Podpora, zaměstnání nebo jak to řešit

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
179
8.1.22 14:17

Podpora, zaměstnání nebo jak to řešit

Ahojky Všem 🙂
Mám takovou otázečku s dlouhým příběhem a potřebuju se s někým poradit co mám dělat nebo co by jste v mé situaci dělaly vy ženy 🤔
Loňský rok byl pro mě náročný..
V únoru sem dohodou dala výpověď ve staré práci po rodičáku a nastoupila v březnu do nové práce..
Na konci května mě křuplo v zádech a musela sem na obstřik a zůstala marodit.. podotýkám ano byla jsem ještě ve zkušební době, věděla jsem o tom a taky si myslela že se zase brzo vrátím ale opak byl pravdou..
V červnu jsem musela z gyn. důvodů na laparoskopii po které sem měla delší rekonvalescenci než sem si myslela + jsem dostala nějaké hormony na srovnání cyklu atd..
Na konci Července přišla cysta a taky bohužel výpověď z práce takže to mě zaskočilo ale mají na to právo ano vím
A konečnou verzí bylo v Srpnu to že jsem těhotná.. pro mě to byl šok ale zároveň radost (snažení probíhalo už hrozně dlouho šle nějak jsme to neřešili)
Takže vlastně neschopenka pokračovala dál..
No v Září přišel šok číslo asi 4 už a to v podobě samovolného potratu.. dost těžce sem to brala jak psychicky tak fyzicky..
Po té následovala rekonvalescence po revizi a několik zánětu (antibiotika atd..) ani už sem to nepočítala..
Každopádně nyní má cesta neschopenky končí a já to moc dobře vím a nevadí mi to vůbec ale řeším co dál jelikož mám od příštího měsíc nastoupit se stimulací cyklu a je taky možné že budu hned první měsíc těhotná 🤷‍♀️
Můžu i nemusím samozřejmě..
Takže má otázka zní jak to teď řešit nastoupit do práce a v podstatě lhát o tom že rodinu neplánuji nebo být na ÚP a vybrat podporu nebo jak by jste to řešili vy..
Dítě chci, je to moje priorita po tom Všem čím sem si prošla.. navíc doma mám už skoro pětiletého syna a chceme pro něj sourozence..
Stimulace je daná takže říct si počkám ještě par měsíců nepřipadá v úvahu..
Možná to vyzní že nechci pracovat ale o tom to není, já bych i ráda šla abych přišla na jiné myšlenky ale jde o to že když přijde další těhotenství bude to rizikové (bylo mi to řečeno Dr.) a já samozřejmě nebudu moct ihned na neschopenku to je jasné..
Proste chci se poradit jak by to bylo u Vás?
Je to opravdu dlouhý příběh a budu ráda za jakoukoliv zkušenost/radu a prosím bez kritiky jak sem to měla udělat atd.. všechno vždycky nevyjde podle našich představ..
Děkuji 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67432
8.1.22 14:21

@MájuleM tak jako pokud je dítě prioritou, nahlas se jako osoba pečující o dítě do 7 let a buď doma :think: to je asi nejjednodušší varianta, jak být v klidu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
8.1.22 14:22

@MájuleM Asi bych na tvém místě šla na ÚP, a snažila se zatím práci hledat. Když nějakou seženeš, tak přece nemusíš lhát, že rodinu neplánuješ. Nikomu do toho nic není, nikomu to říkat nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
8.1.22 14:28

Já bych jim klidně lhala, protože taková otázka je diskriminační…a taky nemusíš otěhotnět x let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
8.1.22 16:24

@martina.se tak to by taky šlo ale nevím jak to je když jde malej v září do školky 🤔
Uvidím ale je to varianta nás kterou taky přemýšlím akorát nevím jak to probíhá 🙂

@arinecka no přemýšlím jak to udělat.. no v poslední mé práci se mě na to ptali a dokonce jak to mám s dítětem který už mám atd.. a nechávali si brát krev na prohlídce před nástupem a tam zjistili i HCG že..
Takže už počítám se vším..

@Fuflík to sice je ale už sem se s tím setkala takže nic nového.. a stimulace je na otěhotnění a už mi jednou zabrala hned na poprvé takže si myslím že to teď možná taky bude.. proto to říkám jak to je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4270
8.1.22 16:30

Buď zůstat doma jako pečující o dítě do 7 let, nebo jít normálně do práce a nic ohledně dítěte neřešit. To je tvoje věc a bohužel to nemusí hned vyjít že jo 🤷🏻‍♀️ Pokud vás doma netíží finance a chlap to sám utáhne, tak buď doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat