Reklama

Podpora v nezaměstnanosti po RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzanazal
Nováček 1 příspěvek 16.03.09 18:41
Podpora v nezaměstnanosti po RD

Prosím o radu. 2 roky jsem s dítětem na mateřské (rodičovské) dovolené, po dvou letech jsem se měla vrátit do práce, ale zaměstnavatel mi dává pro nadbytečnost výpověď, zrušil kancelář, pobočku firmy. Pokud neseženu hned práci, z čeho se bude vypočítávat moje podpora v nezaměstnanosti, z platu, který jsem měla před odchodem na MD nebo z výše rodičovské dovolené??

Reklama

Reakce:

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 16.03.09 20:42

z platu......:-)

kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 16.03.09 22:21

ahoj, zrovna jsem na tom stejně. jsi v 1/2roční ochranná lhůta. v té bys musela nastoupit buď na pracák nebo třeba na další mateřskou, nebo nejlépe do jiné práce.
rodičák vyplácí úřad práce, mtaeřská jsou dávky nemocenské.
aby se ti počítala původní mzda musíš nastoupit do 1/2 roku od výpovědi, nebo spíše od doby, kdy tě odhlásil na zdravotním a sociálním.

njevíc ti řeknou na příslušné MSSZ. konkrétně k tvému případu.

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 17.03.09 08:07

Kometko,nechapu :oops: :oops: :oops:

Ja byla na rodicaku a ZAROVEN!!!!!! evidovana na uradu prace jako hledac zamestnani na CASTECNY UVAZEK–a to mela dcerka dva roky.-----a normalne mi k rodicaku jeste chodila i pul roku PODPORA!!!!!!!!!!!
JE TO ASI PET LET ZPATKY,NEVIM,ZDA NEDOSLO K NEJAKYM DALSIM ZMENAM.....OD TE DOBY… :roll:

maminka189
Kelišová 5246 příspěvků 11.04.13 12:20

Holky jak to je z podporou kdyz sem delala rd prrs pritele ktery pracoval?

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 11.04.13 12:58

@maminka189 přítel se k podpoře vůbec nevztahuje, myslím, že dostaneš jen minimum, ale fakt nevím, hledej v diskuzích, už to tu bylo x krát

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 11.04.13 13:41

Pokud je maminka na RD a ihned po skončení dostane výpoveď, tak je podpora minimální a to první dva měsíce něco přes 3tis. a pak se to snižuje. Maminka po té rodičovské musí do té práce na pár týdnů nastoupit, aby se to počítalo z onoho platu.

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 11.04.13 13:53

Je to sice starší, ale hezky popsáno, každopádně, přímou informaci si chce ověřit na svém úřadě! http://finance.idnes.cz/…/viteze.aspx?…

Dadulina
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 18.04.14 13:12

AHoj holky potřebuju poradit. 3-letá RD mi skončila 9.3. Na pracák jsem šla hned 10.3. Přiznali mi podporu. A papír o ukončení RD mi přišel tento týden v Po.
A teď jde o to. V Út mi přišla normální výše RD za březen. To jsem čekala že dostanu jen poměrnou část. A nebo že podporu budu dostávat od dubna. Jenže právě ted mi přišla i ta podpora, ale o něco nižší( jakoby poměrná částka za březen)
Tak co teď s tím?? Mám obavy jestli jsem něco neudělala špatně, ale netuším co. Už sem slyšela o případech, kdy někdo né vlastní vinou dlužil „státu“ a chtěl to zaplatit, ale řekli mu, že pokud se stát neshání tak ať to neřeší. Ale aby z toho nebyl pak větší průser. Na PÚ určitě zajdu v příští týden. Ale zajimalo by mě jestli je to takto normální, nebo mám očekávat nějaké popotahování, jestli mi rozumíte :nevim:

Liciáš
Kecalka 114 příspěvků 18.04.14 15:00

Taky jsem to tak měla. Přišel mi RP a poměrná část podpory. Vůbec jsem se nad tím nepozastavovala :nevim: Takže je to asi normální :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >