Podporujete hnutí #Metoo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svetlana87
Kecalka 331 příspěvků 15.07.18 21:36
Podporujete hnutí #Metoo?

Otazka je v nadpisu. Rikam si, ze je na jednu stranu dobre, ze obeti znasilneni maji ted tak silnou podporu, ovsem zda se, ze to zachazi prilis daleko. Dnes jsem cetla pripad, kdy anonyme obvineny Jeramy Dodds prisel okamzite o praci. Ted se ukazalo, ze je nevinny. Takovych pripadu bylo nekolik. Podle statistik je vymyslenych obvineni 4-8%. Vadi mi na tom, ze clovek je v tomto ohledu vinikem, dokud se neprokaze nevina. Pak uz ovsem muze byt v mnohem pozde. Co vy, na ktere strane jste?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

velbloudice
Kecalka 321 příspěvků 15.07.18 21:39

jednoznačně jsem proti MeToo, stejně jako nepodloženého obvinění ze sex.obtěžování…

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 15.07.18 21:41

Hnutí?

Monetizace.

Hlaholice
Kecalka 432 příspěvků 15.07.18 21:48

Mě přijde, že tohle hnuti se dost zvrhlo a vede naopak spíš k podceňováni sexuálního násilí. A nelibi se mi to zpetne obviňování ani ten přístup, kdy je každý hned „vinen a trestan“, aniž by se mu dokázala vina. Navíc co se týče USA a některých dalších zemi, tak je pro mě obecně jejich přístup k sexu v některých ohledech dost těžko pochopitelny (oběť je tam nekdo, kdo dle našich měřítek ne).

Mollify83
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 15.07.18 21:50

Nesmyslné, vyhnané do extrému.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 15.07.18 21:50

Pokud to jde do extrému, že to odnášejí nevinní, tak proti.

terien
Echt Kelišová 8119 příspěvků 15.07.18 21:51

Nepodporuji, přijde mi to ujeté.

blobfish
Závislačka 4505 příspěvků 15.07.18 21:52

No, určitě jde o problém, který by se neměl ignorovat - většina obětí znásilnění vůbec nehlásí, a když ho hlásí, často jim minimálně někdo z okolí (ale někdy i orgány činné v trestním řízení) dají najevo, že obvinění nevěří. Dostala mě diskuse pod článkem o tom, že se lékař pokusil znásilnit pacientku - v podstatě všechny příspěvky znásilnění zpochybňovaly.
Ale co se týče MeToo, mám pocit, že se to dost zvrhlo a obrátilo právě proti těm skutečným obětem :nevim:

Svetlana87
Kecalka 331 příspěvků 15.07.18 21:57
@blobfish píše:
No, určitě jde o problém, který by se neměl ignorovat - většina obětí znásilnění vůbec nehlásí, a když ho hlásí, často jim minimálně někdo z okolí (ale někdy i orgány činné v trestním řízení) dají najevo, že obvinění nevěří. Dostala mě diskuse pod článkem o tom, že se lékař pokusil znásilnit pacientku - v podstatě všechny příspěvky znásilnění zpochybňovaly.
Ale co se týče MeToo, mám pocit, že se to dost zvrhlo a obrátilo právě proti těm skutečným obětem :nevim:

Presne, casto jim neveri a je to spatne. Na druhou stranu MeToo ukazuje, ze pokud se jim veri, je to take spatne. Takze co ted? Nevidim reseni.

Prof. Farnsworth
Závislačka 4739 příspěvků 15.07.18 21:59

Tohle se nakonec obrátí proti obětem :( Lidi budou už tak znechucený z toho, že pořád sylyší o znásilnění, že si řeknou, ať už jde ta ženská do pr.ele :( Když sem v devatesátých letech prchali lidi před válkou v Jugoslávii, lidi to brali tak, že je třeba jim pomoci. Teď, když se všude mluví o uprchlících, přejou si všichni aby už šli doprd.le a nechali nás na pokoji.

Prof. Farnsworth
Závislačka 4739 příspěvků 15.07.18 22:02
@Svetlana87 píše:
Presne, casto jim neveri a je to spatne. Na druhou stranu MeToo ukazuje, ze pokud se jim veri, je to take spatne. Takze co ted? Nevidim reseni.

Řešení je - po oznámení na policii poskytnout oběti pomoc, citlivě ji vyslechnout (nejlépe policistka) a nedělat závěry dokud se vše důsledně neprověří. Od odsouzení jsou tu soudy a ne media.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29053 příspěvků 15.07.18 22:08

plácají se tu hrušky a jablka.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16495 příspěvků 15.07.18 22:09

@Svetlana87 jsem proti, jednoznačně. Je to manipulativní kampan, která ničí vztahy mezi muži a ženami. A obětem nevykonstruovaných znásilnění stejně nepomůže - naopak. Lidi jsou nakrknutý a mají sklon nedůvěřovat a bagatelizovat.

Russet
Extra třída :D 11725 příspěvků 15.07.18 22:11
@Svetlana87 píše:
Otazka je v nadpisu. Rikam si, ze je na jednu stranu dobre, ze obeti znasilneni maji ted tak silnou podporu, ovsem zda se, ze to zachazi prilis daleko. Dnes jsem cetla pripad, kdy anonyme obvineny Jeramy Dodds prisel okamzite o praci. Ted se ukazalo, ze je nevinny. Takovych pripadu bylo nekolik. Podle statistik je vymyslenych obvineni 4-8%. Vadi mi na tom, ze clovek je v tomto ohledu vinikem, dokud se neprokaze nevina. Pak uz ovsem muze byt v mnohem pozde. Co vy, na ktere strane jste?

Jaké znásilňování? Namyšlený chlap nabízel něco za něco. Hérečky šly :nevim: Ale moc dopodrobna jsem to nestudovala, tak mě kdyžtak opravte. Amerika je plná protikladů.

Hlaholice
Kecalka 432 příspěvků 15.07.18 22:19
@Svetlana87 píše:

Myslím, že člověk s patřičnou odbornosti a zkušenostmi by měl být schopný případ adekvátně vyšetřit. Dal si myslím, že by bylo dobré o sexuálním násilí mluvit, ale takovou ne takovou „obviňovaci“ formou. Spíš vyvrátit některé mýty. Hovořit o tom, jak se zachovat, pokud k němu dojde. Ale hovořit i o těch falešných obviněných. Myslím si, že ženy k tomuto falesnemu obvinění docházejí v okamžiku, kdy nějakou situaci neumí vyřešit nějak jinak. Tak by podle mě bylo dobrý hovořit o tom, jak lze řešit různé situace. A dále si myslím, že k tomu mají asi sklony určité typy žen (např. hysterky), tak by se určitě hodilo i nějaké poučení, jak takovou ženu poznat, jak s ní jednat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

„Je to vrah!“ Hurikán Janda se vyfotil se zabitými zvířaty, od fanoušků to schytal

Hurikán Dalibor Janda chtěl pobavit fanoušky, místo toho ale spustil doslova... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >