Podvodníci MBA Finance s.r.o

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
9.5.13 21:30

Tak mě dnes opět bombardovali z MBA, tak jsem jim řekla at mi řeknou podle jakýho zákona to po mě budou vymáhat, chlap nevěděl že to pošle emailem. Najednou je to ze 3 tisíc jen nějakých 2500kč

Tady je jejich email, jelikož tomu nerozumím tak se ptám zda je to kec?

Dobrý den,

posílám Vám vysvětlení k nákladům účelně vynaloženým na mimosoudní vyrovnání.

Náhrada nákladů mimosoudního vyrovnání je vyčíslena na základě

zákona č. 40/1964 Sb., Občanského zákoníku v platném znění,

jmenovitě §121 odst. 3) …jsou náklady spojené s uplatněním pohledávky (náklady vymáhání) jejím příslušenstvím (stejně jako např. úroky, úroky z prodlení a poplatek z prodlení).
Věřitel požaduje jako příslušenství pohledávky náklady vymáhání, konkrétně smluvní odměnu advokáta ve výši 2490,– Kč.
požadované náklady jsou nižší než odměna uplatnitelná jako mimosmluvní odměna advokáta dle §7 a §13 vyhlášky MS č. 177/1996 Sb.,„advokátního tarifu“ + DPH.

Náklady vymáhání se úspěšně vymáhají i soudní cestou, jelikož tyto náklady vznikly porušením povinnosti dlužníka a byly účelně vynaložené na vymožení této pohledávky mimosoudní cestou.

V případě nejasností mne neváhejte kontaktovat na níže uvedeném telefonním čísle. Informace k Vašemu závazku naleznete také na www.mbaf.cz.

Patrik Dolanský
Inkasní poradce

M. B.A. Finance s. r.o.
adresa: Masarykovo náměstí 1346/15, Jeseník 790 01
tel: +420 790 298 358
email: patrik. dolansky@mbaf.cz
www.mbaf.cz
M. B.A. Finance s. r.o., Masarykovo nám. 1346/15, 790 01 Jeseník, firma zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 110113, sídlo: Opletalova 1603/57, Praha 1, IČ: 274 07 209, DIČ: CZ27407209

• Citovat
  • Nahlásit
9.5.13 21:32

Eumedon- co říkáte na ten email?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15198
9.5.13 22:01
@SatanekTerezka píše:
Eumedon- co říkáte na ten email?

To, co jsem napsal: Jednat přímo s věřitelem. Od věřitele se dozví, kolik skutečně požaduje na úrocích/poplatcích a jiných sankcích z prodlení a nákladech vymáhání (mělo by to být přiměřené a v rámci smlouvy, kterou předtím dlužník podepsal, netvrdil jsem že to bude zadarmo, prodlení dluhu nebývá zadarmo).

To zaplatit věřiteli a vzít si kvitanci, tedy potvrzení věřitele, že všechny pohledávky vůči dlužníkovi v souvislosti s onou smlouvou (nebo v souvislosti s oním prodlením splátek) jsou k danému datu vyrovnány. Tudíž - že věřitel (ani kdokoliv jednající v zastoupení za něj) od dlužníka nebude nadále nic požadovat.

Doporučuji to proto, že konkrétně v případě téhle společnosti jsem na více DF našel případy, kdy věřitel tak vysoké sankce nepožadoval.

Takže znova: Vyrovnat se s věřitelem, vzít si od něj kvitanci (potvrzení, že je to vyrovnáno) a pokud po ní někdo bude něco vymáhat, tak to přeposlat věřiteli k vyjádření (třeba se bude věřitel divit, cože se to jeho jménem děje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15198
10.5.13 08:57

Doplnění:

Jinak samozřejmě je možné, že věřitel má na ty náklady skutečně právní nárok a že jsou přiměřené. Nevím, jaká byla dlužná částka, kolik dní bylo prodlení a kolik ignorovaných upomínek, tudíž těžko mohu posoudit, je-li to přiměřené. Zákonné úroky z prodlení se stanovují jako REPO sazba ČNB v první den prodlení, zvýšená o 7 procentních bodů (p. a.). Mimoto může být stanoven smluvně odchylný úrok z prodlení.

Za každou jednoduchou upomínku klient advokátovi platí polovinu advokátní sazby, stanovené podle dlužné částky a za upomínku s právním rozborem plnou sazbu. Ale opět - je možné, že náklady na mimosoudní vymáhání jsou vůči služníkovi smluvně paušalizovány jako smluvní pokuta za prodlení.

Takže radil bych spočítat anebo ověřit u věřitele, uhradit na věřiteli (ne jiný účet, než účet věřitele) a vzít si od věřitele kvitanci (potvrzení, že je tato věc s věřitelem urovnána).

Sám platím své závazky včas. Nicméně se mi už několikrát stalo, že jsem byl neoprávněně upomínán kvůli závazku, který už byl uhrazen.

Jednou to byla taková rarita, skutečný zážitek: Objednal jsem si domů filtry do čističky vzduchu. Dealer je přivezl v době, kdy jsem zrovna nebyl doma, maminka je zaplatila a dealer doma nechal potvrzení o zaplacení.

No, a asi po měsíci přišla od dodavatele upomínka, abych ty filtry zaplatil. Ofotil jsem doklad o zaplacení a přiložil k odmítacímu dopisu, který jsem tam poslal. Mimoto jsem tam zavolal a zeptal se, co se děje. Paní, která to vyřizovala, řekla, že dealer odjel na dovolenou a nenechal jim tam podklady.

Takže jejich dealer odjel na dovolenou bez předání účtů a oni to vyřešili tím, že všechny zákazníky - dlužník, nedlužník - obeslali upomínkami! No nic. Prý abych nic neplatil, když je to zaplaceno.

Jenže po čase přišla druhá upomínka! Volal jsem znova, co se děje a tentokrát byla na dovolené ta paní, se kterou jsem to vyřizoval předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
10.5.13 19:46

Holky a koukali jste na ten výpis z obchodního rejstříku???Podke toho co jsem se dočetla tak tam nic o vymáhání pohledávek nemají jen nějaký pronájem prostor 8o 8o 8o

Úplný výpis z obchodního rejstříku
M. B.A. Finance s. r.o., C 110113 vedená u Městského soudu v Praze
Vytisknout « Zpět na výsledky hledání
Datum zápisu: 15. prosince 2005
Spisová značka: C 110113 vedená u Městského soudu v Praze zapsáno 15. prosince 2005
Obchodní firma: M. B.A. Group Finance s. r.o. zapsáno 15. prosince 2005
vymazáno 19. dubna 2006
M. B.A. Finance s. r.o. zapsáno 19. dubna 2006
Sídlo: Praha 2, Apolinářská 6, PSČ 128 00 zapsáno 15. prosince 2005
vymazáno 16. prosince 2009
Praha 1 - Nové Město, Opletalova 1603/57, PSČ 110 00 zapsáno 16. prosince 2009
Identifikační číslo: 274 07 209 zapsáno 15. prosince 2005
Právní forma: Společnost s ručením omezeným zapsáno 15. prosince 2005
Předmět podnikání: pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor (bez poskytování jiných, než základních služeb) zapsáno 15. prosince 2005

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15198
10.5.13 20:23

@maminka189 výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

To inkaso pohledávek na základě mandátní smlouvy jsou zřejmě služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

Ale: http://pravniradce.ihned.cz/…avnen-hrozit

http://www.nsoud.cz/…7A4E00650DDC?…,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.13 08:31

Eumedon- to tak není. já mam taky v živnosti výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenské­ho zákona a určitě nemůžu vymáhat peníze :) už sem se na to ptala. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15198
11.5.13 08:53

@SatanekTerezka Můžete (samozřejmě, pokud budete mít mandátní smlouvy u věřitelů; nebrání vám v tom to, že byste na to neměla živnost). Podíval jsem se na předmět podnikání jiné (podle všeho seriozní) inkasní agentury a ta to má také tak.

Problém není v předmětu podnikání (v zapsaných živnostech), ale (aspoň soudě podle zkušeností na DF) v metodách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.13 08:58

Aha asi začnu podnikat :D trošku si přilepšit k mateřské :D takže si nechám napsat dopis, že té společnosti už nic nedlužím a mba mam říct že nic nedlužím už a že jim nic nezaplatím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15198
11.5.13 09:11
@SatanekTerezka píše:
takže si nechám napsat dopis, že té společnosti už nic nedlužím a mba mam říct že nic nedlužím už a že jim nic nezaplatím

Samozřejmě.

Pokud tedy nejde o postoupenou pohledávku. Zeptejte se bývalého věřitele, zda svou pohledávku za vámi někomu postoupil (a komu).

A pokud nepostoupil, nechte si od bývalého věřitele vystavit tzv. kvitanci , tedy potvrzení o splnění závazku. Že v souvislosti s tím případem nemá za vámi dalších pohledávek. Tudíž po vás nemůže nikdo nic chtít ani na základě mandátní smlouvy (protože na základě mandátní smlouvy jedná mandatář v zastoupení za svého mandanta -tedy vašeho věřitele, vyplývá to i z toho e-mailu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
12.5.13 19:09

Jsou to hajzlíci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55Lída
14.5.13 19:23
@SatanekTerezka píše:
Já se taky nebavím o dluho ano lidi dluží. ale já nedlužím a ozvou se mi ted a ještě k tomu s nesmyslem. a některý by dluh zaplatili jenže tahle agentura jim i mě vyhrožovala, ale já je poslala někam že nic platit nebudu.. pak nechápu kde vzali číslo na mojí mámu normálně jí voali ta vyplašená co se děje a ještě byli drzí volali mi znova, že právě mluvili s mojí mámou a ta mi snad domluví :zed: :zed:

Jo, holka bacha na ty svině. Stačí si dát na net inzerát se jménem a číslem mobilu, potom je to od nich teprve peklo. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
15198
14.5.13 19:43
@55Lída píše:
Jo, holka bacha na ty svině. Stačí si dát na net inzerát se jménem a číslem mobilu, potom je to od nich teprve peklo. :cert:

To je tím, že se nebráníte, nebo bráníte jak leklá ryba.

Já bych byl s nimi hotov velmi rychle. Teda - pokud by po mně „vymáhali“ neexistující dluh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55Lída
14.5.13 20:00
@eumedon píše:
To je tím, že se nebráníte, nebo bráníte jak leklá ryba.Já bych byl s nimi hotov velmi rychle. Teda - pokud by po mně „vymáhali“ neexistující dluh.

Ale bráním se a to právní cestou. Nemůže po mně někdo něco požadovat, když není ani společník, jednatel apod. v té firmě skončil před lety. Jemu do kapsy tak akorát nas…Nedejte se, stačí si najít OR. tam mají uvedeny živnosti a společníky a to nejen platné. Nenechávejte se odrbat. Na mě si nepřijdou. :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
5388
14.5.13 23:12
@55Lída píše:
Jo, holka bacha na ty svině. Stačí si dát na net inzerát se jménem a číslem mobilu, potom je to od nich teprve peklo. :cert:
8o 8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat