Podpora v nezaměstnanosti po rodičovské dovolené

6
3.2.21 10:14

Podpora v nezaměstnanosti po rodičovské dovolené 2021

Ahoj holky. Mám dotaz. Rodičovská dovolená mi skončila dne 31.12.2020, v ten den mi bylo ukončeno zaměstnání dohodou pro nadbytecnost. Na ÚP jsem již registrovaná a kde mi o výši podpory v nezaměstnanosti. Bylo mi řečeno, že podpora se mi bude počítat z rodičovské dovolené a ne že zaměstnání. Setkal se s tím někdo prosím? S personální jsme totiž řešily, že bude vše v pořádku, dodala mi veškeré papíry a podklady pro UP. Se mi to moc nezdá, přijdu tak o dost peněz, které s dvěma dětma budu potřebovat.
Děkuji za komenty :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6856
3.2.21 10:17

Je to tak. Nepočítá se to přímo z rodičovské, ale z nějakého národního minima či něco podobného. Ale moc to není a v čase se to snižuje. Ale jestli jsi odešla pro nadbytečnost, tak jsi měla dostat odstupné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76230
3.2.21 10:18

@Baja84 Jo, informace chce zjišťovat včas a ne až když se ti něco nezdá… A jinak ano podporu dostaneš tu minimální, počítanou s průměrné mzdy v ČR, protože tvou poslední činností byla péče o dítě a nikoliv práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
3.2.21 10:34
@Baja84 píše:
Ahoj holky. Mám dotaz. Rodičovská dovolená mi skončila dne 31.12.2020, v ten den mi bylo ukončeno zaměstnání dohodou pro nadbytecnost. Na ÚP jsem již registrovaná a kde mi o výši podpory v nezaměstnanosti. Bylo mi řečeno, že podpora se mi bude počítat z rodičovské dovolené a ne že zaměstnání. Setkal se s tím někdo prosím? S personální jsme totiž řešily, že bude vše v pořádku, dodala mi veškeré papíry a podklady pro UP. Se mi to moc nezdá, přijdu tak o dost peněz, které s dvěma dětma budu potřebovat.
Děkuji za komenty :)

Neměla jsi podepisovat tu dohodu. Měli ti dát výpověď a dostala vy jsi tím pádem odstupné. Sama ses pěkně odrbala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76230
3.2.21 10:40
@Nicole 1234 píše:
Neměla jsi podepisovat tu dohodu. Měli ti dát výpověď a dostala vy jsi tím pádem odstupné. Sama ses pěkně odrbala.

Pokud má v dohodě uvedeno, že se jedná o nadbytečnost, tak má na odstupné nárok také. Ale to se tu neřeší, řeší se výše podpory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5971
3.2.21 10:58

RP je náhradní doba. Podpora se bude vypočítávat z průměrné mzdy v národním hospodářství. Ta je sice vysoká, ale v tomto případě se násobí koeficientem (je v zákoně o zaměstnanosti). Takže ve výsledku se jedná cca 5100 za měsíc. Pak se částka snižuje.
Aby se ti podpora vypočítávala z platu, tak bys musela do zaměstnání na pár dní nastoupit.
Pokud dostaneš odstupné, výplata podpory se ti posune o odstupné. Nevyplácí se podpora v měsících kdy máš nárok na odstupné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
3.2.21 11:01

Děkuji za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76230
3.2.21 11:05
@Hořec píše:
Pokud dostaneš odstupné, výplata podpory se ti posune o odstupné. Nevyplácí se podpora v měsících kdy máš nárok na odstupné.

Tady si nejsem jistá, zda to o posunu platí i v případě, že je podpora vypočtená z náhradní doby, mám informace, že ne, ale nejsou úplně potvrzené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
3.2.21 11:11

Dostala jsem odstupné, podpora mi bude vyplácena již teď, jelikož se mi nepočítá ze mzdy. Pokud by se počítala že mzdy, tak mi ji budou vyplácet až po uplynutí odstupného. Bohužel jsem věřila personální a takhle to dopadlo. Kdyby byla výpověď podepsaná 2.1.mam nárok na podporu že mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76230
3.2.21 11:16
@Baja84 píše:
Dostala jsem odstupné, podpora mi bude vyplácena již teď, jelikož se mi nepočítá ze mzdy. Pokud by se počítala že mzdy, tak mi ji budou vyplácet až po uplynutí odstupného. Bohužel jsem věřila personální a takhle to dopadlo. Kdyby byla výpověď podepsaná 2.1.mam nárok na podporu že mzdy.

Ano, přesně tak, ale musela bys toho 2.1. odpracovat. A díky za potvrzení toho o tom posunu. Na druhou stranu, díky tomu, že se ti podpora neodsouvá, tak pokud během 3 měsíců najdeš práci, tak si na tom naopak finančně líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
3.2.21 11:38
@j.a.n.i1 píše:
Ano, přesně tak, ale musela bys toho 2.1. odpracovat. A díky za potvrzení toho o tom posunu. Na druhou stranu, díky tomu, že se ti podpora neodsouvá, tak pokud během 3 měsíců najdeš práci, tak si na tom naopak finančně líp.

To ano, ale vzhledem k tomu, že hledám práci už od září, tak jsem poněkud neklidná. Ale nevzdávám se :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 12:10

Konec RP a návrat do prace

Dobrý den,
ráda bych se zeptala informativne dokud mám čas. Pobírám rodicovsky příspěvek do 12/2022,ale zaměstnanec mi drží místo pouze 3roky tj 12/2021.
Bohužel nedává neplacené volno. Takže mohu pry ukončit dohodou (osobni péče o dítě do 4 let) nebo musím nastoupit.
Bohužel nechci kvůli dětem na 12hodinove smeny+víkendy 😩.
Jde mi o to co bude pak, kdyz půjdu na dohodu.
Musim na pracák a dále pobírat RP nebo ho vybrat dříve.
Nebo mám nastoupit a dát výpověď az poté s 2mesicni výpovědi kvůli penězům.
Děkuji za odpověď 8o

• Citovat
  • Nahlásit
5971
3.2.21 12:48

@j.a.n.i1, díky za upozornění. :)

@Baja84, držím palce, ať se co nejdříve zadaří. Hlavně neklesat na mysli a vydržet. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6856
3.2.21 13:15

@Hořec kdyby by byla třeba první dva měsíce na překážkách, pak by se jí podpora počítala ze mzdy, že jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6856
3.2.21 13:17
@Anonymní píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala informativne dokud mám čas. Pobírám rodicovsky příspěvek do 12/2022,ale zaměstnanec mi drží místo pouze 3roky tj 12/2021.
Bohužel nedává neplacené volno. Takže mohu pry ukončit dohodou (osobni péče o dítě do 4 let) nebo musím nastoupit.
Bohužel nechci kvůli dětem na 12hodinove smeny+víkendy 😩.
Jde mi o to co bude pak, kdyz půjdu na dohodu.
Musim na pracák a dále pobírat RP nebo ho vybrat dříve.
Nebo mám nastoupit a dát výpověď az poté s 2mesicni výpovědi kvůli penězům.
Děkuji za odpověď 8o

Prvně požádej o úpravu pracovní doby z důvodu péče o děti do 15 let. Pokud mu nebrání závažné provozní důvody, měl by ti vyhovět. Pak se rozhodni co dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat