Podruhé těhotná, konečně :)

1183
9.1.21 21:59

Podruhé těhotná, konečně :)

Ahoj holky,
Tak se konečně povedlo. Po 2 letech co jsme se rozhodli nechat druhému dítěti volný průběh. Trvalo to déle než s prvním, ale dle dr. to vypadá na prosperující těhotenství.
Jsem teprve v 8 TT takže panují neustále obavy, aby bylo vše v pohodě. Což jsem s prvním dítětem takto vůbec neprozivala. Máte to taky tak? Každé další těhotenství čím dál větší strach?
Zatím je to teda úplně jiné než s prvním. Jsem neskutečně unavená a je mi neustále zle. Nezvracim, ale mám nonstop „kocovinu“ což je nic moc, když máte už jedno dítě a nemůžete odpočívat kdykoliv se zachce. Děkuji za školky :mrgreen:
Nejdu pro rady jdu spíš jen tak pokecat než usnu. Takže kdo čeká druhé klidně nebo jakékoliv dítě, klidně mi napište.
Jo a prazandy s termínem porodu v srpnu sem s vama, třeba budem spolu na sestinedeli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1374
9.1.21 22:04

@Deneriss Já to mám naopak, druhé těhotenství a strach mám menší než u prvního, protože ikdyby se stalo cokoliv, pořád přijdu domů a vím, že doma mě alespoň ten provorozeny bude čekat. :)

Jinak druhé těhotenství a je mi hrozně, tak jak říkáš, pořád kocovinu a zvracim, ale brzy to snad přejde, u prvního jsem byla úplně ok.
A hodně mi pomáhají lízátka proti nevolnosti z lékárny, stojí kolem 50,–, pokud neznáš, zkus. :)

A moc gratuluji :kytka: já jsem tuším 10 týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
9.1.21 22:07

Gratuluji. Já jsem to mela teda naopak. První jsem prožívala víc protože jsem měla čas číst všechny možný články o vývoji dítěte atd u druhyho na to nebyl moc čas. Taky mě připadlo že to nějak rychleji uteklo, až teda na ten konec kdy se malymu nějak nechtělo na svět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
9.1.21 22:10

@alena1995 to je pravda s tím, že doma aspoň jedno čekat bude. Ale jak člověk byl s prvním v takové nevědomosti tak si moc nepřipouštel, teda na aspoň :mrgreen:
Lízátka zkusím už jsem o nich četla. Třeba pomůžou. Tobě taky gratuluju :kytka:
A co by sis přála? Holka kluk? Co už máš doma?
Ja mám holčičku a teď už je mi to i jedno. Holku jsem chtěla strašně a vyšla :srdce:
Skoro bychom se i nechali překvapit, ale potrebuju být připravena co se vybavicky týče, hlavne oblečení ať můžu buď zlikvidovat a pořídit nové a nebo si jej znova protridit. Téměř vše jsem si schovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8160
9.1.21 22:12

@Deneriss Měla jsem to naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
9.1.21 22:13

No já se u prvního vůbec nebála :-D prostě kdyby se nepovedlo aspoň by mě to vylecilo z nevolností a mohla bych zpět do normálního života, teď se snažíme o druhé, minulý měsíc biochemko teď snad… No moc nadějí tomu nedávám jsem 5+6 už jsem jednou maličko spinila a jednou trošku krvácela… Tak nevím jak to dopadne, ale nervózní tentokrát jsem dost, přeci jen člověk počítá do kdy má tu mateřskou atd :-D u prvního jsem byla dost rozpačitá co se týká mateřství tentokrát už se těším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
9.1.21 22:18

@Deneriss Děkuji! No, je mi to jedno, ale kdybych si mohla vybrat, tak kluka, doma už jednoho mám, mě jsou ti kluci bližší. Ale hlavně ať je to zdravé, sama víš :kytka:.

A teda tentokrát s nechám překvapit :lol: výbavu bude mít modrou a zbytek dokoupim jak dojedu z porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
9.1.21 22:23

@Layana já má taky jedno biochemické. Tak jak přišlo tak rychle odešlo. Ale byl to boj. Strašně dlouho trvalo než jsem měla hcg na nule.
Držím moc palce ať to dobře dopadne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
9.1.21 22:29

Gratuluji a držím palce :kytka: Taky čekám druhé, druhou holčičku. A zrovna teď s bojím asi nejvíc v životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
9.1.21 22:31

@Deneriss já naštěstí hned po MS měla čistý tehotensky test, hold uvidíme jak to dopadne, je to zatím všechno jinak než u syna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
9.1.21 22:59

Já jsem v prvním těhotenství potratila, takže v druhém jsem to brala v klidu, že to buď vyjde nebo nevyjde, a vlastně jsem byla docela dlouho po porodu překvapená, že to fakt vyšlo :mrgreen:
Teď su sedmý nebo osmý týden, je mi blbě, su unavená, naštěstí mám dítě již čtyřleté a tudíž celkem samostatné, a taky ochotnýho manžela, takže mám prostor ležet a odpočívat. Nejhorší je práce, su nepřítel neschopenek v těhotenství, pokud k tomu není fakt echt důvod, ale teda každej den 8-10 sedět a soustředit se a působit jakože vim co se děje, to je pe-kel-ný. Díky bohu za home office aspoň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.21 23:00

Gratuluji :)

• Citovat
  • Nahlásit
5918
9.1.21 23:14

Já to asi s každým dalším prožívám míň, čekám čtvrté :lol: Ale já kromě rostoucího břicha neměla nikdy žádné příznaky, takže nemám úplně důvod se moc pozorovat. Od druhého jsem chodila poprvé k dr až ve 13.tt, teď u posledního dokonce až když už jsem měsíc cítila pohyby… ono to vždycky nějak dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 10:09

Také jsem podruhé těhotná. Doma mám tříletou cácorku. A strach mám mnohem větší než u ní, řeším věci, které jsem v prvním těhu neřešila. :D Taky mi bylo hodně zle, přešlo mě to až teď před Vánoci, v nějakém 17tt. Motala se mi hlava a narozdíl od prvního těhu mě pořád něco bolí. Je to náročnější, když už doma jeden prcek je, ale o to hezčí. Taky jsem u prvního byla od začátku doma na PN, teď pracuji a pracuji ve školce jako chůva, takže domů chodím úplně hotová :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30494
10.1.21 11:03

@Deneriss gratuluju a držím :palec:
Měla jsem to tak. Každý další těhotenství bylo horší. Jak tím, jak jsem jej snášela, tak psychicky.
Zato porod každý další byl lepší :srdce:
No těhotná nejsem, máme mimino. Tak ať se daří ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat