Podvodníci MBA Finance s.r.o

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4.11.17 10:35

Zdravím, Od vcera mam první zkusenosti s touto HROZNOU NEKOMUNIKATIVNi spolecností.
Mela jsem dluh u jine spolecnosti 253 kc. Ktere jsem hned po zjisteni zaplatila.
To je dva mesice. Vcera se mi ozvala MBA spolecnost s tím ze jsem to neuhradila a dluh mi narostl. Ja jim vysvetlovala zatím v klidu ze jsem dluh hned druhy den zaplatila a mam i vypis z karty. Natoz mi strasne neprijemna slecna rekla ze mi posle email na ktery vypis poslu a bude vse v poradku. Cekala jsem do dnesniho rana. Nic. Volala jsem tam a furt nic nic zadny email. A az asi pred hodinou mi email zaslali zaslala jsem potvrzení o platbe. Na to mi hned volala dasli slecna ze mam dluh a blala to samy co vcera. Tak uz jsem se nastvala poslala ji do prdele. Zavolala na spolecnost kde jsem mela dluh a vse vyreseo :)…Bacha na ne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.18 09:26

Ti nspektori navszebuji lidi i o svatkach a víkendu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.18 09:27
@petulinkapeta píše:
Ti nspektori navszebuji lidi i o svatkach a víkendu?

Myslim tim inspektory z mba financr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
2.8.18 10:46

MBA

Zdravím mám dluh T-Mobile za 2-5 měsíc 2018 sem zaplatil 4200 a za 6/2018 mám zaplatit ještě 2200 a splatnost byla 8.7.2018 a 31.7 mi volali z MBA že dluh je 2900 a že mám zaplatit ještě dnes jinak dluh poroste o úroky a sankce tak sem jí řekl že teď nemám že celou dlužnou částku uhradim T-Mobile 9.8.2018 že jsem směna i domluvený a paní mi řekla že je to pozdě a že směna domluvený být nemůžu když to předali MBA. T-Mobile zaplatím ale co ty sankce a úroky ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.9.18 16:59

MBA

Dobrý den, Manželovi prisel dopis od MBA ze má zaplatit splátku za uvěr, celou splátku v hodnotě 4500,– zaplatil ale MBA si dovolilo kontaktovat Tchána ze chtejí mluvit s manželem, kdyz tam manžel zavolal tak okamžitě mu řekli že je vse zaplacené ale že tam dluží dalších 84,– , 1020,– ale vse se hradilo a zažný dopis neprisel, jen vyhrozovali ze prijde udajne nejaky jejich pracovnik, je to normální ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15071
6.9.18 17:37
@ronnieB píše:
Dobrý den, Manželovi prisel dopis od MBA ze má zaplatit splátku za uvěr, celou splátku v hodnotě 4500,– zaplatil ale MBA si dovolilo kontaktovat Tchána ze chtejí mluvit s manželem, kdyz tam manžel zavolal tak okamžitě mu řekli že je vse zaplacené ale že tam dluží dalších 84,– , 1020,– ale vse se hradilo a zažný dopis neprisel, jen vyhrozovali ze prijde udajne nejaky jejich pracovnik, je to normální ?

Nikoho pustit do bytu nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.9.18 17:42

@eumedon nikoho nepoustime pokud nekoho necekame. Ale co s tím ? muzu chtít nějaké peníze navíc kdyz tam manžel nic uz nedluží ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15071
6.9.18 17:49
@ronnieB píše:
@eumedon nikoho nepoustime pokud nekoho necekame. Ale co s tím ? muzu chtít nějaké peníze navíc kdyz tam manžel nic uz nedluží ?

Moment, něco jsem o tom nedávno (včera nebo předevčírem) četl. zkusím pohledat. Předběžně: Přiměřeně. Jak dlouho trvalo, než se rozhoupal k zaplacení dluhu? Já své dluhy, vzniklé nějakým nedopatřením, platím po první výzvě. To pak mohou chtít buď skutečné náklady (poštovné za tu výzvu) a úrok z prodlení (bývá malý), nebo předem dohodnutá smluvní pokuta.

Edit - jo, za úvěr, tak to jsem si spletl s tím předchozím příspěvkem. Tak by to neřešil ČTÚ, samozřejmě, ale soud.

Edit: Takže tady o tom máte pojednání.

Edit: Chtít může kdo chce co chce. „Chtít“ a „mít právní nárok“ je rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.9.18 18:20

@eumedon mělo to byt zaplaceno ted do stredy a zaplacená catska byla uz v pondělí :). ve ctvrtek minuly tyden byla doruzena 1 vyzva a v pondělí jim to tam doslo. ale volali tchánovi ze chtejí s manželem mluvit nevim z jakeho duvodu volali tchanovi a ne manzelovi rovnou ze chtejí další peníze a ty castky mu prisli ve 3 smskach. ale nezdelili ani za co to ma byt zaplacene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15071
6.9.18 18:27
@ronnieB píše:
@eumedon mělo to byt zaplaceno ted do stredy a zaplacená catska byla uz v pondělí :). ve ctvrtek minuly tyden byla doruzena 1 vyzva …

Mělo to být zaplaceno teď do středy (čili splatnost splátky byla teď ve středu)?
Tato středa je splatnost té částky, dohodnutá v úvěrové smlouvě, nebo v čem?
Minulý čtvrtek přišla výzva? Výzva k čemu? K zaplacení částky, která bude splatná až za 6 dní?

Jak to, že to vymáhá MBA? Vy jste si něco půjčili od MBA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.9.18 20:59

@eumedon přisel dopis od MBA ze do 7.9 ma byt splatka zaplacena, nepujcili od MBA manžel ma uver (splatka na uveru je 20. kazdy mesic, ale minuly mesic se nezaplatila) u ČS kde se spozdil se plátkou proto ČS dala tento závazek na starost MBA a ti zacali po maželovi splatku vymahat hned po doručení dopisu od MBA s částkou se sla castka zaplatit. a jak se zaplatila tak tam volal manžel protože mu tchán řekl že s nim chteji mluvit tak mu oznamili ze je vse zaplaceno ale ze jeste dluzi nesmyslne splatky které mu nedokazali oduvodnit proc, a zadny dopis nebo psani na email neprislo tyto castka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15071
7.9.18 07:11
@ronnieB píše:
@eumedon přisel dopis od MBA ze do 7.9 ma byt splatka zaplacena, nepujcili od MBA manžel ma uver (splatka na uveru je 20. kazdy mesic, ale minuly mesic se nezaplatila) u ČS kde se spozdil se plátkou proto ČS dala tento závazek na starost MBA a ti zacali po maželovi splatku vymahat hned po doručení dopisu od MBA s částkou se sla castka zaplatit. a jak se zaplatila tak tam volal manžel protože mu tchán řekl že s nim chteji mluvit tak mu oznamili ze je vse zaplaceno ale ze jeste dluzi nesmyslne splatky které mu nedokazali oduvodnit proc, a zadny dopis nebo psani na email neprislo tyto castka.

Viz ten můj odkaz. Chtít může kdo chce co chce, u soudu by uspěli jen s účelně vynaloženými náklady na vymáhání, které by museli nějak odůvodnit nebo vyúčtovat, nebo s přiměřenou smluvní pokutou, která byla předem smluvně dohodnuta a která tyto smluvní náklady paušalizuje.

84 Kč by mohlo být za odeslání dopisu (výzvy, upomínky) do vlastních rukou, to bych uznal a zaplatil, kdyby to po mně chtěli v té písemné upomínce jako příslušenství k té splátce, na kterou jsem zapomněl nebo co. Mělo to být v té výzvě a mají vědět, za co ta částka je.

Ale 1020 Kč je za co? Za administraci? ČS nemusela předávat vymáhání částky, u které je dlužník pár dní v prodlení externí vymáhací agentuře. ČS snad má úředníka, který umí napsat výzvy při prodlení se splátkami a odnést na poštu. To, že chtějí dát kšeft MBA Finance je jejich rozhodnutí, ne vaše. Vy máte ve smlouvě 1020 Kč paušální smluvní pokutu za jakékoliv prodlení jediné splátky?.

Četla jste vůbec tohle ?

Odkud znají telefonní číslo vašeho tchána? On je ručitel?

A ještě jednou: Zařiďte si to tak, že veškeré vaše hovory jsou nahrávány. Call Recorder (ten mám já), Skype s telefonním kreditem a nahráváním hovorů (včera mi přišla zpráva, že to Skype umožňuje, ale ještě jsem se tím nezabýval; používám MP3 Skype Recorder). Ať máte důkazy pro svá tvrzení.

Jestli je to opravdu běžná splátka úvěru (tedy ne například dohoda o splátkový kalendáři jako smír dohodnutý při větším předchozím prohřešku) a první prodlení 6 dní, tak předání inkasní agentuře a pokuta 1020 Kč mi jako přiměřená reakce opravdu nepřijde. Přiměřené by byly desítky Kč za odeslání upomínky.

Takhle: Váš manžel nemá k MBA Finance žádné smluvní povinnosti (neuzavřel s nimi smlouvu). Pokud musí něco platit, tak bance se kterou má smlouvy, leda by mu banka pohledávku postoupila. Ale aby někdo postupoval pohledávku, která je pár dní v prodlení, to je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat