Reklama

Podvrtnuté koleno a natažený sval

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 20.09.18 18:54
Podvrtnuté koleno a natažený sval

Zdravím holky, potřebuju poradit/znát názor ostatních. Min. pondělí jsem si v práci podvrtla koleno a natáhla/natrhla? sval. Nenatíkalo to nijak extra, do středy jsem šmajdala a nakonec stejně skončila na chirurgii. Doktor udělal rtg kolene - bez nálezu. Doporučil mě teda k ortopedovi, že to bude asi meniskus. Ten mě vzal včera, nohu prohmatal, potočil do stran a řekl, že mám ASI natažený sval, koleno ASI podvrtnuté, že to ASI na meniskus nevypadá a že si mám brát 3× denně ibalgin, koleno mazat, chladit, stáhnout a šetřit to. Toť vše. Čekala bych aspoň utz, kor když to mám pořád nateklé, ortézu nebo prostě „něco“. To „ASI“ mě příliš neuklidnilo. Příští pátek mám jet na dovolenou a v podstatě nevím, co a jak bude. Všude čtu, že chladit jen první 3 dny, dál že to není žádoucí, že bych měla mít ortézu nebo dlahu. Nevím, jestli si nenapsat neschopenku - ne, že bych nemohla vůbec chodit - pajdám a v práci můžu i posedávat - jde mi spíš o to, že dojíždím vlakem a to nastupování a vystupování je dost na houby, pokaždé mě to začne bolet ještě víc :( Jaké máte prosím zkušenosti? Fakt stačí nohu jen mazat a stáhnout? Díky moc!

Reklama

Reakce:

KlarkaK
Závislačka 3088 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 19:17

@miminkooo86 to je normalni postup…rtg vam udelali, UZ zbytecny…ukazal by otok a vodu…orteza by vam nebyla pokud je to cerstve a otekle, proto stahovat elast. obinadlem…chladit s ohledem na bolest a otok. ibalgin na zanet a bolest. Pri nastupovani do vlaku nechat kokeno natazene a vyuzivat druhou nohu. Osobne bych zatejpovala…jinak mi prijde postup zcela lege artis…pokud bude bolest pretrvavat tak po dovolene znovu lekar…

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 20.09.18 19:35

@KlarkaK Vy jste odborník? Mockrát děkuju za uklidnění. Dost mě právě překvapilo, že kromě toho rtg se „nic“ nedělo, přestože jsem to měla už 9 dní. Nejsem zvyklá na úrazy, tak nějak nevím, co je "normální a co už ne. :roll: Náhodou nevíte, jestli je Diclofenac gel dobrá volba? Nebo je ještě i něco silnějšího? Našla jsem jen Voltaren forte, ale to se zase maže jen 2× denně, tak ve finále to asi vyjde nastejno. Ty tejpy určitě zkusím.

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 20.09.18 20:17

@miminkooo86 s postupem neporadim,jen chci rict ze kdyz to same mel v dubnu syn tak nam doporucili dolgit krem na mazani.

KlarkaK
Závislačka 3088 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 23:16

@miminkooo86 jsem fyzio ;) diclofenac, dolgit, ibalgin…to je vicemene jedno. Je dulezite ze je to antiflogistikum ( tedy pusobi proti zanetu) a zaroven analgetikum, tedy proti bolesti. Ja jsem zastance i toho brat 3dny ibalgin prasek 2× denne prave jako prevence zanetu…to samozrejme neni z me hkavy ake doporuceni ortopeda… ve chvilinkdy zatejpujete tak stejnak nemuzete mazat…a me prijde ze ty kremy lokalne moc nefungujou a voltaren zrovna neni lacina zalezitost takze ja mam doma ibalgin gel a nebo nejajy chladivy…je to jen podpurna lecba a ty ucinky cca stejne takze neradim zbytecne drahe…

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 21.09.18 04:52

@KlarkaK Děkuju moc za odpověď! Na tejpy mě fyzio vezme nejdřív v pondělí, tak zkusím do té doby aspoň něco mazat. Teď jsem v příbalovém letáku zjistila, že by se Diclofenac neměl kombinovat s ústně podávanými přípravky NSAID - ibalgin :-( Takže odpoledne vletím do lékárny, poptat se, co poradí. Už mám z toho hlavu jak pátrací balón :lol: :?

@Ivana 85 Děkuju moc, zeptám se v lékárně! :kytka:

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 02.10.18 14:08

@KlarkaK Zdravím a předem se moc se omlouvám, že otravuju, AlE … :lol: Prosím tě, myslíš, že je normální, že to koleno pořád bolí? Už jsem z toho docela zoufalá. Jednu dobu se to už zdálo docela v pořádku, ale pak stačilo trochu víc chůze (např. maličká ZOO s dítětem, hodinka po městě …) a bolest je zpět. A zase mažu. V pátek mám jít na kontrolu a děsím se toho, co mi řeknou. Nepřipadá mi, že bych to měla nějak extra nateklé (ale já to nepoznala ani tehdy, když jsem to nateklé měla), jen zase bez nastavitelné bandáže neudělám krokj :roll: Už nevím, jak víc tu léčbu podpořit, než bandáží a mazáním. Moc děkuju za názor :kytka:

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 02.10.18 19:16

@miminkooo86 davej vedet jak jsi na tom.Jak uz jsem psala,syn mel tohle v dubnu.Na kontrole nam pak rekli ze je to ok.A ted uz zas od pulky srpna behame po doktorech a koleno porad boli.Uz jsme byli u 3 doktoru a kazdej ma uplne jinej nazor,jak na to co to je,tak na lecbu.A to je klukovi teprve 11 :zed:

KlarkaK
Závislačka 3088 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 19:55

@miminkooo86 to bez vysetreni rict nedokazu…koleno je slozity kloub…od natazenych a natrzenych vazu pres menisky, vyrustky, otoky a artroticke zmeny…v nem muze bolet cokoli. me kolena zlobi cca od 20ti s tim, ze ortoped opichnul s rekl pocinajici artroza…tak jsem se smirila s tim ze na jare a na podzim dorazi klasicka ataka a ja jak 90ti leta babicka nesejdu schody…az pozdeji jsem zjistila ze artroza ve 20ti opravdu neni normalni a je zpusobena (u mne konkretne spatnym stereotypem pohybu)…no zel v 35ti uz nasledkem toho jsou i ty degenerativni zmeny ale ataky uz dorazi po naprave a cviceni v mensim rozsahu a nekdy vubec… ale bez vysetreni to fakt nelze posoudit

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 02.10.18 20:21

@Ivana 85 To jako fakt? To snad ani není možný. A co si teda ti doktoři myslí, že s tím má? Nechápu, že v dnešní době nepoznají, co za tím stojí :-( U dítěte by se snad měli obzvlášť snažit zjistit příčinu :roll:

@KlarkaK Je mi jasné, že diagnóza na dálku nejde, spíš mi šlo o nějaký tip/zkušenost. Já mám taky artrózu (zatím 1. stupeň), vím o ní od konce srpna. Dnes navečer už mě začalo pobolívat i druhé koleno, tak jsem si nejprve myslela, že už blbnu, až potom mi došla možná souvislost. Asi začnu zobat ty prášky, co mi doporučil revmatolog, třeba se to zlepší.Ale určitě to druhé koleno nebolí tolik, jako to zraněné - ani z poloviny. No, nezbývá mi tedy, než počkat do toho pátku. Snad už mi udělají alespoň ten ultrazvuk, silně pochybuju, že mě pošlou na MR, jelikož jsem na ní už letos byla kvůli jiným problémům :zed:

KlarkaK
Závislačka 3088 příspěvků 1 inzerát 02.10.18 22:39

@miminkooo86 no ono prave to muze byt ted ta artroticka ataka…to je prave tezky…pokud je atroza v takovemhle veku, je pravdepodobne nejaky problem v posture a pohybovych stereotypech…to je prace pro fyzioterapeuta…po­kud je u revmatologa vse ok…zadne revmatoidni faktory tak podpurna lecba jako jo…ale neni to uplne reseni…ono ty leky (obvykle condrosulv) se maji zobat dlouhodobe aby byl efekt a to neni fakt lacina zalezitos …proto se ted hodne chytil alavis…ze zkusenosti pacientu opravdu pomaha…ale prave to chce odstranit pricinu…bez zobrazovaciho vysetreni ale muzeme vsichni jen hadat a jit cestou pokus omyl… stejne tak muze v teto fazi zabrat podpurna rehabilitace…ja si taky 2× do roka lehla v pravi na magnet nebo ultrazvuk, nalepim tejpy..ale je to jen ulevova a podpurna terapie…az po reseni priciny mam teda snad zatim klid…prave proto jsem zastance po urazu brat ty NSAD aby se predeslo zanetu a komplikacim…
co se druheho kolene tyce tak ta bolest prechazi protoze setrenim bolaveho zatezuju vic druhe a pri spatnem stereotypu to nevydrzi ani to druhe :mrgreen:

Ivana 85
Závislačka 3028 příspěvků 03.10.18 12:31

@miminkooo86 na chire rekli podvrtnuty koleno a natazeny vazy,to bylo v dubnu.Na kontrole rekli ze uz vse ok.Syn hraje fotbal a uz byl konec sezony tak uz nehral.Pres leto celkem ok,jak zacal na konci srpa zase hrat,tak zase bolest.Sli jsme teda na ortopedii,tam po rtg rekli ze je to vyvojova vada kolene a ze nejspis operace.Mezitim jsme sli k fyzioterape­utovi,ten rekl ze jsou to zkraceny svaly ve stehne a pretezovanej upon.Na fotbale nam doporucili jeste nejakou vyhlasenou fyzio,tak jsme sli jeste k ni a ta rekla ze je to tim ze blbe stoji.Ze jak stoji ma hodne napnuty kolena a tim padem si je nici a pak ho bolej :zed: Jenze on tam ma bouli pod tim kolenem,tak se mi moc nezda ze by to bylo tim.Pristi tyden jdem jeste ke sportovnimu doktorovi,tak jsem zvedava co rekne on.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >