Podrážděnost z neustálé nevolnosti - 1. trimestr

Anonymní
8.2.21 15:56

Podrážděnost z neustálé nevolnosti - 1. trimestr

Ahoj ženy! Tohle možná bude diskuse anonymních, protože v prvním trimestru se z pochopitelných důvodů nechci ještě odhalovat, takřka nikdo nic neví. Zakládám téma hlavně pro pokec a sdílení, abych já (a třeba i vy) věděla, že v tom teď nejedu sama :-D Neděje se nic strašného, ale jsem celkem rozladěná z toho, jak je mi POŘÁD zle. Jsem 8tt. Kdepak ranní nevolnosti. Je mi blbě celý den, ani na chvilku se mi neuleví (resp. uleví, ale úleva rovná se menší nevolnost než zbytek času, dobře mi není nikdy). I v noci se probudím a přemýšlím, že budu zvracet. Naštěstí tedy na zvracení netrpím, ale ta NEPŘETRŽITÁ kocovina, pachuť v puse, každý den, 24 hodin denně, z toho už začínám být na nervy. Takže i když nejsem v žádné depce, tak jsem se již hodněkrát přistihla, že jsem pěkně napružená, a už mě to nebaví. V práci je to vždycky o tom to přetrpět, venku teď parádně sněhu, ale ani tam nejdu, protože pohyb mi někdy dělá ještě hůř. Jasně, rada není, je třeba to vydržet. Tak se ptám, jestli někdo trpí také, a kdo to má již za sebou, kdy to přešlo, a tak. Aby mi to rychleji uteklo, tyhle děsivé týdny :-D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1153
8.2.21 16:01

Chápu tě. Mě to přešlo někdy kolem 13tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 16:07

Nejsi sama :hug: Přešlo mě to teď o víkendu, na konci12tt. Začalo to v 5tt. Hnus fialovej, každý večer jsem probrečela, že na tohle už nemám sílu.
Nebýt na RD, jdu okamžitě na neschopenku. Přitom v prvním těhotenství jsem bez potíží do poslední chvíle pracovala.

• Citovat
  • Nahlásit
26
8.2.21 16:13

Já začínám 16. týden a mám to pořád. Upínala jsem se na konec 1. trimestru, ale nic se nezměnilo 8) nakonec jsem na neschopence a čekám, jestli se to do příštího týdne uklidní a budu se moct vrátit do práce (dělám v dětském kolektivu), nebo ještě ne… Ale zkusila jsem vážně snad všechny rady, které se mi podařilo kde vyčíst, nepomohlo nic. Teď ověřuji hypotézu, že vracím hlavně teplá jídla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3109
8.2.21 16:20

Jojo, blít už jsem nedávno naštěstí přestala (teď jsem asi 11tt), ale pachuť v puse, únava, šílený zácpy a nadýmání, žaludek na vodě… No dala jsem se na vojnu, musím bojovat, ale je to otravný. Jsem na neschopence skrz krvácení, předtím jsem blila mezi konferenčníma hovorama, někdy během - díky bohu za home office :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 17:05

Jestli se cítíš napruzená, tak máš ještě sílu tomu vzdorovat. Já do 17tt jen ležela a myslela jsem, že to nepřežiju. Zvracení na denním pořádku. Někdy jednou, někdy 6×. Blbě mi bylo pořád. Přežívala jsem na ovocných šťávách z lednice a děkuji, že je to za mnou a je mi teď ve 29tt nesrovnatelně líp. Držím palce, ať ti to utece.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 17:16

Já naštěstí bez zvracení, ale měla jsem “kocovinu” dva měsíce v kuse a kolikrát mi hlavou prolítla myšlenka, jak ráda bych klidně “protrpěla” párdenní menstruaci místo toho nekončícího utrpení. Taky jsem se upínala na konec 1. trimestru, nevolnosti nakonec ustaly kolem 15. týdne, celkově mezi 14-16.tt to byly takové stavy, kdy mi bylo zle pak už jen po jídle, to jsem pak trávila X hodin a nebyla si jistá, jestli to je “nová etapa příznaků” a nevolnosti jsou fuč, nebo že to ještě neskončilo…

A nakonec jsem se po tom 16.tt dost rozežrala a nevolnosti jsou fuč. Hurá. :D

• Citovat
  • Nahlásit
22
8.2.21 17:21

A co zkusit zázvorová lízátka? Měli by je mít v každé lékárně. Já si je občas dám na žáhu, ale měla by být i na nevolnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3109
8.2.21 17:24

@Klárinka.B nefungujou. Aspoň na mě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 18:09

Ha, díky moc za vaše příspěvky :) Už jen to vědomí, že teď v tom nejsem sama, nebo že to někdo zažíval hodně nedávno, je aspoň trochu povzbuzující. Ačkoliv to nikomu nepřeju - je to hodně nepříjemný… mám načtené všechny internetové teorie, ale stejně jsem pořád nepochopila, k čemu to je dobré jako :-D Utěšuji se aspoň babskýma povídačkama, že nevolnosti jsou vlastně dobrým ukazatelem, že těhotenství se ubírá správným směrem. Zázvorová lízátka z lékárny mám, a mám to s nimi tak, že někdy opravdu pomohou, a jindy jen pomyšlení na ně vyvolává velký špatný :-D Do práce se mi teď osvědčilo nosit v termosce místo kafe kuřecí bujón. Ten pořád popíjím, a docela mě drží nad vodou. Ale při ruce mám stejnak igelitku pro případ krize… a u postele lavor…

• Citovat
  • Nahlásit
2
24.2.21 19:42

Nevolnost 1.trimestr

Jsem moc ráda, že v tom nejsem sama. V patek budu 9.týdnů. Lezim 3 tydny ani se nehnu.Mam hematom a modlim se, aby bylo vse vporadku. A ted posledni tyden je mi proste stale špatně. Je jedno jestli rano vecer nebo v noci. Klidne me to probudi. Nezvracim, ale je mi proste spatne od zaludku a je to děsné. Nic nepomaha, zazvor nemuzu ani citit. Jedine, kdy mi spatne neni je kdyz jím. Ale potom to zase hned prijde. Jedine co me uklidnuje, ze tehotenstvi v kterych je špatně maji lepsi prognozu nez ty v kterych neni. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
25.2.21 18:49

No…Upřímně, už jsem taky pořádně napružená, do toho výkyvy nálad a emocí z hormonů… Jenomže s tím rozdílem, že já už jsem v 7. měsíci těhotenství a pořád zvracím. Naivně jsem si myslela, že to ve 3. měsíci vymizí. Do 5,5 měsíce to bylo fakt otřesné. Zvracela jsem každý den, bylo mi celodenně neskutečně zle a nemohla jsem taky nic jíst- bohužel ani pít (pouze neslazený čaj). Jediné co jsem mohla byla jablka a mandarinky. Pak se to na chvíli zlepšilo. Do 7. měsíce jsem házela šavli už jen co cca 3 dny. Ale teď se mi to zase zhoršilo a zvracím třeba 5× týdně a to i několikrát denně. Doktorka mi předepsala Torecan. Občas pomáhá, občas ne. Každopádně když mám denně víc jak 1 prášek, jsem jak sjetá… (Zázvorová lízátka mi nepomohla vůbec).Teď už mi navíc dělají blbě i ty mandarinky… :poblion: Zjistila jsem, že jediné, co dokážu sníst s tím, že mi pak není neskutečně blbě jsou brambory. Takže dělám různé variace-kaše, placky (bez česneku a oleje) atd. Jinak teď u nás vaří převážně manžel, protože já když mám pracovat s jídlem, tak to těžce momentálně nedávám… No a o tom, jak mě již od 2. měsíce neskutečně denně pálí žáha, mám problémy s kostrčí a stydkou kostí, raději ani mluvit už nebudu. To by tu mohla být další slohovka… Na otázky lidí, jak si užíváš své těhotenství, je to přece nejhezčí období ženy, mám vždy sto chutí někoho kopnout do hlavy… :lol: Takže věř mi, že moc dobře chápu, jak se cítíš :) Přeji ti, ať se ti udělá brzo lépe. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.2.21 14:50

Holky, to nám to tedy dává! S tím vleklým zvracením mě to mrzí, to jsi moje hrdinka, protože zvracení se mi vyhýbá. Nicméně ta základní nevolnost, ta je prostě silná, a jak někdo zmiňuje - přesně! Jen BĚHEM jídla se to zlepší. Dojím, a to je fakt otázka 2, 3 minut (nevěřila bych, kdyby mi to někdo říkal), a je mi blbě zas. Večer někdy jen ležím a nevím, jestli tedy bude šavle, nebude… fuj! Nakonec se ale zdá, že tohle těhotenství takové drama přeci jen nebude, mám nějak pocit, že se to s druhým trimestrem zlomí. Ale abych potěšila @Ettell, v předchozím mi bylo kriticky. Zvracela jsem sice jen 1×, ale přesně vím, kdy - při screeningu v 16.týdnu. Prostě v době, kdy má být každému už dobře. Doktorka říkala, že do týdne budu fit. Nevím, který týden teda myslela, protože mi bylo blbě do porodu :-D Nevolnost jak ďas, večer zimnice a návaly na zvracení, nechutě, nesnášenlivost vůní, prostě lahoda. Říkala jsem si, že to snad ani nemůže být v pořádku. Nicméně bylo. Holt ne každý těhotenství prožívá tak, jak nám vnucují obrázkové časopisy.

• Citovat
  • Nahlásit
2
10.3.21 00:16

Jj, je to pravda, kazda jsme jina a kazde mimi je jine… :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie