Podvod na bazaru-lze se bránit?

Anonymní
29.5.20 08:52

Podvod na bazaru-lze se bránit?

Potřebuji prosím poradit.
Asi před měsícem jsem koupila na bazaru křeslo, kde paní tvrdila, že je bez vad a plně fuknční. Jen má flek na potahu-který jsem chtěla nový, takže jsem si řekla ok. Vzhledem k tomu, že jsem byla mimo místo bydliště, hodila jsem ho do domu a vyprala ho až další den. Zjistila jsem, že křeslo je celé flekaté, polštáře ošoupané, místama potrhané, chybí šroubky a už i vrže. Paní je z daleka, samozřejmě jsem jí ten druhý den napsala, omluvila se, že to brala jako běžné opotřebení. Což si já nemyslím, vzhledem k tomu, že moje staré křeslo na tom bylo o dost líp než toto „nové“. Je vůbec nějaká šance z ní dostat alespoň nějakou častku? Mohu se nějak bránit? Konverzaci s fotkama a jejím tvrzením, že mě na to neupozornila mám.
Prosím anonym nebo smazat. Stydím se, že jsem naletěla. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14682
29.5.20 09:03

Kupovat staré křeslo? :nevim: nechápu, a myslím, že nemáš šanci staré křeslo je prostě staré křeslo, já bych se starého použitého křesla štítila
v ikei mají nová křesla za pár šupů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
29.5.20 09:10

A proč to řešíš až teď po měsíci. Paní jsi napsala, že by jsi ráda křeslo vrátila? Jak se k tomu stavěla? Ty jsi si ho vyzvedávala osobně? To jsi si ho neprohlídla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 09:13

@jary1 protože jsem byla mimo domov a vrátila se včera, psala jsem, že mě na to měla upozornit, že měla snížit cenu. A opravdu jsem se nedívala pod smontovanej potah.

• Nahlásit
  • Citovat
7136
29.5.20 09:23

Tak po měsíci bych s tebou už nic neřešila. Měla si to řešit hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
29.5.20 09:26

Co tím myslíš smontovanej? Jen natažený nebo nějak pevně připevněny? V případě druhé možnosti třeba prodávající potah nesundavala a tím pádem o tom nevěděla? Ptala jsi se jak je křeslo staré? O jakou částku se jedná( jestli se vyplatí to vracet)?
Jinak paní řekni, že by jsi ráda křeslo vrátila, protože není ve stavu v jakém psala a uvidíš, co ti na to odpoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
29.5.20 09:28

Tvoje blbost že jsis koupila stary křeslo, kolik si za něj dala? Mě osoupany polštáře přijdou jako běžne opotřebení. Takovýhle lidi jako ty jsou fakt top. Ode mě si baba něco kupovala, po 20 dnech chtěla vrátit peníze :mrgreen: jako kdyby to napsala druhý den, že ji to nevyhovuje, nemám problém peníze vratit. Ale nikdo neví co stím dělala…jinak po měsíci něco řešit, to už je dost pozdě. Vůbec bych se stebou nebavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 09:34

@jary1 nevyplatí se vracet, jen za dopravu bych dala 1500. Jde o fleky a vrzaní, že koupím nový potah jsem počítala, to že jsou místama díravé a potrhané bych ani neřesila. Ale fakt nevyměňuji křeslo na to, aby vrzalo. Zatajila to. A potah pevně přidělený. Nebyla jsem doma. Proto to řeším teď a psala jsem jí hned. Omluvila se a pak už na další zprávu nereagovala.

• Nahlásit
  • Citovat
2568
29.5.20 09:36
@Anonymní píše:
@jary1 nevyplatí se vracet, jen za dopravu bych dala 1500. Jde o fleky a vrzaní, že koupím nový potah jsem počítala, to že jsou místama díravé a potrhané bych ani neřesila. Ale fakt nevyměňuji křeslo na to, aby vrzalo. Zatajila to. A potah pevně přidělený. Nebyla jsem doma. Proto to řeším teď a psala jsem jí hned. Omluvila se a pak už na další zprávu nereagovala.

Kolik jsi za něj dala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
29.5.20 09:36
@Anonymní píše:
Potřebuji prosím poradit.
Asi před měsícem jsem koupila na bazaru křeslo, kde paní tvrdila, že je bez vad a plně fuknční. Jen má flek na potahu-který jsem chtěla nový, takže jsem si řekla ok. Vzhledem k tomu, že jsem byla mimo místo bydliště, hodila jsem ho do domu a vyprala ho až další den. Zjistila jsem, že křeslo je celé flekaté, polštáře ošoupané, místama potrhané, chybí šroubky a už i vrže. Paní je z daleka, samozřejmě jsem jí ten druhý den napsala, omluvila se, že to brala jako běžné opotřebení. Což si já nemyslím, vzhledem k tomu, že moje staré křeslo na tom bylo o dost líp než toto „nové“. Je vůbec nějaká šance z ní dostat alespoň nějakou častku? Mohu se nějak bránit? Konverzaci s fotkama a jejím tvrzením, že mě na to neupozornila mám.
Prosím anonym nebo smazat. Stydím se, že jsem naletěla. :roll:

Tak pokud jsi to kupovala jako použité křeslo, tak jsi dostala použité křeslo. To, že je pro každou z vás „běžné opotřebení“ o něčem jiném, není podvod. Podvod by byl, kdyby jsi kupovala „nové“ a dostala toto.
Takže pokud ti sama nějakou částku nedá, dostat se k ní bude těžké. A s ohledem na cenu křesla i dost zbytečné a kontraproduktivní. KOlik to křeslo stálo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
29.5.20 09:37
@Anonymní píše:
@jary1 nevyplatí se vracet, jen za dopravu bych dala 1500. Jde o fleky a vrzaní, že koupím nový potah jsem počítala, to že jsou místama díravé a potrhané bych ani neřesila. Ale fakt nevyměňuji křeslo na to, aby vrzalo. Zatajila to.A potah pevně přidělený. Nebyla jsem doma. Proto to řeším teď a psala jsem jí hned. Omluvila se a pak už na další zprávu nereagovala.

no, to ani nemusí být bráno jako zatajovaní -) dost dobře se to schová pod běžné opotřebení. Kolik let psala, že to křeslo má?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 09:39

@mackA159 hned druhý den od koupi jsem jí psala a posílala fotky, že se o těch vadách nezmínila. Omluvila se a dál už neregovala. Byla jsem pryč, neměla jsem čas to řesit. Ano moje blbost. Ale to, že me úmyslně podvedla mě prostě logicky štve. A píšu, že řeším to vrzání a fleky a né zbytek. Paní bydlí asi 300km ode mě, blbě se to takhle řeší. A nechci celou část peněz, ale aspoň pár stovek by vrátit mohla, za úmyslný podvod. Křeslo už samozremě neprodám a pokaždé když ho vidím jsem akorát naštvaná. Tak mě zajímalo, jestli je nějaká možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.20 09:42

@Keyllah několikrát jsem se jí konkrétně ptala na konstrukci, jestli je v pořádku a nevrže. Takže to zatajování podle mě je.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.20 09:45

Ok holky. Asi šance není. Úmyslně to zatajila, nezmínila se o tom a lhala. Já když něco prodávám a má to jasné vady napíšu a konkrétně nafotím. Takže to beru jako podvodné jednání.. Jasně moje blbost a poučení pro příštélě. Díky..

• Nahlásit
  • Citovat
2568
29.5.20 09:45
@Anonymní píše:
@mackA159 hned druhý den od koupi jsem jí psala a posílala fotky, že se o těch vadách nezmínila. Omluvila se a dál už neregovala. Byla jsem pryč, neměla jsem čas to řesit. Ano moje blbost. Ale to, že me úmyslně podvedla mě prostě logicky štve. A píšu, že řeším to vrzání a fleky a né zbytek. Paní bydlí asi 300km ode mě, blbě se to takhle řeší. A nechci celou část peněz, ale aspoň pár stovek by vrátit mohla, za úmyslný podvod. Křeslo už samozremě neprodám a pokaždé když ho vidím jsem akorát naštvaná. Tak mě zajímalo, jestli je nějaká možnost.

Není žádná možnost. Tvoje blbost že jsi to neřešila. Po měsíci bych ti ani neodepsala. Zrejme to paní brala za uzavřenou věc, když jsi dal nepsala. Nehledě na to že to bezne opotřebení prostě je. Každý si podtim představí něco jiného, není to novota. Stále nepíšeš kolik tě stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama