Podrážděná střeva - zácpa, průjem

Anonymní
23.5.21 10:53

Podrážděná střeva - zácpa, průjem

Moc zdravím,
potřebovala bych radu nebo zkušenost. Už dva měsíce mě trápí střeva. Začalo to průjmem. Vzala jsem si probiotika a ok. Ale za pár dní opět bolesti břicha, tak zase hylac, úprava stravy, zkusila jsem vysadit lepek, laktózu. Chvilku jako lepší, ale pak zase střevní dikomfort. Nadýmání, na které jsem nikdy netrpěla. Pocit, že musíte na wc a nejdete a další den taky skoro nejdete, ale pořád přetrvává plynatost, a takový nepříjemný pocit ve střevech. A včera po týdnu nadmutí, a prakticky zácpy, přišel večer průjem, že jsem šla snad 10×.
V týdnu jsem byla u dr. Ta mi tedy napsala testy na alergii na lepek a laktźu. Řekla, že je to stresem, je fakt, že od loňska těch stresů bylo hodně, a i když si to člověk neuvědomuje, stresuji se hodně. Do toho jsem fyzicky aktivní, starám se o celou domácnost, prostě od rána do večera jedu jak fretka. Dr. mi řekla, že to nevidí na žádné vyšetření, že je to dráždivý trakčník a s tím se nedá nic dělat. V lékárně mi dali probiotika. Prý kdybych měla třeba Crohnovu chorobu, vypadalo by to jinak. Ale upřímně, z toho stavu jsem celkem nešťastná, protože je to nepříjemné.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9182
23.5.21 11:00

Klidně to z toho nadměrného stresu a námahy být může. Tělo tak může naznačovat, že už toho bylo moc a koukej brzdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30698
23.5.21 11:05

Pri odberech na celiakii musi byt plna zatez lepkem, ne dieta. A Crohn to klidně byt muze. Proc te neposle na gastro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 11:11
@Anonymní píše:
Moc zdravím,
potřebovala bych radu nebo zkušenost. Už dva měsíce mě trápí střeva. Začalo to průjmem. Vzala jsem si probiotika a ok. Ale za pár dní opět bolesti břicha, tak zase hylac, úprava stravy, zkusila jsem vysadit lepek, laktózu. Chvilku jako lepší, ale pak zase střevní dikomfort. Nadýmání, na které jsem nikdy netrpěla. Pocit, že musíte na wc a nejdete a další den taky skoro nejdete, ale pořád přetrvává plynatost, a takový nepříjemný pocit ve střevech. A včera po týdnu nadmutí, a prakticky zácpy, přišel večer průjem, že jsem šla snad 10×.
V týdnu jsem byla u dr. Ta mi tedy napsala testy na alergii na lepek a laktźu. Řekla, že je to stresem, je fakt, že od loňska těch stresů bylo hodně, a i když si to člověk neuvědomuje, stresuji se hodně. Do toho jsem fyzicky aktivní, starám se o celou domácnost, prostě od rána do večera jedu jak fretka. Dr. mi řekla, že to nevidí na žádné vyšetření, že je to dráždivý trakčník a s tím se nedá nic dělat. V lékárně mi dali probiotika. Prý kdybych měla třeba Crohnovu chorobu, vypadalo by to jinak. Ale upřímně, z toho stavu jsem celkem nešťastná, protože je to nepříjemné.

Se stejným problémem mě dr bude posílat na ultrazvuk břicha. Nepříjemné to je strašně, rozumím ti. U mě je to 100% stresem, mám poslední 2 roky naloženo víc než dost a začíná se to na zdraví projevovat.

• Citovat
  • Nahlásit
30698
23.5.21 11:18
@Anonymní píše:
Se stejným problémem mě dr bude posílat na ultrazvuk břicha. Nepříjemné to je strašně, rozumím ti. U mě je to 100% stresem, mám poslední 2 roky naloženo víc než dost a začíná se to na zdraví projevovat.

Jenomže ten stres prave muze rozjet treba Crohna, ja to tak mela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 11:29
@Anonymní píše:

Jenže mě právě nechce udělat ani krev ani nic. Přitom krev a ultrazvuk je to nejmenší. A nepříjemné to je. Hlavně člověk pořád přemýšlí. Jinak mě se to rozjelo po 2.davce na covid. Nevím, zda to s tím může souviset. Dr.jsem to říkala. Ale jak kdyby to neslyšela.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 11:31

@vokishka
Prý nevidí důvod. Že to je dráždivý trakčník. Krev, ultrazvuk, nic. Zítra zkusím konzultaci u jiného lékaře, ať porovnám názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17418
23.5.21 11:31

Tak jako tak potřebuješ upravit to jak se o sebe staráš, kolik si toho nakládáš, jak tu zátěž kompenzuješ, kolik stresu a úzkosti si nakládáš sama na sebe, tím že si je vytváříš ve sve vlastní hlavě. To je potřeba udělat ať už to je dráždivý tračník, autoimunit nebo zatím jen reakde na ndměrná stres.

Základní info jakým směrem začít dělt změny ve svem životě, aby si stres zvádala lepe najdeš třeb tady

https://www.kosmas.cz/…-a-v-zivote/

S tím mužeš začít hned.

Další věc je tedy upravit stravu, do testu musí vydržet jíst lepek (mlečne produkty mužeš zkusit vynechat, lergie se projeví tak jako tak.

Mužeš zkusit najet na bezezbytkovou dietu s lepkem. Uvidíš jestli ti to pomuže. https://www.ilco.cz/…kova-strava/

P"okud lekařka nebrala krev, tak ano, chceš jineho lekaře.

Když se potvrdí ten dráždivý tračník, tak kromě kompenzace stresu přidej ještě tzv lowFODMAP dietu. Dráždivá tračník je výsledek dlouhodobeho stresu, který naruší střevní mikrobiotu t namísto aby pomáhala tak škodí. Jeho zvládání musí jet po obou liniích, dieta a zároveń naučit se krotit svuj nervový system a pečovat o sebe tak, aby nevyšiloval. Většinou to chce psychoterapii.

Lowfodmap nedrž před vyšetřením na alergologii, ať nemáš falešně negativní výsledky na ten lepek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
23.5.21 11:35

Hořké byliny: křen, pampeliška, rukola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 11:36

@Ou
Ona mi právě krev na záněty nebrala vůbec. Jen mi napsala žádanku na alergie, a to spíš, že jsem si o ni řekla. Na to, že Teda, když na tom trvám, tak mi ji tedy napíše. Lepek jsem třeba tento týden jedla. Tak zkusím zase jíst normálně a teprve potom jít na ty alergie. A ano, vím, že o sebe nepečuji. Dietu mrknu. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17418
23.5.21 11:47
@Anonymní píše:
@Ou
Ona mi právě krev na záněty nebrala vůbec. Jen mi napsala žádanku na alergie, a to spíš, že jsem si o ni řekla. Na to, že Teda, když na tom trvám, tak mi ji tedy napíše. Lepek jsem třeba tento týden jedla. Tak zkusím zase jíst normálně a teprve potom jít na ty alergie. A ano, vím, že o sebe nepečuji. Dietu mrknu. Děkuji.

jj, už jsem to dočetla a zeditovala. tu krev to fakt chce, protože dráživý tračník mužeš jako diagnozu dostat až pote, co se vyloučí všechno ostatní. I když je nepravděpodobnější a je to něco, co se z možností co máš zvládá nejlíp.

držím palce, ať ti z toho žádná autoimunita nevyleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6044
23.5.21 11:59
@Anonymní píše:
Jenže mě právě nechce udělat ani krev ani nic. Přitom krev a ultrazvuk je to nejmenší. A nepříjemné to je. Hlavně člověk pořád přemýšlí. Jinak mě se to rozjelo po 2.davce na covid. Nevím, zda to s tím může souviset. Dr.jsem to říkala. Ale jak kdyby to neslyšela.

To je mozne ze to s ockovanim souvisi.Jiz jsem to cetla.Pred očkováním jsi tyto problemy nemela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
23.5.21 13:52

Jedním z příznaků covidu je prujem, pokud jsi po ockovani tak bych to překládala tomu. Lactulosu a probiotoka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 15:05

@hospodki očkovaná druhou dávkou jsem byla 2.4. Covid jsem prodělala loni v říjnu a asi měsíc po něm mě ten brichabolba problémy přepadly poprvé. A znovu po očkování. Alecuz to trvá tedy dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 15:09

@Ou máš úplnou pravdu, bylo by to to nejmenší. A správně píšeš, krev by hodně ukázala a vyloučila. Vadí mi, jak k tomu dr. přistupuje.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat