Podvodník na aukru, o co se snaží?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:07
podvodník na aukru, o co se snaží?

Holky zajímalo by mě, jestli někoho napadá, o co se podvodník snaží? Kamarádka se snaží prodat drahou sedací soupravu, vše nafotila a dala na aukro. Téměř okamžitě se ozval údajný kupec, američan. Bylo hned jasné, že ten blbec použil překladač a že anglicky neumí ani ň. Ptal se, jestli je gauč ještě k mání a zda může kamarádka poslat víc fotek. Já tehdy pojala podezření, jestli kámošku spíš nechce vykrást, protože na fotkách je vidět její docela draze vybavené bydlení. Ona raději už neodepsala. Nicméně dneska zase, opět anglický dotaz plný hrubek a stejná žádost. O co jim jde? proč anglicky? Kdyby napsali česky, tak by tomu kamarádka nejspíš i věřila. Pro jistotu anonym

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Twixinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:14

Rekla bych,ze z ni chteji vymamit adresu :zed: zvlast pokud tam ma na fotkach draze zarizeny byt/dum .. vubec bych neodpovidala,pak jsou schopni zjistit i polohu,ze ktere by pripadne odpovidala a maler je na svete :( a pokud to jde,tak at uzivatele nahlasi ..

Jeanny21
Kecalka 440 příspěvků 29.12.18 18:14

Neodpovídala bych

Magdaleeena
Kelišová 5899 příspěvků 29.12.18 18:18

https://www.avizo.cz/…e-zahranici/
Zapátrej, varování na netu jsou mraky.

arinecka
Kelišová 6762 příspěvků 29.12.18 18:23

Atˇuž radši vůbec nereaguje, je to fakt divný :think: Může zkusit napsat na podporu aby se někdo na toho člověka mrknul. Je ten člověk na Aukru registovaný? Má nějaká hodnocení, napsanou oblast kde bydlí atd?

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9275 příspěvků 29.12.18 18:24

Tipuju, že to nebude američan ale spíš nějaký nigeriec apod. Cílem bude vylákat z ní peníze. Ne v prvním emailu, ale během komunikace (budou zkoušet, že mají vlastní dopravu a bude třeba ji zaplatit, zkusí třeba clo…). Nejlepší je ignorovat.

Že by ji chtěl někdo takhle vykrást se mi nezdá. Tady kradou češi, slováci, poláci, rumuni, bulhaři… Že by si někdo tipoval takhle přes net moc pravděpodobné není (a ještě neuměl česky - i kdyby to byla cizí zlodějská banda, tak budou mít nějakého českého pomocníka).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:25
@Twixinka píše:
Rekla bych,ze z ni chteji vymamit adresu :zed: zvlast pokud tam ma na fotkach draze zarizeny byt/dum .. vubec bych neodpovidala,pak jsou schopni zjistit i polohu,ze ktere by pripadne odpovidala a maler je na svete :( a pokud to jde,tak at uzivatele nahlasi ..

to byl právě náš dojem, vůbec neodepsala raději. Jen nechápu tu angličtinu, protože kdyby napsali bez hrubek česky, tak si myslím, že by kamarádka vůbec nepojala podezření. Ledaže by opravdu neuměli česky a byl to nějaký gang :nevim: každopádně si dá pozor už na úplně všechny zájemce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:28

@Prof. Farnsworth aha, tak to nás nenapadlo. Já našla ten odkaz, co někdo hodil nahoru, a bylo nám divné, že by někdo tenhle podvod zkoušel zrovna na tak neskladné zboží jako sedací soupravu, protože to spíš sedí na věci jako iphone a tak. Ale to clo či vlastní doprava docela dává smysl :think: díky za odpovědi, odpovídat jim kamarádka určitě nebude, ale hodně nás zajímalo, o co jim může jít

Twixinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:31
@Anonymní píše:
to byl právě náš dojem, vůbec neodepsala raději. Jen nechápu tu angličtinu, protože kdyby napsali bez hrubek česky, tak si myslím, že by kamarádka vůbec nepojala podezření. Ledaže by opravdu neuměli česky a byl to nějaký gang :nevim: každopádně si dá pozor už na úplně všechny zájemce

To je naprosto normlani,ze takhle pisou v anglictine a jeste blbe :roll: tatka chtel koupit bileho yorka a nasel nejaky inzerat,kde ho nabizeli bez pp fakt levne,ale kdyz tam napsal,tak po nem chteli fotky celho bytu/domu,pry aby vedeli,ze ho nedaji do spatnych podminek :zed: proste porad zkouseji nove „triky“ a bohuzel je stale spousta hloupych lidi,kteri na to naleti :(

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9275 příspěvků 29.12.18 18:33

Vykradení bych se fakt nebál - tohle dělají profesionální bandy z nigerie a cílem je vylákat z prodávajího peníze. U koupě jim to lidé často prohlédnou, stejně tak ty žádosti o pomoc s dědictvím, výhrou apod. Tak dělají podvody s nákupy, kde lidem zatím moc nedochází, že je chtějí připravit o peníze.

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 29.12.18 18:43

Stalo se mi to, když jsem prodávala TV přes sbazar…ale nereagovala jsem na to. Doporučuji totéž ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 24497 příspěvků 29.12.18 20:12
@Anonymní píše:
Holky zajímalo by mě, jestli někoho napadá, o co se podvodník snaží? Kamarádka se snaží prodat drahou sedací soupravu, vše nafotila a dala na aukro. Téměř okamžitě se ozval údajný kupec, američan. Bylo hned jasné, že ten blbec použil překladač a že anglicky neumí ani ň. Ptal se, jestli je gauč ještě k mání a zda může kamarádka poslat víc fotek. Já tehdy pojala podezření, jestli kámošku spíš nechce vykrást, protože na fotkách je vidět její docela draze vybavené bydlení. Ona raději už neodepsala. Nicméně dneska zase, opět anglický dotaz plný hrubek a stejná žádost. O co jim jde? proč anglicky? Kdyby napsali česky, tak by tomu kamarádka nejspíš i věřila. Pro jistotu anonym

Poslou ti falešné potvrzení o platbě přes po s pak budou chtít zaplatit náhle „celní poplatky“

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9275 příspěvků 29.12.18 20:30

Nebo pošlou jakoby omylem víc a budou chtít vrátit rozdíl. Potvrzení platby bude falešné a skutečné peníze nikdy nepřijdou.

axelina
Závislačka 2810 příspěvků 29.12.18 20:32
@Anonymní píše:
Holky zajímalo by mě, jestli někoho napadá, o co se podvodník snaží? Kamarádka se snaží prodat drahou sedací soupravu, vše nafotila a dala na aukro. Téměř okamžitě se ozval údajný kupec, američan. Bylo hned jasné, že ten blbec použil překladač a že anglicky neumí ani ň. Ptal se, jestli je gauč ještě k mání a zda může kamarádka poslat víc fotek. Já tehdy pojala podezření, jestli kámošku spíš nechce vykrást, protože na fotkách je vidět její docela draze vybavené bydlení. Ona raději už neodepsala. Nicméně dneska zase, opět anglický dotaz plný hrubek a stejná žádost. O co jim jde? proč anglicky? Kdyby napsali česky, tak by tomu kamarádka nejspíš i věřila. Pro jistotu anonym

ahoj funguje to tak že on napíše že ma určite hrozný zájem a chce objednat transport kontejnerem ale na ten kontejner že musí zaslat kamarádka třeba 200 eur zálohu že z Ameriky to nejde… poměrne starý trik.

axelina
Závislačka 2810 příspěvků 29.12.18 20:33
@Anonymní píše:
@Prof. Farnsworth aha, tak to nás nenapadlo. Já našla ten odkaz, co někdo hodil nahoru, a bylo nám divné, že by někdo tenhle podvod zkoušel zrovna na tak neskladné zboží jako sedací soupravu, protože to spíš sedí na věci jako iphone a tak. Ale to clo či vlastní doprava docela dává smysl :think: díky za odpovědi, odpovídat jim kamarádka určitě nebude, ale hodně nás zajímalo, o co jim může jít

naopak potřebuji práve neskladne věci protože budou chtít pak zálohu na kontejner na přepravu :-) my takto chtěli prodat auto a to stejne…vychutnali jsme si je..asi 6× nám volali… kecala jsem jim že samozřejmě vše paltí atd atd…nechala jsem je hooodne douho telefonovat :-) at je to stojý aspon prachy blbečky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama