Podvodníci MBA Finance s.r.o

Napsat příspěvek
Velikost písma:
21.5.13 13:42

Moje. sluníčko- a dlužíš někde něco někomu?? pokud ano domluv se s tou firmou které dlužíš, že to zaplatíš jim na jejich účet a mba ignoruj vyhrožujou a nic z toho!! prostě když budou volat řeknu nemam čas sem u doktora třeba :D jako já otravukou pořád a to už nedlužím nic :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.13 13:59

Ano dlužím, jenže jsem asi udělala chyu a začala MBA hned plati, právě chci zaplati celou dlužnou částku najednou a proto jsem je dnes kontaktovala a opět byla částka jiná a odmítají mi to poslat písemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.13 14:02

Moje. sluníčko- MBA neplat nic!! zaplat peníze na účet tomu komu dlužíš néé jim oni jsou podvodníci jukni v TV říkali at jim nic neplatíme!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.13 14:07

Už jim nezaplatím, ale dala jsem jim 5 000 kč, zkontakutjí tam kde dlužím a budu chtít vědět částku, kterou mám zaplati. Jinak mockrát děkují za informace. Mám největší chuť jim zavolat a dotyčné paní opět vynadat, byla dost arogantní a opravdu lhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
21.5.13 17:36
@moje.slunicko píše:
Mám s nima zkušenosti a nevím co mám dělat, vymáhají po mě peníze a dlužná částka se stále mění. Žádala jsem je o písemné vyjádření jaká je dlužná částka kde dlužím a jakou částku si účtují oni. Na to vůbec nereagují. A opravdu operátoři s kterýma mluvím teda konkrétně s jednou jsou dost nechutní. Také jsem se s nima už pohádala a řekla, že louž. Poraďte co dělat.

Jak - vymáhají?

Vymáhají a neposlali ani písemnou výzvu, kde by bylo napsáno, kolik dlužíte a za co? Tak co je to potom za vymáhání? Jak vymáhají? Co rozumíte slovem „vymáhají“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.13 12:01

Tak jsem se obrátila na společnost, které dlužím peníze a vůbec mi nepomohli řekli mi, že bohužel je celá věc daná MBA a nusím vše řešit s nimi, ani mi neřekli jakou přesnou částku jim mám dát, tak to už vůbec nechápu, že někdo neví kolik jim dlužím a to se jedná o nedoplatek za elektřinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.13 12:16

Moje. sluníčko- tak to je blobost, protože kdyby si už delší dobu dlužila za elektřinu tak ti jí dávno odpojili ;) tomu věř.. no s tím ti asi poradí eumedon já ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.13 12:26

Já jsem to vyřešila tak, že jsme elektřinu přepsali na někoho jiného a tím nás neodpojili, začala jsem to hned s nima řešit, ale nepovolili mi splátkový kalendář a předali to MBA a Ti vůbec nespolupracují, psala jsem jim doporučené dopisi, že to chci řešit a vůbec žádná odpověď až po roce a částka byla samozřejmě úpně jiná, no nechápu to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
22.5.13 14:00

@moje.slunicko Znova: Máte nějakou písemnou výzvu, písemné vyúčtování od věřitele či od jeho zmocněnce?

Co předali MBA: Věc k vymáhání ve prospěch dodavatele elektřiny, nebo postoupili pohledávku?

Když tyhle věci neodpovíte, tak vám nikdo rozumně neporadí. Ale jestli tady chcete jen fňukat, a nechcete radu, tak to napište zrovna, nebudu se zbytečně prudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michal M.
27.5.13 14:46

Dobrý den,

Mám stejný problém s MBA finance. Z mladické nerozvážnosti jsem si udělal životní pojištění u podomního pojišťováka, který mi řekl, že pokud první tři měsíce nezaplatím, tak smlouva nenabyde účinnosti a ihned zanikne.. Teď vím, že byla hloupost tomu věřit a poučilo mne to. Bohužel, od té doby jsem o ČSOB (u které jsem životní pojištění uzavřel) nic neviděl a neslyšel.. (protože jsem byl dva roky v zahraničí).

Až teď mi volali z MBA finance, vyhrožovali, přidali si pokutu za vlastní náklady apod. z 1800,– mám pro MBA zaplatit nějakých 7 tisíc. Když ovšem zavolám do ČSOB, tak mi povědí, že jim to musím zaplatit a teď už s tím nemají nic společného.. Takže nevím ani přesnou částku, ani variabilní symbol, ani číslu účtu (to se ale dá jednoduše zjistit).. Největší problém ale je, že mi podle asistentky ČSOB, peníze vrátí na účet, protože s tím (opět) nemají už nic společného…

Moc bych vás poprosil o radu, jak se mám zachovat. Nerad bych osobně přispíval takovým společnostem, jako je MBA finance. Děkuji. Michal M.

• Citovat
  • Nahlásit
15201
27.5.13 19:08
@Michal M. píše:
Dobrý den,

Mám stejný problém s MBA finance. Z mladické nerozvážnosti jsem si udělal životní pojištění u podomního pojišťováka, který mi řekl, že pokud první tři měsíce nezaplatím, tak smlouva nenabyde účinnosti a ihned zanikne.. Teď vím, že byla hloupost tomu věřit a poučilo mne to. Bohužel, od té doby jsem o ČSOB (u které jsem životní pojištění uzavřel) nic neviděl a neslyšel.. (protože jsem byl dva roky v zahraničí).

Až teď mi volali z MBA finance, vyhrožovali, přidali si pokutu za vlastní náklady apod. z 1800,– mám pro MBA zaplatit nějakých 7 tisíc. Když ovšem zavolám do ČSOB, tak mi povědí, že jim to musím zaplatit a teď už s tím nemají nic společného..

Michal M.

Zdá se, že vás to nepoučilo: Co je psáno, to je dáno, všechno písemně! Jestli tu pohledávku někomu postoupili, tak ať vám to sdělí písemně.

http://www.epravo.cz/…t-37596.html

Občanský zákoník ukládá proto postupiteli (tedy dosavadnímu věřiteli dlužníka) povinnost postoupení pohledávky dlužníkovi bez zbytečného odkladu oznámit. Teprve v takovém případě se stává postoupení pohledávky vůči dlužníkovi účinným, což znamená, že od tohoto okamžiku je dlužník povinen svůj závazek splnit novému věřiteli, tedy tzv. postupníkovi. Oznámení může být učiněno písemně, ale i ústně, jeho formu totiž zákon nepředepisuje.

Jenže pokud to budete mít jen ústně, tak můžete dopadnout stejně, jako s tím dealerem, že?

Zrovna tak vy komunikujte písemně!

A co že to bylo za pojišťovnu? ČSOB je přece banka, ne pojišťovna! (Hlavně v korespondenci) označujte své smluvní partnery přesně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michal M.
27.5.13 19:31

Eumedon:

Možná jsem se obrátil špatně.. Pokud bych se nepoučil, tak tu přeci neprosím o radu a rovnou vše zaplatím. ČSOB je i pojišťovna. http://www.csobpoj.cz/…istovna.aspx

Jestli správně chápu, tak mě (pokud tedy pojišťovna pohledávku postoupila MBA) teď nezbývá nic jiného, než zaplatit celou částku právě této podvodné firmě. Jen mě to mrzí, protože nemám pocit, že s jejich vyloženými náklady bych měl něco společného. Štve mě, že přispěju k zisku podobné firmě. Jestli jsem Vás otravoval, tak mne to mrzí a omlouvám se.

S díky, Michal M.

• Citovat
  • Nahlásit
15201
27.5.13 19:48
@Michal M. píše:
Eumedon:

ČSOB je i pojišťovna. http://www.csobpoj.cz/…istovna.aspx

No, na těch stránkách čtu:

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdimgu ČSOB
Masarykovo náměstí 1458
Zelené předměstí
Pardubice 53218
IČO: 45534306
DIČ: CZ699000761

ČSOB je zkratka Československé obchodní banky, a. s., IČ 000 01 350, sídlo Praha 5, Radlická 333/150, PSČ 150 57.

Na to pozor při korespondenci!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15201
27.5.13 19:54

Jestli správně chápu, tak mě (pokud tedy pojišťovna pohledávku postoupila MBA) teď nezbývá nic jiného, než zaplatit celou částku právě této podvodné firmě.

S díky, Michal M.

Především bych si nechal vyúčtovat, co z pohledávky a v jaké výši bylo postupitelem ČSOB Pojišťovna a. s. postupníkovi MBA Finance a. s. postoupeno, a to písemně.

No, a co jste dostal od MBA Finance? Platební rozkaz od soudu? Písemnou výzvu od MBA Finance s doložením smlouvy o postoupení pohledávky? Co vám přišlo?

A z kterého roku vlastně ta pohledávka je? Není náhodou promlčená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michal M.
27.5.13 19:55

Děkuji, pokud bych tedy mohl poprosit o radu..

Pokud mi z pojišťovny napíšou, že pohledávka je postoupená, čemuž přikládám větší pravděpodobnost. Tak mi tedy nezbývá, než zaplatit celkovou částku, kterou po mne MBA finance chce (a přímo jim), bez ohledu na to, že si k dluhu přidají podle mého nepřiměřenou sumu za jejich vzniklé náklady? Protože, promiňte ostřejší slovník, proč by mě mělo zajímat, jestli za mnou poslali nějakého člověka, který mi má prý sepsat majetek.. Když přitom ten člověk nemá absolutní právo mi ani do bytu vlézt. To přece může dělat jen soudní exekutor a až po proběhnutém soudu.. Pokud se nemýlím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat