Podružný elektroměr změna jističe

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
83
10.10.21 19:12

Podruzny elektromer změna jistice

Ahoj holky, budu se se synem stěhovat na chatu, kterou si kupujeme. Ale chci se zeptat. Je to v chatove oblasti, kde je podruzny elektromer. Nemáte s tím náhodou někdo zkušenost, jestli je možné alespoň změnit jistic, který je tam momentálně jen 1×25 A anebo nejlépe si nechat udělat vlastní elektromer? Díky díky a přeji pěkný nedělní večer :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
958
10.10.21 19:29

@Terýskůj tak že jestli chápu dobře elektřinu tam řeší nějaký spolek který má hlavní elektroměr od dodavatele a pak se vše rozpočítá podle těch podružnych.
Nevím co vše chceš na chatě mít, že 1*25A je málo ( víc už na jedné fázi nedostaneš ) leda bys chtěla mít 3f připojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
10.10.21 19:34

@Terýskůj s vlastním elektroměrem počítej, že od někud se musí natáhnout přívod a to něco stojí ( záleží na vzdálenosti ) pak revize a tak dále. Není to sranda za pár korun.
Máme na chatě 1*20A je tam bojler čerpadlo a tak a nejsou stím žádné větší problémy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
10.10.21 19:41

@JiříkMazlík No jak jsem již psala, budeme se tam stěhovat, takže tam budeme bydlet. Tím pádem používání běžných spotřebičů jako myčka, pračka, susicka, TV… sporak bude na peletky a bude sloužit i na topení a ohřívání vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
10.10.21 19:43

@JiříkMazlík A právě bych ráda změnila jistic z 1f na 3f, samozřejmě vím, že to bude něco stát, ale spíš mi šlo o to, jestli mi to udělají na podruznem elektromeru. A je to tak jak píšete. Spolek a odečet elektromerů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
10.10.21 19:46

@Terýskůj tak běžně bylo v paneláku jen 1f připojení a stačilo to.
Teď jde o to od kud až táhnou elektřinu k tvé chatě a jestli je tam nějaký rozvod že 70 let nebo něco nového abys vůbec měla kam takový odběr připojit. Chce to spíš pořádně projít s elektrikářem ;) nejlépe místní co tam zná ty poměry ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
10.10.21 19:47

@Terýskůj no právě z 1f na 3f je to celé překopat a fakt nevím jaké má váš spolek směrnice v této věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
10.10.21 19:50

@Terýskůj Většinou je tam v zemi jen nějaký slabší vodič který byl určený hlavně pro svícení a tv. Což kdysi bohaté stačilo. Já postupně na chatě předělávám ektriku do mědi a hlavně dle nových norem a přípojeni se vším všudy by mi vyšlo cca 20 k a to jsme kousek od hlavního přívodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
10.10.21 21:11

@JiříkMazlík
My právě plánujeme elektrinu udělat na chate radši novou. Ale chaty jsou tam podle všeho ze 70 let a elektřina samozřejmě taky. No zkusím tam dostat někoho z Eonu, ten by tam totiž měl být podle všeho. Ale každopádně díky za radu. Jsem sama bez chlapa a trochu v tom tapu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
10.10.21 22:20

@Terýskůj no pokud peníze nejsou problém tak to pujde. Jen když to budeš dělat celé nové tak si hodně dobře promyslet zásuvky co a kde hlavně v kuchyni ;) ať to nekončí z nouze prodluzovackou :D
No právě nevím kde máš chatu Jak to tam všechno funguje tak toho moc neporadím ale určitě je to vlastní připojení lepší než přes spolek pořád nějaké ty jejich divná pravidla ( znám od nás) :lol: jestli je třeba rozvaděč distributora do 50 m tak myslím že to udělají takřka za své dáš nějaké peníze za odběrné místo atd kolem 12 si myslím že to bylo cca ale už jsem to dlouho nezkoumal. A nová instalace tam hodně záleží jak složitá bude pak se odvíjí cena. Když si tohle dělám sám tak mi to vyšlo levně 100m 3*2,5 a 100 1,5 a pak nějaký ten volný víkend :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
10.10.21 22:25

@JiříkMazlík Tak nějaké peníze navíc mít naštěstí na tu rekonstrukci budu. Raději si teď připlatim, ale budu vědět, že je to dobrá investice do budoucna. Ale už tak budu řešit studnu a rozvod vody atd :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
10.10.21 22:45

@Terýskůj Škoda že si tohle neřešila pár let zpátky. Bylo by to o dost levnější ;) co si pamatuju tak nejdražší na vodě bylo čerpadlo a bojler jinak trubky jsou za relativně pár kaček nu a pak to kopání od studny k chatě. Naštěstí si tyhle věci zvládnu udělat sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat