Podzimní depka a samota doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 23:15
Podzimní depka a samota doma

Ahoj! Snad mě neukamenujete, když si sem odskočím vypovídat se…moc se mi s tím nechce svěřovat ve svém okolí, většinou by ani nepochopili myslím. Snad tu nejsem úplně špatně, pokud ano, omlouvám se. Předesílám, že se mi neděje nic hrozného, mám velice dobrý a kvalitní život, spíš na mně padl podzimní splín a potřebuju se srovnat sama v sobě v posledních pár dnech.
Už mi totiž moc nejde žít sama. Bydlím ve spolubydlení, ale i když máme hezké vztahy, všichni si tak nějak hrabeme na svém písečku, chováme se k sobě slušně, nezavazíme si, ale ač jsem měla ze začátku tendence žít trošku pospolitě, nějak se to nezavedlo a ač jsme se znali i před společným bydlením, máme k sobě tak nějak dál a dál (a to i s kamarádkou, s kterou jsme dříve podnikaly různé věci - teď, když něco potřebuji, vždy se snaží pomoct a patří jí můj velký dík! ale jinak se se mnou vlastně baví jen, když její přítel není doma, jinak je neustále s přítelem či občas se svými známými, zvykla jsem si na to a už jí ani nikam netahám). Takže je to téměř jak kdybych chodila do prázdného bytu. Doopravdy mi chybí pocit vracet se za někým, kdo rozumí a má mě rád. Už nějakou dobu přemýšlím, že bych se snad vrátila po letech k našim, jenže ani k jednomu z nich to vzhledem k dispozici jejich bytů finálně nejde a asi by to nedělalo ve výsledku už ani dobrotu, ač máme krásné vztahy. Přítele mám, ale velice krátce, chozením bych tu naší fázi známosti (před tím jsme se vůbec neznali) nazývala tak posledních cca 5 týdnů, ale i tak cítím velké souznění (je chytrý, pohledný, starostlivý a už teď mi říká, že mě má rád a nezní to lacině) které jsem za za poslední tři roky povrchních chození, pseudovztahů a flirtů nepocítila, a když jsem u něj, tyhle všechny podivné pocity se vytrácí, nicméně tudy cesta zatím nevede, je to moc krátké a nechci ho plašit(ještě s nikým ani nikdy nebydlel, o to spíš) a sám řekl, že je na to ještě čas (pochopitelně, ale vypadlo to z něj v rámci hovorů o životě, nikam jsem ho netlačila a tohle, co tu píšu, neví). A tak to chodí tak, že žiju tak trochu bohémský život, po práci se na chvíli otočím doma a mažu někam do města, za známými a přáteli, zdržuji se dlouho (neopíjím se, trávíme čas různě) a domů chodím s půlnocí. S tím jde samozřejmě ruku v ruce únava a vyčerpanost. Není to ani tak, že bych neuměla být sama, ale „doma“ na mě vlastně tak nějak všechno padá, a i když mám svůj život moc ráda a jsem za něj vděčná, z tohoto moc nevím, jak ven a nejde mi přibrzdit. Zažil jste to někdo? Jak změnit mysl, najít vnitřní klid?

Reakce:
Netopýr1
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 27.09.18 23:28

Já nevím, zkus si v tom najít něco pozitivního. Já teda bydlela sama v bytě, ale já to milovala. To nic nedelani. Vlézt si do vany, číst si knížku, koukat celý Štědrý den na pohádky, prostě jen tak vegetit. Už se jen modlím, aby děti trochu odrostly a já zas mohla klidně celý Štědrý den zachumlaná pod dekou cumet na pohádky. To byl život. :oops: teď je to s klukama samej řev, mami to, mami tamto, honění se do školky, práce… No jo, vše má něco. Poradit neumím, s přítelem jste chvíli, tak prostě nějakou dobu počkat a zařídit si bydlení s ním.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 23:36

@Netopýr1 dík za reakci. Jojo, rozumím Ti, žiju tak různě sama už přes tři roky a má to svý kouzlo, jen v poslední době už mě to nějak dobíhá, přeci jen mi je 28, tak má člověk už asi potřebu nějak kořenit (záměrně nepoužívám slovo hnízdit, jednou rodinu chci, ale biohodiny se zatím neozývají, jen už mám trochu vyblbnuto - a pak je taky rozdíl spolubydlení a byt sama pro sebe, na který při současných platech a cenách v Praze dosahnu z tuha - a absolutně nic bych neušetřila).

z

Mardii
Stálice 61 příspěvků 27.09.18 23:45

Taky bych to tak viděla, navíc píšeš, že je to asi jen nějaký podzimní splín, ten mám teď taky. Mám spoustu starostí s organizováním svatby, do toho už se s přítelem 7 měsíců prozatím neúspěšně snažíme o miminko, ještě musím poslouchat řeči typu: „Snažíte se málo, můžete si za to sami, že to nejde.“, do toho v práci taky pořád nějaké stresy, já myslím, že je teď nějaké blbé období, ale vše se dá řešit a věřím, že pokud se člověk na to nevykašle a opravdu pro to něco udělá, aby se jeho situace zlepšila, že se to stane:) Možná ne úplně k ideálnímu stavu, ale vše se může zlepšit, jen to chce čas:) I když vím, že je to těžké, sama se denně stresuju a nejde mi to zatím moc ovlivnit, ale věřím, že to jde. Být tebou asi bych si to opravdu ještě užívala, aspoň já to dělám, kolikrát se těším, jak přítel odejde do práce a mám konečně chvilku jen pro sebe:) No a to jsem před pár lety taky chodila z jedné akce na druhou a myslela, že tu osobu, se kterou mi bude dobře nikdy nepotkám, bylo mi v té době 28 jako Tobě a taky mě to mrzelo, takže Tě přesně chápu, jaké to je, takže moje rada je asi zkoušet všechno možné, aby nám bylo líp a hlavně dát tomu čas a věřit, že to dobře dopadne :hug: :srdce:

luc31
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 28.09.18 07:20

Podzimní depka nic vic…ja ti docela závidím, já zas nikdy nebydlela sama, od rodičů rovnou s přítelem a dochází mi to až teď co si ségra pořídila být a je sama, že jsem tuhle svobodu nepoznala…ale ne že bych se z toho hroutila, jen je to pro mě scifi být sama, to ticho, klid, dělat si co chceš, teď už máme 3 deti a jsem moc stastna, ale párkrát do roka aspoň přes noc k ségre jedu prespat ????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 07:35

Nevím, zda pracuješ nebo studuješ, co děláš za práci. Ale z toho článku mně přijde, že ti chybí taková naplněnost života. Našla bych si nějakou činnost, která tě baví a může se dělat i doma, aby ti to přinášelo radost. Chodit domů po půlnoci každý den je hodně vyčerpávající a může se to podepsat na zdraví. Navíc to asi má spíše negativní vliv na celkovou náladu. Máš hodně volného času, tak bych s ním smysluplněji naložila, pokud bys nechtěla být doma sama, tak bych např. šla dělat někam dobrovolníka nebo si našla nějaký pravidelný koníček.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 07:58
@Anonymní píše:
Nevím, zda pracuješ nebo studuješ, co děláš za práci. Ale z toho článku mně přijde, že ti chybí taková naplněnost života. Našla bych si nějakou činnost, která tě baví a může se dělat i doma, aby ti to přinášelo radost. Chodit domů po půlnoci každý den je hodně vyčerpávající a může se to podepsat na zdraví. Navíc to asi má spíše negativní vliv na celkovou náladu. Máš hodně volného času, tak bych s ním smysluplněji naložila, pokud bys nechtěla být doma sama, tak bych např. šla dělat někam dobrovolníka nebo si našla nějaký pravidelný koníček.

No…naplnění nevím, mám práci a k tomu ještě studuji denní studium dohromady, takže jsem už tak dost zaneprázdněná (pracuji v oboru, který mě baví, a zároveň si v něm zvyšuju kvalifikaci). Plus nějaký čas s přítelem, do toho taky musím někdy vidět rodinu a dobrých známých a přátel nemám úplně malinko a starat se o ně člověk taky musí. I když bych si našla koníček, který mi vyplní režim, stejně bych byla neustále ve větru, jelikož na mně prostě současné bydlení padá a cítím se tu děsně sama…ale lepší řešení zatím není, vlastně si nemám na co stěžovat - jde hlavně o pocity.
Děkuji za názor :kytka:

Ale děkuji za názor.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >