Podvod na sbazaru (Apple homepod mini)

9.12.20 09:34

Podvod na sbazaru (Apple homepod mini)

Dobrý den, nedávno jsem objednával Apple homepod mini na sbazaru za cenu 2500kč. Po zaslání peněz předem se prodejce neozval dávám jsem účet podvodníka a telefonní číslo podvodníka kdyby se to nekomu stalo a byl by okraden od samého prodejce tak se prosím ozvěte děkuji. Účet: 4367238013/0800 ****

edit adminom - osobné údaje - tel. číslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19405
9.12.20 09:49
@Jiří Štěpánek píše:
Dobrý den, nedávno jsem objednával Apple homepod mini na sbazaru za cenu 2500kč. Po zaslání peněz předem se prodejce neozval dávám jsem účet podvodníka a telefonní číslo podvodníka kdyby se to nekomu stalo a byl by okraden od samého prodejce tak se prosím ozvěte děkuji. Účet: 4367238013/0800
Telefon: 722896387

recenze na něj jsi hledal? kontaktoval jsi ho poté na email, telefon? Jak se dotyčný jmenoval?
K posílání peněz dopředu na neznámá čísla a osoby, se nevyjadřuju, evidentně je to stále někdo schopen udělat…
Než hledat na emimi bych se vypravila na nejbližší stanici PČR a nahlásila to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
9.12.20 09:54
@Jiří Štěpánek píše:
Dobrý den, nedávno jsem objednával Apple homepod mini na sbazaru za cenu 2500kč. Po zaslání peněz předem se prodejce neozval dávám jsem účet podvodníka a telefonní číslo podvodníka kdyby se to nekomu stalo a byl by okraden od samého prodejce tak se prosím ozvěte děkuji. Účet: 4367238013/0800
Telefon: 722896387

Pohrozil si policii? Na email i cislo napis, pokud nedostanes danou vec nebo penize zpet na ucet, tak to budes resit pres PCR, dej ultimatum a kdyz nic z toho, tak bez na policii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3839
9.12.20 10:09

@Jiří Štěpánek Než tady, tak to nahlaš přímo na lince sbazaru, tam se tyhle informace sdružují. Není vyloučené, že vás podvedených je od tohoto prodejce více. Mám za sebou podobnou zkušenost a díky tomuto jsme onehdy přistoupili k hromadné žalobě a podařilo se lumpa odsoudit :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 10:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
9.12.20 10:23

@Jiří Štěpánek
Jedna důvěryhodnější emailová adresa vedle druhé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3839
9.12.20 10:26

@Jiří Štěpánek Tak to doporučuji zajít na PČR. V tom mém případě bylo následně podle čísla bankovních účtu zjištěno, že daný podvodník měl na sbazaru založených několik profilů (třeba i deset let starých) a díky tomu se podařilo všechny podvedené sloučit do hromadné žaloby, kde částka výrazně přesáhla přestupkovou hranici 5000Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
9.12.20 11:19

Jako je divné, že nekomunikuje. Na druhou stranu, mohl to klidně poslat, ale Česká pošta je prostě neschopná a absolutně nestíhá. Ještě v listopadu jsem si objednala balíček a doručit jim ho trvalo 14 dní. Po týdnu mi přišel od pošty mail, že nestíhají a bude mít zpoždění. Takže si dokážu představit, že momentálně může být situace s doručováním ještě horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.12.20 11:57

Já to nechápu. Už od pohledu je ta situace takový až „veselá“. Včetně emailu prodejce. A tak, aby byla legrace, tak mu předem pošlu prachy. Je to přeci tak výhodné. A ještě pak budu moci psát po diskuzích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.12.20 11:58
@Zesta píše:…se podařilo všechny podvedené sloučit do hromadné žaloby, kde částka výrazně přesáhla přestupkovou hranici 5000Kč.

Co je to hromadná žaloba v našem právním prostoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 12:04

@Ivan PPZ takže za prvé není vaší povinnosti na vše co je zde psáno odpovídat a napsal jsem to jsem naschval s účtem kdybych nebyl první který to poslal na tento účet ať napíše jen číslo účtu vyhledá mu to tohle, napíše komentář a spojíme se někým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3839
9.12.20 12:09

@Ivan PPZ V našem případě sbazar poskytl s naším souhlasem kontakty nás dalších podvedených jednomu podvedenému, který byl odhodlaný ten podvod aktivně řešit, ten s tím zašel na PČR podat trestní oznámení, odevzdal jim ten seznam a následně nás jednoho po druhém vždy příslušné oddělení podle místa bydliště předvolalo na výslechy. Podvodníka měli usvědčeného asi za tři týdny. Celkově způsobená škoda výrazně překročila oněch „přestupkových“ 5000Kč, pak už se jedná o trestný čin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.12.20 12:52
To ano, ale nikoli jako podklad k hromadné žalobě.
@Jiří Štěpánek píše:
@Ivan PPZ takže za prvé není vaší povinnosti na vše co je zde psáno odpovídat

Ale jistě je to mojí možností. Můj příspěvek byl myšlen tak, že posílat prachy na takovýto inzerát předem a ještě s takovým e-mailem prodávajícího si skoro říká o jasnou ztrátu peněz. A kdyby byli kupující alespoň trochu v obraze, nebudou se tu takové a podobné příspěvky objevovat v množství neúměrně vysokém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3839
9.12.20 12:59

@Ivan PPZ To máte jistě pravdu, s těmi podezřelými e-maily. Na druhou stranu já tehdy naletěla na inzerát, kde maminka prodávala nějaký domeček pro barbíny, tak to Vás nenapadne, že je to podvod. Ukázalo se, že to byla nějaká mladá slečna, která se vydávala za maminku na MD a obrázky pro svoje inzeráty kopírovala ze slovenských bazarů.

Příspěvek upraven 23.12.20 v 18:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.12.20 15:51

Ano, podvodníci jsou a vždy budou ve výhodě, protože „normální“ lidé myslí jinak. Jenže už hezkou řádku let se všude na webu píšou tuny článků na toto téma a trochu to vypadá, že nic. Často za to může ta neodolatelná nabídka. Je potřeba prověřovat a zkoumat. Emaily, tel. čísla, č. ú., fotky, popisy. Hodně se toho dá vygůglit. A počítat s tím, že něco nevyjde a že tedy mohu utrácet tímto způsobem jen „omezené“ částky. Z Ali, DX a pod taky nekoupím věc za 50.000 Kč, když dopředu vím, že jak nastane problém, tak problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat