Podruhé těhotná - těhotenská cukrovka

Anonymní
18.9.20 09:28

Podruhé těhotná - těhotenská cukrovka

Hezké ráno, prosím o radu těch, co měly během prvního těhotenství cukrovku. Právě jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná, jsem teprve na začátku, takže na gyndu jsem zatím ani nešla… Jak to mám udělat s cukrovkou? Mám začít znovu držet dietu a to ihned, nebo se zatím, v této ranní fázi, mohu stravovat volněji a nemusím tu dietu tak moc přísně dodržovat? Těhotenskou průkazku dostanu stejně až někdy za dva měsíce a nevim, jestli už ted na diabetologii jít nebo musím počkat až na potvrzení gynekologem… Jinak je tu někdo, kdo podruhé GDM neměl? děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4773
18.9.20 09:30

Já to měla obráceně, poprvé nic, po druhé cukrovka. Nikde není dáno že musíš mít cukrovku znovu. Jež normalne, však nemusíš jist jak prase jen protože jsi těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51093
18.9.20 09:37

Sorry, patřilo jinam

Příspěvek upraven 18.09.20 v 09:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
18.9.20 09:38

Ahoj, pri prvom som mala GDM aj s inzulinom nakoniec, zistený v cca 24. Týždni. Teraz pri druhom som sa snažila to od začiatku moc ne preháňať so sladkosťami ale najprv žiadna prísna diéta. Doktorka mi robila test najprv v 19. Týždni, ten bol ešte v poriadku, v 27. Týždni už nie, potvrdeny GDM, nástup na Diabetologii a postupne zas aj inzulín, som v 35. Týždni. Samozrejme zase prísna diéta, žiadne sladké, iba ovocie 2× denne.
Je vysoká šanca ze to budeš mať znova, ako tehotenstvo postupuje, môže sa to objaviť. Nezabránis tomu nijak, určite ťa bude doktorka testovať skôr. Držím palce, treba sa ti to vyhne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29460
18.9.20 09:42

Dodržovala jsem stravu od začátku, jako, bych měla gdm potvrzenou. Pak jsem ji tedy měla.
@ugluk klid :lol: :hug: Píšeš do jiné diskuze :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
18.9.20 09:45

V prvnim tehotenstvi jsem cukrovku mela pri druhem vse v poradku…pred testem jsem se nijak neomezovala a jedla stejne jako v prvnim tehotenstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51093
18.9.20 09:46

Konzultovala bych s lékařem. Měli by ti brát lačnou a pokud by byla opakovaně nad limitem, můžeš mít cukrovku diagnostikovanou i dřív. Pokud máš glukometr, můžeš se občas zkusmo kontrolovat. Ale ač se cukrovka většinou v dalším thotenství vrací, objevuje se až později, takže hned od začátku najet na přísnou dietu není nutné, byť bych dortíčky a tunu čokolády a sladkého pití omezila, co to půjde. Budeš víc hlídaná a asi udělají OGTT i dříve, mně slibovali 16.tt a v případě negativního znovu klasicky 24.-28.tt. A často už to chytí tou lačnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51093
18.9.20 09:47

@Fiducia hned jsem zjistila, překlikávám :lol: Ale náhodou mám zakladatelce co říct i k tématu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
18.9.20 09:57

Měla jsem těhotenskou cukrovku v obou těhotenstvích. Byla jsem s diabetoložkou domluvená, že jakmile zjistím druhé těhotenství, budu jí volat a domluvíme se na testech. Takže od pozitivního testu jsem držela lehce dietu, na OGTT jsem šla v 11tt a už mi byla cukrovka potvrzena. Kdyby nebyla, tak bych šla na test OGTT v druhém trimestru.
Takže bych na tvém místě nasadila již nyní dietu a volala si k odbornému lékaři.
Jinak gynekolog na mě koukal jak na blázna, když jsem mu oznamovala, že se budu domlouvat na diabetologii a že to prý není nutné. A pak byl překvapený, když jsem mu přinesla výsledky. Takže konzultace s gynekologem po mých zkušenostech není směrodatná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
18.9.20 10:02

@nozu Ú mňa robila ogtt práve gynekologicka :) ale zijem v zahraničí tak je to asi iné. V 19. Týždni bol ogtt ešte úplne v poriadku. Je to hrozne individuálne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13637
18.9.20 10:49

V prvním jsem mela gdm. Na dia mi bylo řečeno, že až někdy budu podruhé těhotná mam volat jim a domluvíme se. Ale ze lehká dieta ničemu neublíží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29460
18.9.20 11:05

@ugluk já vím, ráda tě čtu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
18.9.20 18:33

Mela jsem gdm pri obou tehotenstvi. Pri druhym jsem zadnou dietu hned od zacatku nedrzela, az pak zas po zjisteni gdm v tom 25tt cca

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama