Reklama

Podzimní čtenářské bingo 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fazulina
Závislačka 3497 příspěvků 24.09.18 11:51
Podzimní čtenářské bingo 2018

Ahojte,

Na podzim se nám prodlužují večery a jak lépe je strávit než četbou:-). Proto se přidejte do podzimního binga, které startuje 23.9.2018 a končí 20.12.2018 o půl­noci.

Pro zopakování: do binga se lze zapojit kdykoliv během podzimu a počítají se knihy přečtené v tomto období. Tato diskuze slouží k jejich nahlašování, sdělování dojmů z přečtených knih, apod. Já budu evidovat Vaše „úlovky“ do tabulky .

Generátor čísel vylosoval ze seznamu pro podzimní bingo tato nová témata:

1. Interpunkční znaménko na konci názvu knihy
  2. Smrt v názvu
  3. Kniha odehrávající se na ostrově
  4. Kniha začínající přímou řečí
  5. Kniha od oblíbeného autora
  6. Kniha, která má v názvu podstatné a přídavné jméno (a nic jiného, např Hadrový panák, Písečný muž, etc.)
  7. Kniha s detektivem
  8. Kniha dle skutečné události
  9. Cizí slovo v názvu knihy

Myslím, že některá témata jsou opět výzvou:-) a těším se na případné tipy, já taky pár tipů přidám.

Navrhuji, místo žolíka, udělat to tak, že jednu kategorii můžeme vynechat a nahradit ji knihou jinou, je to podobné, ale stále nám zůstane na výběr 9 kategorií.

Tady si můžeme opět sdílet tipy.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Teva
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 24.09.18 12:30

Jůůůů, super témata! :mrgreen: Tak už si jdu vyhledávat knihy. Interpunkční znaménko bude opravdu výzva. :potlesk:

Tydlifuk
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 24.09.18 12:57

Super, díky za další bingo. Jdu hledat knihy a rovnou rozečtu T. Pratchetta Hrr, na ně! do jedničky :)

Teva
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 24.09.18 13:03

@Tydlifuk Já teď našla S. Kinsellu - Dokážete udržet tajemství? :palec:

berundaj
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 24.09.18 13:20

@Fazulina Tak už jsem tady :mavam: a samozřejmě se hlásím. Jak jsem prolétla témata tak to bude teda zase výzva, ale tak to má být :pankac:, zase se dostaneme ke knížkám, které bychom třeba jinak minuli a byla by to škoda :lol: .

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32078 příspěvků 24.09.18 13:24

Kniha s interpunkčním znaménkem je třeba Už zase skáču přes Merde! od Stephen Clarke. Už dlouho se na ní chystám … jenom by to před tím asi chtělo přečíst první díl :-) Takže tu si nechám na později.

Teď jdu číst knížku k bodu 6, Slepá mapa od A. Mornštajnové.

A teĎ lituju, že jsem minulý týden přečetla knížku Vzhůru - pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu od Bear Grylls … hodila by se na bod 8 :zed: :D

gleti
Povídálka 45 příspěvků 24.09.18 14:06
Další bingo. Super!

Témata, jsou zajímavá a tohle pojetí žolíka se mi zamlouvá, v Letním bingu jsem měla problém s magickým realismem. Pokoušela jsem se o tři knihy: Co nám oheň vzal, Sto roků samoty či Noční cirkus, ale ani jednu jsem nedokázala přečíst. Takže jdu hledat nové knížky.

Zuzi.Woody
Stálice 72 příspěvků 24.09.18 14:24

Určitě jdu do toho :)!!! Až na 4. jsou témata fajn. Určitě se budu snažit přečíst všechna témata, přeci jen je to výzva. A už taková 5. je svým způsobem žolík, tam se dá v podstatě napasovat cokoliv.
Jinak za mě super. Tipy se dají sehnat v podstatě všude, ať už zde či např. DK či ČBDB.

Fazulina
Závislačka 3497 příspěvků 24.09.18 14:29
@lucenka píše:
Kniha s interpunkčním znaménkem je třeba Už zase skáču přes Merde! od Stephen Clarke. Už dlouho se na ní chystám … jenom by to před tím asi chtělo přečíst první díl :-) Takže tu si nechám na později.

Teď jdu číst knížku k bodu 6, Slepá mapa od A. Mornštajnové.

A teĎ lituju, že jsem minulý týden přečetla knížku Vzhůru - pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu od Bear Grylls … hodila by se na bod 8 :zed: :D

No, ta kniha by se Ti hodila i do kategorie Cizí slovo v názvu (i když teda dost hanlivé:-)))

Jinak kniha dle skutečné události může být třeba Ztracen v džungli, Než přišla bouře… Hodně filmů podle skutečné události má i knihu:-). Moje srdcovka je Útěk do divočiny, tu bych doporučila všem. Kniha je trochu jiná než film, ale taky výborná.

Jahlina
Kecalka 487 příspěvků 24.09.18 18:18

Ahoj, tak já pořád koukám, kdy mi přijde upozornění na nový příspěvek v diskuzi a ono nic. Dnes jsem nakoukla a koukám, že už je nové bingo na světě. Super. Témata jsou zajímavá, některá už i byla, ale to vůbec nevadí. Tak jdu kouknout, zda uplatním něco z toho, co tu mám… :)

Jahlina
Kecalka 487 příspěvků 24.09.18 18:32

Cizí slovo může být třeba i místní název? Mám tu půjčené Sestry z Versailles a pak tu na mě třeba čeká Hotel Sacher…

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32078 příspěvků 24.09.18 18:35
@Fazulina píše:
No, ta kniha by se Ti hodila i do kategorie Cizí slovo v názvu (i když teda dost hanlivé:-)))Jinak kniha dle skutečné události může být třeba Ztracen v džungli, Než přišla bouře… Hodně filmů podle skutečné události má i knihu:-). Moje srdcovka je Útěk do divočiny, tu bych doporučila všem. Kniha je trochu jiná než film, ale taky výborná.

no vida, čemu se člověk přiučí. Konečně jsem si to záhadný slovo, co mi v názvu nedávalo smysl, dala do překladače :mrgreen:

Teva
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 24.09.18 19:09

@lucenka Já první tři díly série Merde! četla a v tom prvním díle je toho o těch merde hodně :D Ve smyslu, že ve Francii jsou pořád nějaké stávky a nikdo neuklízí ulice, proto do toho každou chvíli někdo šlápne. Jinak mně se tyto knihy líbí, ale řekla bych, že je tam sestupná tendence, určitě doporučuji číst pořadě, navazuje to na sebe. :palec:

Fazulina
Závislačka 3497 příspěvků 24.09.18 20:09
@Teva píše:
@lucenka Já první tři díly série Merde! četla a v tom prvním díle je toho o těch merde hodně :D Ve smyslu, že ve Francii jsou pořád nějaké stávky a nikdo neuklízí ulice, proto do toho každou chvíli někdo šlápne. Jinak mně se tyto knihy líbí, ale řekla bych, že je tam sestupná tendence, určitě doporučuji číst pořadě, navazuje to na sebe. :palec:
Ono slovo Merde je takové francouzské Fuck… Jako ve smyslu, když si někdo chce ulevit a říct do pr…, sakra…, kur… Atd… :)
@Jahlina píše:
Ahoj, tak já pořád koukám, kdy mi přijde upozornění na nový příspěvek v diskuzi a ono nic. Dnes jsem nakoukla a koukám, že už je nové bingo na světě. Super. Témata jsou zajímavá, některá už i byla, ale to vůbec nevadí. Tak jdu kouknout, zda uplatním něco z toho, co tu mám… :)

No, já jsem si všimla, že už mi nechodí upozornění dlouho. Jen občas, třeba když mě někdo zmíní. Nevím proč…

Fazulina
Závislačka 3497 příspěvků 24.09.18 20:10
@Jahlina píše:
Cizí slovo může být třeba i místní název? Mám tu půjčené Sestry z Versailles a pak tu na mě třeba čeká Hotel Sacher…

Já bych řekla, že klidně :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >