a budeš muset dodržovat vycházky. Jen tě nikdo z ÚP nebude posílat na schůzky a pohovory. Vše tohle mám za sebou, omlouvám se za anonym, citlivé info.

V pořádku, já to mám stejně. Proto anonym. Akorát jsem teda teď dost v háji, protože už teď jsem v mínusu dva tisíce na účtu.

Já právě nepsal, že má zůstat. Já se ptám, zda to možnost nahodou není. Jen mi přijde hrozný, že skončí podpora tak po krátkou dobu a ještě když člověk dostává 60 % z platu. Být v pohodě, jdu makat hned, ale takhle je to špatný, ted se mi to dost zhoršilo po takový zprávě musim říct 8o 8o
To je asi státní odměna, když jsem předtím 6 let makal… Čekal jsem, že člověk dostane alespoň něco. Takhle mě napadá jedině příspěvěk na bydlení, jenže bydlím za kačku u v bratrově bytě, kacku mu davam jen tak. Takže z toho taky nic nebude. :nevim:
Ale moc děkuji za odpověď

Příspěvek upraven 30.06.20 v 13:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19219
30.6.20 13:37

Při pracovní neschopnosti tě akorát nebudou posílat na volná místa, neprodlouží ti podporu ani nepřidají peníze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 13:39
@ka2ka píše:
Při pracovní neschopnosti tě akorát nebudou posílat na volná místa, neprodlouží ti podporu ani nepřidají peníze

To jsem čekal, děkuji za info

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 13:39
@Jeník21 píše:
V pořádku, já to mám stejně. Proto anonym. Akorát jsem teda teď dost v háji, protože už teď jsem v mínusu dva tisíce na účtu.

Já právě nepsal, že má zůstat. Já se ptám, zda to možnost nahodou není. Jen mi přijde hrozný, že skončí podpora tak po krátkou dobu a ještě když člověk dostává 60 % z platu. Být v pohodě, jdu makat hned, ale takhle je to špatný, ted se mi to dost zhoršilo po takový zprávě musim říct 8o 8o
To je asi státní odměna, když jsem předtím 6 let makal… Čekal jsem, že člověk dostane alespoň něco. Takhle mě napadá jedině příspěvěk na bydlení, jenže bydlím za kačku u v bratrově bytě, kacku mu davam jen tak. Takže z toho taky nic nebude. :nevim:
Ale moc děkuji za odpověď

Příspěvek upraven 30.06.20 v 13:38

Já to měla o to horší, že jsem byla OSVČ, takže podpora minimální, nemoc dlouhodobá. Na žádné další příspěvky jsem neměla nárok. Nebýt podpory rodiny, nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 13:41
@Anonymní píše:
Já to měla o to horší, že jsem byla OSVČ, takže podpora minimální, nemoc dlouhodobá. Na žádné další příspěvky jsem neměla nárok. Nebýt podpory rodiny, nevím…

Já bohužel od rodinu dostat nic nemohu, protože není od koho. Bude to tedy zajímavé musím říct :(

• Nahlásit
  • Citovat
714
30.6.20 13:42

Abys měl peníze na neschopence, musel bys být někde zaměstnaný. Jakmile ti skončí podpora, nedostaneš nic. Dej se co nejrychleji dokupy a běž do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 13:46

Odpověď je tedy zřejmá. Proto prosím stop komentářům už nejsou potřeba. Pouze pokud by někdo veděl něco víc, bylo to jinak. Též všem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
3053
30.6.20 14:29

Zřejmě byste mohl mít nárok na vyplácení existenčního minima, zkuste se poptat (jen nevím, jestli na pracáku nebo na sociálce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12387
30.6.20 15:25

Ne, nedostaneš už nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
2.7.20 11:57

Nebo nějaká hmotná nouze? Co nejdřív se dát do pořádku a nastoupit do práce nebo na dpč brigáda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama