Podpora v nezaměstnanosti po RD, někdo zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MonikaNela
Stálice 64 příspěvků 06.01.17 12:19
Podpora v nezaměstnanosti po rd, někdo zkušenost?

Ahojki dámy, vždy mi tady poradíte, tak i dnes se na Vás obracím s prosbou o informaci. do konce ledna 2017 mám rd, jelikož nebudu moct nastoupit do práce, a budu muset na měsíc dva na úřad práce zajímalo by mě kolik dostanu podporu? Hraje roli, že jsem musela v září 2016 dát výpověď v bývalé práci( důvod prodej firmy do Ukrajiny, neodpovidali mi na poštu proto jsem byla nucená dát výpověď).
A dále je možnost si na úřadu práce přivydělat- pobírat podporu a třeba na odpoledne na nějakou brigádu? děkuji za jakoukoliv odpověď.

Reakce:

Uživatel je onlineLekninka91
Extra třída :D 10353 příspěvků 06.01.17 12:34

@MonikaNela Jak je to s podporou nevím, ale brigádu mít můžeš, nesmíš si vydělat ale víc než polovinu teď si nejsem jistá jestli minimálky.. A nemůžeš chodit na brigádu a zároveň pobírat podporu.. Co jsem tak pochytila v jiných diskusích.. Někdo ti určitě poradí líp..

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33207 příspěvků 06.01.17 12:41

@MonikaNela takže nejsi na rd, ale pobíráš rodičovský příspěvek. Až ho dočerpáš (přijde ti to poštou), máš nárok na podporu cca 3800-2500 na 5 měsíců, popř. můžeš ohlásit pojišťovně péči o dítě. V obou případech budeš mít zaplaceno zdravotní pojištění

MonikaNela
Stálice 64 příspěvků 06.01.17 12:57

@matkabagristy děkuji, takže po rd mám nárok na podporu jen maximálně 3800? jamyslela že je to první dva měsíce cca 5000kč. A v případě že bych na pojišťovně ohlásila péči o dítě kdo za mě platí sociální a zdravotní a dostanu něco na živobytí? děkuji

Tunrida
Hvězda diskuse 47749 příspěvků 06.01.17 12:58

Podpora se stupňuje od nějakých cca 3.600,– nebo víc až po asi 2.500,– po dobu 5 měsíců. Brigádu mít na pracáku můžeš, ale nemůžeš současně pobírat podporu.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 06.01.17 13:03

Jestli nebyla nejaka zmena, coz nevim, tak pri pobirani podpory mit brigadu nesmis (teda muzes, ale o podporu prijdes). Nebylo by lepsi zavolat na UP, nez tady shanet neoverene rady? :nevim:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 06.01.17 13:05
@MonikaNela píše:
@matkabagristy děkuji, takže po rd mám nárok na podporu jen maximálně 3800? jamyslela že je to první dva měsíce cca 5000kč. A v případě že bych na pojišťovně ohlásila péči o dítě kdo za mě platí sociální a zdravotní a dostanu něco na živobytí? děkuji

Pri peci o dite za tebe zaplati stat pouze zdravotni, u socialniho povinnost neni.
A na zivobyti nedostanes nic, pokud nejsi teda samozivitelka.

Jitus.Slavickova
Závislačka 4853 příspěvků 06.01.17 13:17

Ahojky, taky me zajima, do konce unora mam rodicak a do porodu druhyho budu na pracakz, je to na mesic, pak budu zadat o rodicak po porodu..vic jak s 3500kc nepocitam..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >