Podpůrčí doba-nemocenská

Anonymní
15.6.15 07:53

Podpůrčí doba-nemocenská

Dobrý den, dámy!
Moc vás prosím - není tu někdo, kdo by mi mohl vysvětlit jak je to s dobou maximální podpůrčí doby v nemocenské?
Až do nynějška jsem žila v domnění, že nemocenská se platí 380 dnů V KUSE. Zjistila jsem ale, že tomu tak není, a že jsou do této doby započítávány i nemocenské minulé… ALE! Moc tomu nerozumím… Zajímalo by mě, jak to přesně je.
Přítel má vleklé zdravotní problémy (bohužel :,( ).
Byl na nemocenské duben - červenec 2014. Pak pracoval po dobu pěti měsíců. A nyní je na nemocenské od ledna 2015. Řekněme tedy, že na konci srpna to bude celkem oněch 12 měsíců (pakliže je tam tedy započítávána ta nemoc loňská).
Co bude po srpnu? Nedostane žádné peníze…? Ani korunu?
A na jak dlouho by musel jít do práce aby mohl zase eventuelně nastoupit na nemoc s výplatou nemocenské?
Prosím o radu a děkuji za zachování anonymity! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.6.15 07:56

Jo! A ještě jsem se chtěla zeptat - do těcj 380 dnů podpůrčí doby se počítá i těch prvních 14 dní, kdy náhradu mzdy platí zaměstnavatel? :think: Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
69004
15.6.15 08:20

Ano, jsou tam započítávány i minulé, pokud od nich neuplyne nějaká doba bez neschopenky, myslím, že ta doba je 6 měsíců, ale jistá si tou cifrou nejsem. A jinak pokud mu vyprší podpůrčí doba, tak buď může žádat o její prodloužení - to má naději na úspěch, pokud se dá celkem říct, že se v dohledné době doléčí nebo požádat o ID.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.16 15:09

Zrovna to řeším s manželem

Do podpůrčí doby se započítává dlouhodobé marodění za 3 roky zpět. Při dosažení 380 dní sociálka vyzve k vyjádření oš. lékaře, aby posoudil, jak to vypadá dál…
Pokud napíše, že je předpoklad ukončení neschopnosti nejdéle do 350 dní od konce podp.doby, je vyplácena dál nemocenská. Pokud je stav špatný (mému muži napsal max. předpokládané několikaměsíční přežití?!), tak sociálka zahájí řízení k invalidnímu důchodu. Je to na palici a stresující, ale je to tak dané. To celé trvá cca 3 měsíce. Po přiznání I.,II. nebo III. stupně invalidity vystaví oš. lékař nejpozději do 30.dní ukončení neschopenky. Pak se ukončí prac. poměr (zase podle stupně invalidity, pro I.aII.st.nemusí, pokud mu nabídnou lehčí práci.) U III.st.konec pr. poměru). Pokud mu nenabídnou jinou práci, může se se stupněm I.aII.nahlásit na úřad práce?! Je to celé dost složité a případ od případu se může lišit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama