Podpora v nezaměstnanosti po rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcy2
Kecalka 170 příspěvků 14.10.14 21:42
Podpora v nezaměstnanosti po rodičovské

Koncem října mi končí rodičovská dovolená. Bohužel se nemohu vrátit do práce a musím ukončit pracovní poměr dohodou. Jde mi o výši podpory. Na diskuzi z loňského roku jsem našla, že má smysl nastoupit do práce třeba na tři dny a podpora by se mi pak počítala z daného měsíčního základu, což by byl významný rozdíl. Nevíte někdo, zda to tak je stále? Díky moc za rady.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65126 příspěvků 14.10.14 21:52

@Marcy2 Ano, stále, jen se pak musíš na UP přihlásit do 3 dnů.

Marcy2
Kecalka 170 příspěvků 14.10.14 22:54

Díky, tak já zkusím zabojovat. :)

Bibík13
Kecalka 469 příspěvků 15.10.14 08:30

Muzu se optat, jakje to mysleno, nastoupitna tri dny? Pakjako ukoncit a jit na 5 mesicu na up? Dekuji @Marcy2

Marcy2
Kecalka 170 příspěvků 15.10.14 08:31

Ano, pak jít na UP.

masinka9
Kelišová 5066 příspěvků 15.10.14 13:30

Pokud nastoupis a pak to skoncis sama, tak mzna ani nedostanes odstupne. Ja mela nastoupit po rodicovske, misto tohorovnou vypoved a odstupne. Narok na podporu mam hned na 5 mesicu, ale vypocet dle rodicovske.

Marcy2
Kecalka 170 příspěvků 16.10.14 08:58

@masinka9 Pokud ukončím pracovní poměr dohodou z důvodu nezbytné péče o děti (např. těch vyjmenovaných důvodů je víc), pak mám nárok na podporu. Nakonec jsem na info lince MPSV zjistila, že opravdu stačí nastoupit třeba na jeden den a pak se podpora vypočítá z původního platu.

ccudlik
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 17.10.14 21:36

Jj, je to tak, pokud odpracuješ alespon 1 den, počítá se to z tvého platu co jsi měla před rodičovskou.

Alena77
Nováček 8 příspěvků 15.08.16 20:22

Dobrý den, ráda bych obnovila diskuzi.
Nevíte jak je to ( jestli stále) s nástupem do práce na pár dnů po rodičovské?
Opravdu stačí tak málo dnů, aby se mi počítala podpora z práce a né z rodičovské?
Moje účetní o tom ví velký kuloví.
Ach jo. 29.8 mám nastoupit do práce a jelikož pobočku co byla blízko mě zavřeli, tak bych se měla táhnout někam daleko do Prahy. Busem, vlakem a zase busem.
Nevím, jestli tam mám nastoupit a po dvou dnech říct - pardon?!
:? :? :? :?

ccudlik
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 16.08.16 11:26

Jj, pořád to tak je. si zavolej třeba na pracák, tam by ti to měli potvrdit.. k žadné změně nedošlo. stačí mít odpracovaný jeden den…

Sojkka
Závislačka 2535 příspěvků 16.08.16 12:17
@Alena77 píše:
Dobrý den, ráda bych obnovila diskuzi.
Nevíte jak je to ( jestli stále) s nástupem do práce na pár dnů po rodičovské?
Opravdu stačí tak málo dnů, aby se mi počítala podpora z práce a né z rodičovské?
Moje účetní o tom ví velký kuloví.
Ach jo. 29.8 mám nastoupit do práce a jelikož pobočku co byla blízko mě zavřeli, tak bych se měla táhnout někam daleko do Prahy. Busem, vlakem a zase busem.
Nevím, jestli tam mám nastoupit a po dvou dnech říct - pardon?! :? :? :? :?

Pakliže váš prac. poměr trvá, tak rozhodně nemůžete říct po dvou dnech pardon.

ccudlik
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 16.08.16 12:37

Ale muzes se dohidnout na vypovedi dohodou atd

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >