Podvodníci MBA Finance s.r.o

Napsat příspěvek
Velikost písma:
15.5.13 10:31

Takže mě příští týden příjde papír o bezdlužnosti takže ho pak pošlu MBA a at mi políbí p… :mrgreen: :dance: :dance: :dance: já se taky nedám jen tomu tak nerozumím jako eumedon :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
15.5.13 12:19

@SatanekTerezka stejně si myslím, že po tobě budou požadovat ten poplatek a nebo je to zajímat nebude.Jsou to svi. e

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55Lída
15.5.13 12:43
@maminka189 píše:
@SatanekTerezka stejně si myslím, že po tobě budou požadovat ten poplatek a nebo je to zajímat nebude.Jsou to svi. e

To asi budou chtít náklady za vymáhání. Poslala bych jim je do koruny a ať mi… :zed: Na ty jejich náklady pozor, jsou z toho schopní nadělat dluh a hned exekuci. Radši jim dát ty jejich náklady než se potom užírat, že mi někdo vlítne od soudu do bytu a náležitě mi vybílí nejen byt, ale výplatu i účet v bance. :cert: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
5388
15.5.13 12:54

Já nevim-asi bych jim to nedala.Je jejich problém, že vymáhají dluh, který neexistuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
15.5.13 13:35
@maminka189 píše:
@SatanekTerezka stejně si myslím, že po tobě budou požadovat ten poplatek a nebo je to zajímat nebude.Jsou to svi. e

Požadovat můžou i hodinky s vodotryskem.

Pokud má od údajného věřitele, v zastoupení za kterého mandatář pohledávku vymáhá, potvrzení o bezdlužnosti, tak to vymáhání asi úspěšně úspěšné nebude.

@SatanekTerezka píše:
Takže mě příští týden příjde papír o bezdlužnosti takže ho pak pošlu MBA a at mi políbí p… :mrgreen: :dance: :dance: :dance: já se taky nedám jen tomu tak nerozumím jako eumedon :)

Pošlete jim kopii toho potvrzení, originálsi nechte.

A aby to bylo v jednom, doporučoval bych připsat „předžalobní výzvu“, kde bych je vyzval, aby se zdrželi dalšího obtěžování, nebo - pokud jsou stále přesvědčeni, že jejich mandantovi něco dlužíte, i když jste jim předložila jeho potvrzení o bezdlužnosti, aby se obrátili na soud.

A pokud vás budou nadále obtěžovat, obrátíte se na soud vy sama se zdržovací žalobou. A že vzhledem k důkazní situaci (máte přece od jejich mandanta, pro něhož údajný dluh vymáhají, potvrzení o bezdlužnosti) nepochybujete, že soud vyhrajete a pro ně to bude znamenat, že vám zaplatí náklady řízení a právního zastoupení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
15.5.13 15:13
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zaplaťte
16.5.13 20:06

....

Nevím co je lepší ale myslím že domluvit se s inkasní kanceláří než s exekutorem to že někdo nechce platit a stěžuje si nepomůže… dlužíš zaplať nic víc nic míň :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
16.5.13 20:34

Hele je mi jasné, že i tady na této stránce se najde někdo kdo pracuje pro MBA nebo tak, ale mě je to u pr… Ze mě udělala dlužníka neprávem jedna společnost a s nima sem byla dohodlá na splátky které sem taky platila a byl klid. a že si to vzala mba a chce peníze na který nárok nemá páč je to nic nesálo!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
16.5.13 20:55
@zaplaťte píše:
Nevím co je lepší ale myslím že domluvit se s inkasní kanceláří než s exekutorem to že někdo nechce platit a stěžuje si nepomůže… dlužíš zaplať nic víc nic míň :lol:

Mé příspěvky neměly v žádném případě nasazovat psí hlavu inkasním agenturám obecně. Je určitě lepší se domluvit s inkasní agenturou, než s exekutorem. A dokonce je lepší (a u seriozních inkasních agentur i levnější) reagovat na upomínku (nejlépe první upomínku) inkasní agentury, než se nechat přinutit k plnění soudem. Vymáhání seriozní inkasní agenturou je určitě lepší, než zasílání platebních rozkazů na základě žaloby bez jakéhokoliv předchozího varování, jako tomu bylo v případě kauzy WLG Invest (které můžete najít i zde na e-miminu).

Seriozní inkasní agentury plní záslužnou a i pro dlužníky užitečnou činnost, totiž, že je kontaktují, informují je o jejich (možná domnělém, protože dosud soudem nerozhodnutém) závazku a dají jim prostor pro vyjádření či splnění závazku soudem. O tom není pochyb.

Druhá věc je vymáhání neexistujících pohledávek. Inkasní agentury - pokud nejde o postoupenou pohledávku - vymáhají pojledávky v zastoupení za svého mandanta, tedy věřitele a od něj berou provizi. Provizi berou od věřitele, ne od dlužníka.

A pokud tento dosavadní věřitel vydal dosavadnímu dlužníkovi potvrzení o bezdlužnosti a žádnou z pohledávek za tímto dlužníkem nikomu nepostoupil, pak na tomto dlužníkovi není co vymáhat.

A podle mého názoru by komunikace s dlužníkem měla sloužit k co nejrychlejšímu závěru: Osloví-li někdo (domnělého) dlužníka s výzvou, měl by dlužník (pokud o svém dluhu nepochybuje) buď zaplatit, nebo (pokud má pochybnosti) vyžádat podklady dokládající, že dluh existuje (takovým dokladem může být kopie písemné smlouvy, kopie nahrávky telef. hovoru, jímž byla uzavřena smlouva prostředky dálkové komunikace, apod.). Pak je pešek na tom, kdo vymáhá. Pokud mají obě strany stejné podklady, měl by se (údajný) dlužník vyjádřit, zda dluh uznává (a zaplatit jej, příp. dohodnout způsob zaplacení), nebo zda existenci dluhu odmítá.

Pokud dlužník existenci dluhu jasně a srozumitelně odmítá, postrádá další jeho mimosoudní vymáhání jakéhokoliv smyslu a pokud věřitel na jeho existenci trvá, nezbývá mu, než se obrátit na soud.

Jakékoliv vymáhání tvrzeného dluhu, jehož existenci tvrzený dlužník jasně a srozumitelně odmítl, je pouhým spamováním (které může být úspěšně napadeno zdržovací žalobou) nebo - podle intenzity a použitých či naznačených hrozeb - by mohlo být hodnoceno jako trestný čin útisku či vydírání (jak se to stalo v případě „inkasní agentury“ Deredes).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
16.5.13 20:57
@SatanekTerezka píše:
Ze mě udělala dlužníka neprávem jedna společnost a s nima sem byla dohodlá na splátky které sem taky platila …

Pokud z vás udělala dlužníka neprávem, tak proč jste jim platila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.13 21:23

Eumedon- to bylo tak.. měla sem internet od jedné společnosti pořád nefungoval chtěla sem odejít ale bylo mi řečeno že sem se upsala dáblu.. no nic tak sem to vydržela.. měla sem 2 měsíce do konce smlouvy a měnila sem adresu takže se někam ztratila složenka volala sem jim že čekám na složenku a taky na potvrzení o tom že mají novou adresu všechno bylo ok a řekla sem že s nima stejně pokračovat nebudu a místo složenky mi přišla výpověd smlouvy od nich za neplacení 1 splátky 8o a řekli mi pokud snáma nebudete pokračovat máte 2000 pokutu plus 1 neuhrazenou fakturu :zed: a nebo zaplatte fakturu a dáme novou smlouvu na 2 roky :zed: takže sem jim řekla abych to měla z krku že jim to splatím po 1000kč dělalo to 3000kč dohromady jenže během mého splácení se mi ozvala MBA a chtěli 5000 i když sem vše řádně platila a pak sem viděla tu reportáž v TV a založila tohle téma. ted už jen čekám na papír o bezdlužnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
16.5.13 21:33
@SatanekTerezka píše: … místo složenky mi přišla výpověd smlouvy od nich za neplacení 1 splátky 8o a řekli mi pokud snáma nebudete pokračovat máte 2000 pokutu plus 1 neuhrazenou fakturu :zed: a nebo zaplatte fakturu a dáme novou smlouvu na 2 roky :zed:

No moment: Oni odstoupili od smlouvy z důvodu neuhrazení 1 složenky a nabídli vám pak smlouvu na 2 roky nebo pokutu 2000 Kč za tu 1 složenku a vy jste si vybrala tu smlouvu?

Pro ně jste byla kvůli jedné neuhrazené splátce (o níž jste navíc telefonicky komunikovala) tak nedůvěryhodný partner, že s vámi skončili, odstoupili od smlouvy a současně po spolupráci s vámi tak toužili, že vám byli ochotni odpustit 2000 Kč pokuty, když jim podepíšete smlouvu na další 2 roky? 8o

Obojí vám dali písemně?

Co dělalo dohromady 3000 Kč? Mohla byste psát trochu srozumitelněji?

No… já bych to řešil tak, že by ode mne neviděli ani tu smlouvu, ani tu pokutu (kolik platíte měsíčně za Internet?) - ostatně, Internet platím trvalým příkazem za paušál 299 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.13 21:59

Eumedon- ano za 1 neuhrazenou složenku o které věděli mi poslali výpověd a dali na výběr bud pokuta 2000 a nebo bez pokuty, ale musím podepsat smlouvu na 2 roky. já si vybrala pokutu už sem s nima nechtěla nic mít..
nic na papíře sem neměla protože prý nic písemně nevystavují :zed: byla sem ráda, že už je budu mít z krku..

takže za internet sem platila 904kč a nic nefungovalo a ta pokuta byla 2000kč je to šílený já vím prostě sem byla pitomá ted už to vím..
mluvila sem s nima a pošlou mi jedině papír o tom, že už jim nic nedlužím.. ale MBA stále otravuje volá mi jeden chce 5000 pak druhej a chce 1400 :zed: prostě jakmile budu mít ten papír pošlu kopii MBA a at mi vlezou na záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
17.5.13 09:00
@SatanekTerezka píše: ..
nic na papíře sem neměla protože prý nic písemně nevystavují :zed:

Asi vědí, proč. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.13 13:32

Mba

Mám s nima zkušenosti a nevím co mám dělat, vymáhají po mě peníze a dlužná částka se stále mění. Žádala jsem je o písemné vyjádření jaká je dlužná částka kde dlužím a jakou částku si účtují oni. Na to vůbec nereagují. A opravdu operátoři s kterýma mluvím teda konkrétně s jednou jsou dost nechutní. Také jsem se s nima už pohádala a řekla, že louž. Poraďte co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat