Podřízená mě nerespektuje

Anonymní
6.6.20 08:48

Podřízená mě nerespektuje

Ahoj. Měla jsem kamarádku, obě jsme byly dělnice. Já povýšila, jsem teď její nadřízená. To se neodpouští. Už když jsem měla povýšit, řekla, že ona odejde, pokud to vezmu.Pak si to nějak sedlo. Teď když jí něco řeknu ohledně práce, doslova mě pošle do prd… Včera po mě začla řvát, že jsem líná jak veš a že jsem se cpala do vedení a nic neumím. Jak to mám řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3975
6.6.20 08:56
@Anonymní píše:
Ahoj. Měla jsem kamarádku, obě jsme byly dělnice. Já povýšila, jsem teď její nadřízená. To se neodpouští. Už když jsem měla povýšit, řekla, že ona odejde, pokud to vezmu.Pak si to nějak sedlo. Teď když jí něco řeknu ohledně práce, doslova mě pošle do prd… Včera po mě začla řvát, že jsem líná jak veš a že jsem se cpala do vedení a nic neumím. Jak to mám řešit?

Máš svého nadřízeného? S tím to prober a podle toho se řiď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13768
6.6.20 08:58

Tak pokud se nechováš v duchu hesla „postav hov.no na poličku a myslí si, že je džem“, tak by ji nechala vycukat. Kamarádky už evidentně nebudete. Pokud bude ve svém chování pokračovat a bude to mít vliv na její pracovní výkon, nesplní zadané úkoly a pod., postupovala bych tak, jak zaměstnavatel vyžaduje/umožňuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
6.6.20 08:59

Dat ji pisemnou dutku a predtim to probrat se svym nadrizenym, ze budes takhle postupovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13880
6.6.20 08:59

Není možné ji nechat přeřadit? Tohle nikdy dobrotu dělat nebude. Evidentně se kamarádka s tvým postupem nesmířila. Dej si pozor, abys byla ke všem 100% spravedlivá a netoleruje pro ni jakékoliv výhody. To ti jinak rozloží celý tým.
Mě když svého času šéf nabízel vedení oddělení, tak jsem si jako podmínku dávala, že v něm nebudu mít kamarádku. Nechtěly jsme to ani jedna. Ale tenkrát se celkově dělala reorganizace a tak to šlo velmi jednoduše a elegantně vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
6.6.20 09:00

Musíš si sjednat respekt, ona závidí. Jestli nedělá svoji práci, srážky ze mzdy apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6542
6.6.20 09:01
@Anonymní píše:
Ahoj. Měla jsem kamarádku, obě jsme byly dělnice. Já povýšila, jsem teď její nadřízená. To se neodpouští. Už když jsem měla povýšit, řekla, že ona odejde, pokud to vezmu.Pak si to nějak sedlo. Teď když jí něco řeknu ohledně práce, doslova mě pošle do prd… Včera po mě začla řvát, že jsem líná jak veš a že jsem se cpala do vedení a nic neumím. Jak to mám řešit?

No bud z pozice kamaradky nebo z pozice nadrizene. Tak jako tak by se mela chovat slusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
6.6.20 09:22
@Anonymní píše:

Neni pravda, ze povyseni se neodpousti. Pokud ma clovek respekt, tak i povyseni ostatni akceptuji.

Ale ve tve situaci, to, co dela, si nesmi dovolit. A ty to nesmis dovolit. V tuhle chvili si odpovedna za cely tym, ktery musi slapat. Nejsi jeji kamaradka. A ona tvoje. To muzete pote, co pracovni rovina bude fungovat.

Takze si s ni sedni na 1-1, rekni ji, ze tohle je neakceptovatelne chovani, a pokud neprestane, budes to resit vytkou a pripadne ukoncenim pracovniho pomeru. Zaroven se zeptej proc se tak chova. Duvody mohou byt ruzne. Asi te bude kritizovat, tak si to poslechni a zamysli se, co je opravnene a co je jen jeji pocit/zranena pycha.

A pokud neprestane, tak vytka a pri opakovani vyhozeni. Neprerazovala bych ji na jinou pozici ted - tim davas ostatnim najevo, ze si tohle mohou dovolit, ze je to akceptovatelne a nejsou za to postihy - protoze prerazeni jinam neni postih. Preradit na jinou pozici pouze v pripade, ze ona sve chovani zmeni a bude se chovat minimalne 3-6 mesicu slusne. Pak preradit. Pokud ma zajem a domluvite se spolu na tom.

Vseobecne je dobre pri povyseni clena tymu davat mu ukoly skrz cely tym uz predem, takze lide ho zacnou jinak vnimat. Pak ma vyssi sef vysvetlit proc - a pokud se to nekomu nelibi (treba chtel tu pozici), tak to resit. Ber to i jako zkusenost do budoucnosti. Vzdy se najde nekdo, komu jako sef vyhovovat nebudes a budete to muset resit.

Drzim palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
786
6.6.20 09:36
@Anonymní píše:

Vazne kamaradka? Uz ve chvili, kdy rekla, ze odejde, pokud to prijmes, by asi kamaradkou nebyla. Uz tehdy se ukazala. To vypada, ze zustala jenom proto, aby ti to dala vyzrat. Ja bych ji preradila, pokud to jde. A dovolit si na nekoho rvat? To bych udelala nebo snesla asi jen ve chvili, kdyby jeden druhemu nebo nekomu blizkemu neco udelal fyzicky apod.
Pokud ne preradit, tak jet v jasne danych faktech a ukolech. Tak jako tak budes v jejich ocich krava, takze nejake vysvetlovacky a snaha o dobre vztahy je pase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 09:41

Ona svou práci udělá, samozřejmě občas chybu udělá. Ale když jí na to slušně upozorním slovně mě napadá. Doslova mi řekla polib mi prd… a. starej se o sebe

• Nahlásit
  • Citovat
2423
6.6.20 09:49
@Anonymní píše:
Ona svou práci udělá, samozřejmě občas chybu udělá. Ale když jí na to slušně upozorním slovně mě napadá. Doslova mi řekla polib mi prd… a. starej se o sebe

Tak na to bych jí řekla, že pokud takto příště zareaguje, budeš to řešit následujícím způsobem - ty musíš vědět, jak máte ve firmě nastavené pravidla a jak postupovat, pokud se podřízený nechová vhodně - většinou nějaké písemné napomenutí, vytýkací dopis atd. a po druhém až třetím už je vyhazov.
Musíš si ty hranice prostě nastavit a nepustit ji za ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
6.6.20 09:52
@Anonymní píše:

Chyby udělá v práci každý, to je lidské.

Ale takováhle reakce na výtku nadřízeného je podle mě opravdu na napomenutí: první striktně profesně odoosobněné ústní, v případě dalších excesů podobného typu písemné. Záleží, kdo je ještě nad tebou a jak máte tyhle věci ošetřené.

Chování „kamarádky“ na pracovišti je ostatně neakceptovatelné, i kdyby bylo namířené „jen“ vůči kolegům. Natož vůči nadřízeným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1921
6.6.20 10:01

To sa bude len vyhrocovat a dobre to uz nikdy nebude podla toho co pises. Ak mas moznost, poziadaj nech ju preradia niekde inde alebo napomenutie a nasledne rozviazanie pracovneho pomeru ak sa to nezlepsi. Osobne si myslim ze sa to bude len zhorsovat… Nedas si s nou inak rady, jedna z vas bude musiet odist.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.20 13:18

Mohu po nadřízeném požadovat aby jí bylo uděleno písemné napomenutí?

• Nahlásit
  • Citovat
4228
6.6.20 13:44
@Anonymní píše:
Mohu po nadřízeném požadovat aby jí bylo uděleno písemné napomenutí?

Ty jsi nadrizena ne? Ty si to zarid a prosad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama