Podporuje Vás přítel finančně?

Anonymní
30.9.20 23:15

Podporuje Vás přítel finančně?

Cauky holky, chci se jen zeptat.. jak řešíte finance se svým pritelem? Pomáhá Vám když nevyjdete?
Mám jeden dluh, né moji vinou, nebo ano, ale je to dluh po matce, který ona neplatila. Odchází mi 12 tisíc.
Platíme nájem 8.500,– přidávám 2.500,– na nájem, 4.000,– dávám na jídlo ikdyz je to někdy mnohem více, platim mobil.. a ikdyz jídlo nevyjde, tak ma najednou řeči, ze jemu staci namazat krajic chleba, než aby měl každý den teplý jídlo. Než abych řekl, vyberu peníze, dam ti je do krabičky kdyby jsi chtěla něco koupit”
Nechci aby ro vyznělo ze jsem na prachy, to vůbec. Ale často se kvůli tomu hádáme, ze když není, tak jdu radši za rodicema nebo přáteli než za nim. On dá - ale ma u toho hromadu kecu a když to začneme řešit ráno je to vyřešené až večer, přičemž to už jsem se třeba zařídila.
Jak to řešíte vy? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18962
30.9.20 23:18

Mame spolecny ucet, tam přijdou vsechny penize a pak s tim vicemene hospodarim jen ja :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 23:19

@Kriss Tina tak to ti závidím. U nás by tohle nikdy neproslo.

• Citovat
  • Nahlásit
226
30.9.20 23:25

Na domácnost jsme si zařídili společný účet a své ostatní potřeby platíme zvlášť a věci co se týkají syna tak dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
30.9.20 23:38

Omlouvám se, nechci se do zakladatelky navážet, ale já prostě nechápu, jak se může stát, že nevyjdete (pokud se samozřejmě třeba nerozbije lednice a je nutné okamžitě koupit novou) Mám na jedné straně příjmy, na druhé výdaje a příjmy vždy musí být vyšší než výdaje, i kdyby rozdíl byla stokuruna :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
30.9.20 23:49

Jsem na rodicaku z toho nakupuju věci pro mě, dceru a přítele a do domácnosti. Jelikož má přítel o hodně, hodně vyšší příjem než já dohodli jsme se že on zaplatí nájem, plyn, vodu. A ještě mi přidává každý měsíc 7000. Takže každej dáme 7000 a zbytek je pro naši osobní potřebu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
30.9.20 23:55

A on na to jídlo dává taky něco? Já se mu nedivím, předpokládám, že jste se domluvili, kolik peněz chcete měsíčně utratit za jídlo, tak prostě musíte hospodařit tak, abyste se do toho vešli. A když nevejdete, tak on je ochotný jíst chleba s máslem, protože tu částku za jídlo navyšovat nechce. Ale ty chceš tu částku navyšovat.
Takže buď tu částku budete muset přehodnotit, nebo se budeš muset naučit líp plánovat a hospodařit.
Jsou lidi, kteří utrácejí, dokud na účtu něco je. Ty teď můžeš závidět někomu, kdo má společný účet a může si z něj neomezeně brát, ale za dva roky ti může někdo se společným účtem závidět, že tvůj chlap našetřil základ na hypotéku/svatbu/dovolenou/výbavu na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
30.9.20 23:57

Ahojky, také jsem na rodičáku a nakupuji věci pro mě, dceru a přítele do domácnosti. On platí nájem a energie. A pak mi přidává nějaké peníze navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
30.9.20 23:58

A ještě teda nechápu, jak můžeš splácet dluh po matce 12tis. měsíčně, ale když nemáš peníze, tak si jdeš půjčit k rodičům… 8o Oni na půjčení tobě mají, ale na splácení svého dluhu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
1.10.20 00:00

@zrcadlo taky se mi to nezdá. Hlavně proč splácí dluhy rodičů? Ty dluhy jsou snad jejich. S když mají na to jí půjčovat tak mají na to si platit i své dluhy. Placení rodinných dluhů bych usnula a bylo by.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5858
1.10.20 00:26

Tak 12 000 Kč na cizí dluhy je fakt hodně. To by ses měla víc snažit, abyste vyšli s tím, co máte. A nechápu tu logiku - splácím matce její dluhy, ale když nemám, půjčuju si od ní… Tak ať si to rovnou platí sama ne?

No ale k tvému dotazu, od doby, co bydlíme společně, máme i společné finance. Vždy nejprve odejdou pravidelné platby, ke zbytku máme každý svou kartu a samozřejmě víme, kolik si můžeme dovolit utrácet, abychom na konci měsíce nejedli suché rohlíky. Zůstatky na účtech průběžně hlídám a manžela kdyžtak lehce brzdím, on je v oblasti financí lehkovážnější, než já, ale má aspoň dost soudnosti, aby to uznal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7186
1.10.20 00:36

@zrcadlo hlavně nechápu dluhy po matce a půjčí si u rodičů :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.10.20 00:37

Jj, to je dost zvláštní… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60511
1.10.20 01:00

Poprvé v životě mám s chlapem společný účet.. Takže se neřeší moje, tvoje, ale naše :think: jinak každý máme primárně svůj, z platu si nechávám cca 20 tis kapesné :think: částka na společný účet je dle výdělku, aktuálně tedy bude změna - já na Md a on nastoupil do práce :think: dluhy ale nemáme ani jeden, no :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2362
1.10.20 03:55

Tak se dohodněte, že na hromadu na „společné výdaje“ dáte oba stejně a s tím holt budete muset vyjít (včetně nájmu a jídla).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama