Reklama

Podvázání vejcovodů - kdo má zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelaS
Kecalka 153 příspěvků 05.03.17 17:40
Podvázání vejcovodů - kdo má zkušenost?

Dobrý den,
je mi 36 a brzy čekám třetí dítě. S manželem jsme spolu od 18ti let a po celou tu dobu je naší jedinou antikoncepční metodou přerušovaná soulož. Tentokrát to ale nevyšlo, třetího potomka jsme neplánovali. Jenže stalo se, takže řeším antikoncepci do budoucna. Prášky brát nechci. Kamarádka mi doporučila podvázání vejcovodů. Podstoupila to některá z vás? Doporučily byste takovou radikální „antikoncepci“? Proces je nevratný a pokud bychom, čistě teoreticky, chtěli dalšího potomka, je jedinou možností umělé oplodnění. :nevim:
Prosím o zkušenosti.
Moc díky!
 Nela

Reklama

Reakce:

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 05.03.17 17:43

Doporučila bych. Je víc variant, jak to jde udělat. Případně muž může jít na vasektomii, to je méně invazivní než u ženy.

Agrion
Závislačka 2762 příspěvků 05.03.17 17:52

Tak pokud dalsi dite uz nechcete, tak neni nic jednodussiho nez si ted domluvit planovaneho cisare se sterilizaci :nevim: Me taky ceka treti sekce a gynekolog mne k soucasne sterilizaci dost premlouva… chlap ale nesouhlasi ( touzi jeste po ctvrtem) a ja mam z te definitivy taky divny pocit… takze do toho nejdu :nevim:

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 05.03.17 17:54

Vzhledem k tomu, že už teď tě napadá, že kdybyste chtěli čtvrté, tak by to byl problém, tak bych do podvázání nesla. To je opravdu pro ty, kteří mají kapacity naplněné a vědí, že víc dětí nechtějí.
Já bych tak rok po porodu používala kondomy a pak se rozhodnete co dál.
Buď půjdeš na sterilizaci ty nebo chlap na vasektomie, nebo si třeba necháš dat telisko, abyste měli ještě možnost si to rozmyslet.

Luciiiš83
Kelišová 5444 příspěvků 05.03.17 18:14

@NelaS my se o třeťí snažime dlouho. Každopádně jsem se taky informovala prunářky, že bych to taky hned podstoupila jestlu by to bylo možné. Řekla ať to nedělám. Má s tímto špatné zkušenosti už se nebudeš cítět jako žena a někomu to dělá i psychické potíže.
Vždycky tady je nějaká možnost antikoncepce.
Takže jsem se radši rozhodla za me née!

NelaS
Kecalka 153 příspěvků 05.03.17 18:27

Čtvrté už opradu nechceme (ani tři jsme neměli v plánu), ale prostě mám divný pocit z toho, že v 36 letech budu neplodná…že to bude definitivní… Proto mě zajímá, jak se cítí ženy, které to podstoupily. Možná bude opravdu lepší ještě pár let počkat a holt kupovat kondomy (stejně toho se třema dětma moc nestihneme :oops:, tak nás jejich pořizování nezruinuje )

kila32
Stálice 82 příspěvků 05.03.17 19:06

Ja jsem si po tretim cisari nechala udelat podvazani vejcovodu. Bylo mi 38 let. Ted jsou tomu dva roky. A citim se porad jako zena. Dalsi dite bych uz nechtela, bala bych se komplikaci. Jedine ceho se bojim, ze otehotnim, i kdyz ta sance je hodne mala.

Lišťule
Kecalka 162 příspěvků 05.03.17 19:50

Mám za sebou sterilizaci při třetím císařském řezu, pocity, že je to definitivní a jestli se budu ještě cítit jako žena jsem měla taky. ALE ze zdravotních důvodů by čtvrté nepřipadalo v úvahu, takže na co řešit antikoncepci, která má být přechodným řešením. Cítím se stále stejně a jsem ráda, že jsem do toho šla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama