Podpora vývoje plic miminka v těhotenství

Anonymní
12.6.21 21:21

Podpora vývoje plic miminka v těhotenství

Dobrý den, jsem 31tt a mám jít do nemocnice na nějaké kapačky si lehnout, že porod může asi nastat dřív a ještě aby stihli raději podpořit vývoj plic miminka. Máte někdo zkušenost? Můžou si mě tam nechat až do porodu? Nebo si tam třeba týden lehnu na kapačky? Jsem z toho celkem vystrašená… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9648
12.6.21 21:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem 31tt a mám jít do nemocnice na nějaké kapačky si lehnout, že porod může asi nastat dřív a ještě aby stihli raději podpořit vývoj plic miminka. Máte někdo zkušenost? Můžou si mě tam nechat až do porodu? Nebo si tam třeba týden lehnu na kapačky? Jsem z toho celkem vystrašená… :(

To ti nikdo tady neřekne. Záleží na tvým stavu a na stavu miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
12.6.21 21:32

Porod muze hrozit i nekolikrat behem tehotenstvi a nemusi nastat. Kdyz vznikne podezreni tak ti podaji lek, ktery zpusobi, ze v plicich miminka bude pritomen „vazky hlen“ a plice se po porodu pri nadechu miminka neslepi. Ty leky maji, ale omezenou ucinnost…jakoby vyprchaji. Zalezi jestli se jim podari hodit ten tvuj stav do normalu, tak ze to na hrozici porod vypadat nebude…Pokud te hodi normalu a pak se to zas zkomplikuje, podaji ti ten lek znovu…Zalezi proste na tvem stavu. Je vyhoda, ze tve telo dava o pripadnem porodu vedet dopredu a ty leky ti tak stihnou podat. Pokud dojde k predc. porodu z cistajasna tak je to pro miminko velka nevyhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21455
12.6.21 21:42

Nechají si tě tam max do 36tt, ale to by musel být nález opravdu špatný. Většinou stabilizují a propouští domů. Ale i doma tě pak čeká do 36tt striktně klidový režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
12.6.21 22:43

Byla jsem hospitalizovaná ve 25.tt, na pokoji se mnou byla paní, kterou hospitalizovali kolem 31.tt kvůli hrozícímu předčasnému porodu, dostala kortikoidy na vývoj plic miminka, každý den kapačku s magnézkem, pustili ji na konci 35.tt a paní porodila asi za 10 dní od propuštění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat