Podvodníci MBA Finance s.r.o

Napsat příspěvek
Velikost písma:
15083
7.5.13 07:57
@Anonymní píše:
Mě ale dopisy od nich chodí, nemám žádné nedoučené. Jen mě snima pořád vyhrožujou a ted pořád píšou a volaj že to jde k soudu, a náklady za řízení budou min. 20 tisíc :nevim:

Je to tatáž anonymní, které jsem odpovídal? Náklady na jaké řízení? Když zaplatíte ČSOB, co jí dlužíte a vezmete si kvitanci (tj. potvrzení, že jste si kvit, že všechny vaše závazky té smlouvy jsou vyrovnány), tak nemůže být žádné řízení.

Vlastně teoreticky může, ale v případě, že bude, a včas v něm doložíte, že pohledávku jste vyrovnala, tak nebudete platit nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.13 08:00
@eumedon píše:
Je to tatáž anonymní, které jsem odpovídal? Náklady na jaké řízení? Když zaplatíte ČSOB, co jí dlužíte a vezmete si kvitanci (tj. potvrzení, že jste si kvit, že všechny vaše závazky té smlouvy jsou vyrovnány), tak nemůže být žádné řízení.

Ano to jsem pořád já ten anonym :) no oni chtějí celý ten dluh dát k soudu, a napsali mi, že pokud to dají k soudu naskočí to o 20 tisíc ještě.
Takže já dnes dojdu na čsob a zkusím se domluvit a hned zaplatit.
Oni pak tedy nemají na ty 3 tisíce(co chtějí zatím) za vymáhání nárok?

• Citovat
  • Nahlásit
15083
7.5.13 08:13
@SatanekTerezka píše:
Jsem ráda, že sem to konečně našla.. takže se nebojte a zaplatte si dluh dané společnosti co třeba dlužíte a MBA pošlete do pr…nemají šanci :dance:

Obecně bych radil tohle: Zjistěte si u společnosti, u které dlužíte po splatnosti, zda vaše pohledávka (a v jaké výši - protože převedena může být pohledávka včetně zákonného anebo dohodnutého příslušenství) byl někomu postoupena (a komu) nebo zda to MBA Finance vymáhá na základě mandátní smlouvy.

Převést lze pohledávku, nikoli závazkový vztah (smlouvu). http://www.vakobobri.cz/…ostoupit.doc

Pokud byla postoupena, tak mohou vymáhat tu pohledávku + naběhlé zákonné úroky. Plus v případě soudního řízení anebo exekučního řízení další příslušenství, které je popsáno v zákoně. Nic jiného vymáhat nemohou (např. 2000 Kč za dopis), protože o tom s nimi nemáte smlouvu.

Pokud to vymáhají na základě mandátní smlouvy s věřitelem, tak se vyrovnejte s věřitelem, vezměte si přitom od věřitele kvitanci a pokud vás pak příště bude MBA Finance kontaktovat, tak jim oznamte, že váš závazek je vyrovnán. A opět: Vy jim za to kontaktování (dopisy apod.) nic platit nemusíte, protože s nimi nemáte žádný závazkový vztah a zákon vám to neukládá. Ať se s nimi vyrovná váš bývalý věřitel, smlouvu mají s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15083
7.5.13 08:24
@Anonymní píše:
Oni pak tedy nemají na ty 3 tisíce(co chtějí zatím) za vymáhání nárok?

A z jakého titulu by na ty 3 tisíce měli mít nárok?

Podepsala jste s ČSOB smlouvu, ze které by plynulo, že jim budete něco platit? Asi ne, že? Jestli jo, tak ať vám to v ČSOB ukážou ve smlouvě, nebývá to totiž obvyklé.

Mandátní smlouvu k vymáhání má s nimi možná ČSOB, takže ta jim zaplatí (z peněz z těch sankcí, které vy na základě vaší smlouvy zaplatíte ČSOB - ale to už je na nich, jak to mají vykalkulované) odměnu za vymožení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15083
7.5.13 08:32
@Pettule69 píše:
Tak holky našla jsem ty dopisy, první bylo prý za nedoplatek u Allianzu, to bylo za 980,–, pak za operátora O2 to dělalo 3767,– u toho operátora jen za náklady řízení si účtovali 2000,– 8o 8o 8o. Mě omejou :?,

Před třemi lety? Před více nebo méně, než 3 lety? Jako že bys vymáhala vrácení bezdůvodného obohacení. Ale přesně po třech letech se to promlčuje, takže oni mohou uplatnit námitku promlčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.13 08:54

Já na ně prostě s… :cert: jim nic nedlužím a té společnosti co sem opět podvodem dlužila taky ne takže co si tam napsali oni mě nezajímá..
Sama sem je nachytala nechala jsem si poslat email kolik mam zaplatit mba a tomu ufonovi před tím už.. a ted když se mi ozvali na mě zkoušej opět částkou nad 5 tisíc když sem jim oznámila, že mam papír kde mi napsali částku která se nebudu měnit mi řekli nashledanou.. Mě můžou vyhrožovat vůbec netuší s kým se baví :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15083
7.5.13 09:24
@SatanekTerezka píše:
Holky mam to video http://www.barrandov.tv/…ry-23-4-2013 je to 2 reportáž.

Díky. Blekotání pana ředitele mne pobavilo. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.13 10:24

To mě právě taky :lol: vůbec nevěděl co má říkat.. Ta otázka reportéra Oodle jakého zákona můžete vymáhat peníze z lidí? a on noo ted nevím normálně ze zákoníku :D :D díky téhle reportáži vím, že nemají šanci prostě. Akorád jsou v tom namočený velké ryby tak to můžou dělat dál :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15083
7.5.13 10:51

@SatanekTerezka Oni mohou vymáhat peníze od dlužníků. Oni mohou vymáhat (přesvědčovat dlužníky) na základě mandátní smlouvy, aby ti dlužníci zaplatili peníze svým věřitelům. Ne jim, ale svým věřitelům. Ti dlužníci nemají mají závazkový vztah s nimi, ale se svými věřiteli.

To, že s tím vymáháním mají náklady? Co je komu po tom? Na jedné straně mají náklady a na druhé výnosy z odměn od mandanta za to vymáhání. To, jestli ty náklady pokryjí výnosy je jen a jen jejich problém.

Samozřejmě, že to vymáhání něco stojí. Proto taky dlužník zaplatí zákonné a smluvní sankce za prodlení svému věřiteli. Ty by měly pokrýt (a to už je zase starost věřitele při uzavírání smlouvy) taky náklady na mimosoudní vymáhání.

Příspěvek upraven 07.05.13 v 12:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.13 11:25

Tak mě dnes volali z toho MBA, tak jsem řekla že půjdu do čsob a zaplatím jim ten dluh a že jim to neuhradím za ty náklady.
Baba na mě řvala, že na to maj ze zákona právo a že mě daj exekutoroj.

• Citovat
  • Nahlásit
15083
7.5.13 11:59
@Anonymní píše:
Baba na mě řvala, že na to maj ze zákona právo a že mě daj exekutoroj.

No, tak jste měla říct že

• zaprvé nejste hluchá, takže na vás nemusí řvát.
  • a zadruhé, ať vám řekne (nebo nejraději dá písemně), podle kterého konkrétního zákona, paragrafu a odstavce má MBA právo na to, abyste jim platila nějaké náklady.

Prozradím vám sladké tajemství (které se ostatně dozvíte i v té reportáži), že takový zákon a paragraf prostě neexistuje.
Exekutoroj vás bez soudu dát nemohou (exekutoři se navíc od nich distancují). A soud by prohráli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.13 12:10
@eumedon píše:
No, tak jste měla říct že
  • zaprvé nejste hluchá, takže na vás nemusí řvát.
  • a zadruhé, ať vám řekne (nebo nejraději dá písemně), podle kterého konkrétního zákona, paragrafu a odstavce má MBA právo na to, abyste jim platila nějaké náklady.
Prozradím vám sladké tajemství (které se ostatně dozvíte i v té reportáži), že takový zákon a paragraf prostě neexistuje.
Exekutoroj vás bez soudu dát nemohou (exekutoři se navíc od nich distancují). A soud by prohráli.

Díky když ještě zavolá, tak ji to řeknu. člověk v tý chvíli neví jak zareagovat, protože tohle chování je neskutečný :(

• Citovat
  • Nahlásit
15083
7.5.13 12:36
@Anonymní píše:
Díky když ještě zavolá, tak ji to řeknu. člověk v tý chvíli neví jak zareagovat, protože tohle chování je neskutečný :(

Vyrovnejte se svým věřitelem a s MBA pak nebudete mít nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15083
7.5.13 19:15

Ještě sem dávám odkaz na Obchodní zákoník, mandátní smlouva

§ 566 odst. 1: Mandátní smlouvou se zavazuje mandatář, že pro mandanta na jeho účet zařídí za úplatu určitou obchodní záležitost uskutečněním právních úkonů jménem mandanta nebo uskutečněním jiné činnosti, a mandant se zavazuje zaplatit mu za to úplatu.

Mandant je váš věřitel a mandatář inkasní agentura. Inkasní agentura dostává úplatu od vašeho věřitele za vymáhání pohledávky (za to, že vás přiměje k tomu, že dluh věřiteli zaplatíte).

Vy mandatáři neplatíte nic (nemáte s ním smluvní vztah) a po jeho nákladech vám není taky nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.13 19:48

Eumedon- moc děkuji za rady prd tomu rozumím.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie