Podváha a menstruace po 19 dnech

Anonymní
13.2.21 10:34

Podváha a menstruace po 19 dnech

Ahoj, za méně jak rok jsem zhubla 8 kg, po celou dobu jsem se nevazila, ale po nepravidelnem cyklu jsem se zvážila a zjistila, že mám podvahu. Jenže u holek s podvahou je přece problém zmizení menstruace, ale mě přijde třeba už po 19 dnech. Do srpna jsem měla ms řízenou hormony. Pak jsem čekala až do listopadu, pak mi přišla, po té po 31 dnech, pak po 19,pak po 27 a teď zas po 19. Je možné, že žena s podvahou může mít menstruaci naopak místo vymizení spíše častěji? Vím, že toto není zdravý cyklus a po zjištění podvahy jsem si komplet změnila životní styl a snažím se dostat na normální váhu, ale zajímá mě, jestli podvaha způsobuje i menstruaci po 19 dnech… Díky za odpovědi či rady!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2794
13.2.21 10:46

Záleží jak velká podváha je. Kolik měříš, vážíš, kolik je ti let. Protože po vysazení HA se může tělo dlouho rovnat. Nebo máš problém s pravidelným cyklem a užívání HA problém jen přikrylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15426
13.2.21 10:51

Zajdi na gynekologii a jez vyváženě. Jo a nech si udělat testy na železo, D vitamín a podobně.

Ale ano, podkožní tuk u ženy má i endokrinní funkci a pokud ho prostě máš nedostatek, tak to narušue hormonální cykly a dlouhodoběo může vést k neplodnosti.
Klasická reakce na podvýživu je vymizení menstruace, ale klidně to můžou být i nepravidelné cykly, ale stejně tak to může způsobovat cokoliv jiného.

Během užívání hormonální antikoncepce ten cyklus nefunguje -primárně je zastavená ovlace. Ale pokud si vysazovala prášky v srpnu, tak teď už by to chtělo prohídku, jestli tam přeci jen někde není schovaný nějaký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.2.21 12:20

Já se teď trochu rozepíšu, protože tohle téma mě štve celý život. To, že máš podváhu fakt neznamená, že hned ztratíš ms, podle mě to je jen mýtus lidí, co by chtěli zhubnout (samozřejmě to myslím trochu s nadsázkou :lol: ) Já mám podváhu celý život a mám pravidelnou ms po 28 dnech +- den a s manželem jsem otěhotněla bez potíží, je teda fakt že HA jsem nikdy nebrala. Aby ms zmizela, tak to musí být fakt silná podvaha podle mě, kdy tělo začne mít problémy i s jinými tělesnými funkcemi. Každopádně si myslím, že BMI je trochu přeceňované, moje BMI je 15,9 a jelikož nemám s ničím problémy, tak to ani lékaři neřešili. Upřímně ze zkušenosti mám spíš pocit, že problém s ms měli spíš moje kamarádky, které podváhu neměli, naopak možná lehkou nadváhu, ms jim nepřišla dva roky nebo jedné jednou za 50 dní, je fakt, že obě měly zároveň problém se stížnou žlázou. Takže za mě, já bych BMI nehrotila, jestli jsi jinak zdravá, buď ráda, že máš pravidelnou ms, jiné my jí záviděly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
19.2.21 10:20

Mela jsem krasne pravidelny cyklus i s BMI 12,6. To teda bylo v puberte. Jedla jsem fakt hodne, ale taky hodne sportovala. Telo fungovalo dobre, jen rychle spalovalo :) Detska doktorka mi teda zakazovala sportovat, psala mi omluvenky z telocviku. Zpetne se ji nedivim, kdyz kouknu na svoje fotky z te doby, tak to neni zadna krasa :D

Ted v dospelosti bych asi nechtela jit s BMI pod 16, ale jsem presvedcena, ze i kdyby ano, tak bych stale mela pravidelny cyklus. Takze souhlasim s @Klárinka.B, ze je BMI precenovano.

V tvem pripade bych zasla na gynekologii, pricin nepravidelneho cyklu muze byt spousta. Ale primarne v nizke hmotnosti bych ji nehledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat