Podzimní dovolená s letním miminkem

9755
13.3.16 12:27

Podzimní dovolená s letním miminkem

Zdravím, prosím zkušenější maminy o názor - jsem na rizikovém, takže do porodu se žádný výlet konat nebude, mimčo by mělo přijít v druhé půlce července. Myslíte, že bude reálné v případě nulových zdravotních komplikací vyrazit na pár dní třeba koncem září? Žádnou divočinu, moje vize je nějaký klidný penzion v Rakousku třeba, procházky (ne vysokohorská turistika) v údolích a po kopcích… jako prvorodička mám samozřejmě představy, jak je to úplně v pohodě, mimino bude pořád spát v nosítku nebo v kočárku a já se aspoň hezky budu vracet do formy po porodu v hezkém prostředí na čerstvém vzduchu… je to naivní utopie, nebo z vaší zkušenosti to s dvouměsíčním prckem lze? Nechci to nijak hrotit, ale prostě si to neumím představit, ak mě zajímají zkušenosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12928
13.3.16 12:31

@sakota my cekame mimco v pulce cervna a planujem zacatkem srpna jet pod stan do holandska

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78729
13.3.16 12:32

@sakota Tak samozřejmě, že to lze, ale jestli to půjde i u tebe a tvého mimina, to ti nikdo předem neřekne. I když já k tomu přistupovala stejně a opravdu se to splnilo, v 10 dnech s námi bylo na srazu v nekuřácké hospodě, v měsíci na celodenním školení a plynule jem s ním z domova pracovala. Nějaké větší jezdění bylo tedy později, ale to hlavně z toho důvodu, že ho mám podzimní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10225
13.3.16 12:32

Vtip je v tom, že ti to dopředu nikdo neřekne. Můžeš být úplně urvaná a balení a cesta pro vás bude za trest, stejně jako to může být v pohodě.
Můžeš mít spavé dítě a můžeš mít dítě, které reaguje špatně na každou změnu prostředí a režimu.
Zařídila bych se dle situace, na konci září už třeba nebude vše úplně plné, tak bych se rozhodla až v září dle toho, jak se budete aktuálně cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27348
13.3.16 12:33

Můžeš, ale počkala bycvh až po porodu, každé dítě i matka je jiné, já si to taky v těhotenství malovala a realita nás dost zaskočila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50868
13.3.16 12:33

@sakota nic dopředu bych asi nezamlouvala, nevíš kdy se mimčo narodí a jak na tom budete, řešila bych to asi nějak operativně na konci prázdnin až budeš vědět co a jak, ale šmahem bych to neodsuzovala, nevidím tam problém. Cesta nebude dlouhá, mimino v kočáru na čerstvém vzduchu, proč ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
13.3.16 12:34

Je mi jasné, že univerzálně to říct nejde a záleží na nás dvou konkrétně, spíš prostě pro představu, zda to dvouměsíční prtě už něco trochu,,vydrží" nebo tak. Ráda čtu, že to někomu vyšlo, to je pozitivní. :) Tak já budu doufat, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3169
13.3.16 12:35

Mám dceru narozenou v pulce července a v září jsme byli na par dni na vysočině a Úplne v pohodě..ona je ale zlata..resp.byla i v noci. Na kojila jsem ji a hned zase spala..ne každé miminko je takhle v pohodě..takže počkej a uvidíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
13.3.16 12:36

A samozrejme nebudu nic zamluvat, to Rakousko se asi da i ze dne na den, spis me proste zajimala zkusenost, nedokazu si predstavit, jak je dvoumesicni mimino velky, co zvlada, co se tak asi zvladat da z pohledu matky a tak. :) Uvidime jak to s nama bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26435
13.3.16 12:38

@sakota Úplná utopie to není, nicméně velmi záleží na miminku a jak se budeš ty cítít po šestinedělí a v nové roli. Pokud budeš mít náročné miminko, tak si asi nějaký výlet do Rakouska mileráda odpustíš (protože pak je totiž fuk, jestli pochoduješ kus noci po paneláku v Praze nebo po penzionovém pokoji v Rakousku, navíc do toho Rakouska by jsi ještě musela třeba táhnout vymoženosoti jako gymnastický balón, nahřívací polštářek apod.).
A moje druhorozené dítě první měsíce nesnášelo autosedačku a pokud v ní nespala, tak ječela, jako kdyby jí vraždili. Takže na nějaké delsší cestování to chtělo mít bu´d pevné nervy nebo striktně časovat na dobu spánku.
Takže bych rozhodně nic nezamlouvala/neplatila dopředu a rozhodnula se až po narození mimča.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50868
13.3.16 12:40
@sakota píše:
A samozrejme nebudu nic zamluvat, to Rakousko se asi da i ze dne na den, spis me proste zajimala zkusenost, nedokazu si predstavit, jak je dvoumesicni mimino velky, co zvlada, co se tak asi zvladat da z pohledu matky a tak. :) Uvidime jak to s nama bude.

Minimálně to s ním bude o mnoho jednodušší než s větším dítětem, zvlášť pokud budeš kojit. A bude v tom kočáru hodně spát. Problém bych viděla spíš v tom, pokud by to bylo plačtivé miminko, tak zvlášť v noci. Ostatní rekreanti ve vedlejším pokoji by ti asi nepoděkovali :mrgreen: Ale to dopředu nemůžeš vědět.
My byli v pětiměsíční na první dovče, protože je zimní a vyšlo to tak, ale jeli bychom i s mladší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
13.3.16 12:40

Uvidíš, jaké bude mimi. My s 4měsíčním vyrazili s karavanem do jižních Čech, když bylo malé půl roku, byli jsme s karavanem v Chorvatsku, a teď když jí byl rok ve Slovinsku v hotelu na lyžích. Ale obě holky jsou cestovatelky a změna prostředí jim nevadí. Někdy člověk míní a děti mění. Pokud bude mimi v poho, tak určitě vyražte. Dětem je skoro jedno, kde jsou, hlavně, když mají maminku. A jestli budeš kojit, tak je to v poho úplně. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2973
13.3.16 12:42
@annaei píše:
@sakota my cekame mimco v pulce cervna a planujem zacatkem srpna jet pod stan do holandska

Ideální :mrgreen:

@sakota píše:
Zdravím, prosím zkušenější maminy o názor - jsem na rizikovém, takže do porodu se žádný výlet konat nebude, mimčo by mělo přijít v druhé půlce července. Myslíte, že bude reálné v případě nulových zdravotních komplikací vyrazit na pár dní třeba koncem září? Žádnou divočinu, moje vize je nějaký klidný penzion v Rakousku třeba, procházky (ne vysokohorská turistika) v údolích a po kopcích… jako prvorodička mám samozřejmě představy, jak je to úplně v pohodě, mimino bude pořád spát v nosítku nebo v kočárku a já se aspoň hezky budu vracet do formy po porodu v hezkém prostředí na čerstvém vzduchu… je to naivní utopie, nebo z vaší zkušenosti to s dvouměsíčním prckem lze? Nechci to nijak hrotit, ale prostě si to neumím představit, ak mě zajímají zkušenosti…

Já mám syna koncem července a pro nás to teda bylo nereálné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
13.3.16 12:47

Uvidíš. s většinou dětí to reálný je :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vin
1327
13.3.16 13:07

Kdyz me holce byly presne 2 mesice, byli jsme v penzionu v Ceskem raji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat