Podrobnosti ke zvýšení rodičvského příspěvku

9868
2.1.07 15:44

Podrobnosti ke zvýšení rodičvského příspěvku

Ahoj,

raději zakládám novou diskusi - i když jich tu je už dost.

Myslím, že žádné z nás neuteklo, že nám byl zvýšen rodičovský příspěvek (RP) na více než dvojnásobek, ale měly bychom si uvědomit pár věcí:

Jednak bude poprvé vyplacen až v únoru!!!!

Zvýší to příjem rodiny, takže poklesnou jiné sociální dávky (rodinám žijícím se „sociálky“ se tak příjmy nezvýší)

A také potvrzení o navýšení maminky údajně nedostanou dříve, než v únoru - což je věc která mě dost zaskočila… Paní byla v telefonu dost nepříjemná, že prý oni o zvýšení nic nevědí - a to jsem volala před malou chvílí… (GRRRRRRRRRRRRRR :evil: :evil: 8O :( )

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
2.1.07 15:56

Ahoj,

o tom vyplaceni az v unoru vim, protoze kdyz se narodil Standik a ja zadala tak mi to prislo az za mesic a za rijen az v listopadu…

akorat to potvrzeni me docela prekvapilo… a taky to ze oni o tom nic nevedi 8O njn urednici si mohou pomalu rikat a delat co chceji :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
2.1.07 16:10

Žádné potvrzení o zvýšený RP se neposílá. Kdo ho pobírá, automaticky se mu zvýší. Že až v únoru, to je také celkem jasné. Vyplácí se totiž za uplynulý měsíc, tzn. za leden 07 v únoru 2007. A činí 7583,– Kč. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
2.1.07 16:15

Biny, problém je v tom, že potřebuji v lednu bance doložit příjem rodiny - a těch 4000 je zatraceně znát - to víš, že si to potvzení nechci jen tak vystavit na poličku… Prostě jsou situace, kdy je prostě papír potřeba…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
2.1.07 16:16

„… kdy je prostě potřeba…“

hodnou paní na sociálce odstřelit … :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
2.1.07 16:21

No jo, moje řeč - ale na druhou stranu ji chápu - co nemá v počítači, jako by nebylo - a k čemu být připraven v lednu, když peníze budu vyplácet až v únoru…

Tak jsme si popovídaly, já v šoku (fakt jsem nečekala problém), ona naštvaná, že otravuju a slíbily si, že jí budu volat každý den, jestli mi to potvrzení už může vydat. Evidentně se vyděsila. Docela mi je jí líto. Anebo vezmu obě své děti, přiberu ještě děti od kamarádek a půjdu se s ní domlouvat osobně :D:D:D:D

To by v tom byl čert, aby se řešení nenašlo…

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
2.1.07 16:24

myslím, že v bance vědí o tom, že RP je od 1.1.07 zvýšen, tudíž ti mohou na čestné prohl. půjčku schválit.. s tím, že papír dodáš později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
2.1.07 16:24

Neblázni. Ty bys chtěla po státní úřednici pracovní výkon takhle brzo po vánocích???? Ona na tebe nebude mít čas - musí probrat dárky, vaření, kolik přibrala, co chce zhubnout, kdy a kam bude chodit na aerobik … :lol: :lol:

Ale s těmi dětmi je to dobrý nápad. Můj syn umí na úřadech i vypínat jejich PC :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
2.1.07 17:03

Copak úřednice na sociálce, to je kapitola sama pro sebe, není to tak dlouho, když jsem zakládala diskuzi ( spíš jsem se potřebovala vypsat ) jak mi poslaly peníze na 6 let neexistující účet. Po osobním pohovoru, kde se paní úřednice dušovala, že do vánoc peníze mít budu, tak světe div se! Nemám nic :twisted: Tak čekám copak že mi 12. ledna přijde??? :roll: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
2.1.07 17:13

Kleo, ja tvou diskusi cetla - a popravde mam tip na to, copak ze ti 12.1. prijde - akorat je to slovo zde nepublikovatelne :D

Nenene, to se nežíká (jak by rekla Ada ;))

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
2.1.07 17:20

Jo, jo Lesi, taky bych to tak tipovala. ZLATÝ ČESKÝ ÚŘEDNÍK!!! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.07 18:21

půjčila bych ti našeho Lukáška-všude říká-nashle, já přijdu zase zítra :wink: ale opravdu by neměl být problém se v bance domluvit-mě pro banku poslali potvrzení s přehledem o tom,kolik mi vypláceli celý rok každý měsíc a myslím,že tohle je tak diskutovaná věc,že to v bance opravdu vědět budou.

• Citovat
  • Upravit
Anonymni
2.1.07 19:26

Ahoj holky,nevite jak to je?Ja jsem slysela,ze ten zvysenej prispevek je jenom na rok podepsany.Nevite o tom neco?Ja myslela ze je to schvaleny na neurcito.Katka

• Nahlásit
  • Citovat
9233
2.1.07 19:37

RD je opravdu odsouhlaseny na dobu 1.1-31.12.2007.Ale mně zajima jina věc.Teď se prý podepsalo něco dle čeho se Rd bude po roce raPidně snižovat.Víte o tom někdo něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
2.1.07 20:18

Ahoj Kloníku :wink: ,
já jsem slyšela cosi na CT24, že Koalice údajně cosi podepsala (ODS a Zelení), prý nesouhlasí s rozhazováním ČSSD-ale nějak jsem to pořádně nepochopila. :roll:
To by bylo tak na stávku, jestli nám zase budou ubírat :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama