Pohádala jsem se s kamarádkou, druhá jí až příliš věří

Anonymní
28.11.19 22:47

Pohádala jsem se s kamarádkou, druhá jí až příliš věří

Zdravím,

řeším menší krizi, ze které nevím jak ven. Být upřímná a nebo nechat věci volně plynout?
Je to pár týdnů co jsem se pohádala s mou kamarádkou, nepohodly jsme se a já s ní utnula veškeré kontakty, bylo toho až příliš a nerada bych to rozmazávala… Bohužel, ještě předtím, než došlo k hádce, řekla o naší druhé, společné kamarádce, že jí vlastně vůbec nezajímá a není pro ni důležitá, což mě ranilo, protože vím, že má kamarádka ji bere jako někoho důležitého a se vším se jí svěřuje.

Po hádce nastal problém, já sice zpřetrhala kontakty s pomluvačnou kamarádkou, nicméně mám pocit, že ta je zhrzená tím, že jsem utnula kontakty a pomlouvá mě, pomalu ale jistě přicházím o druhou kamarádku, kterou přitom sama pomlouvala. (znají se sotva pár týdnů).

Otázkou tedy je.. mám své kamarádce říct o tom, že je pro druhou kamarádku absolutně nedůležitá a teď se jí snaží jen zmanipulovat a odtrhnout nás od sebe nebo mám nechat věci volně plynout? Patřím k těm upřímným lidem, kteří říkají věci na rovinu, v tomhle ale váhám, nechci nikomu ublížit a bojím se, že bych o ni mohla přijít úplně. Na druhou stranu sledovat, jak někdo někoho mě blízkého manipuluje jen proto, že je zhrzená, se mi také nechce.

prosím anonym, je to pro mě poněkud osobní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4295
29.11.19 05:08

Maximálně bych te druhé řekla, ze ji snad pozná sama. Nesnizovala bych se k nějakému hodnocení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 10:30

To je jejich vztah a ty se do toho neplet, nebo budes ta spatna ty. Pokud neni ta „dobra“ kamaradka uplne pitoma, tak se k tomu dobere sama, jak to je. Navic to s tou manipulaci atd jsou jen tvoje dedukce, treba je to uplne jinak. A pokud je ta „dobra“ kamaradka slepice, aby se proti tobe nechala naockovat bez sveho vlastniho nazoru, tak jsi o zadnou dobrou kamaradku neprisla. Pisu z vlastni zkusenosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3524
29.11.19 10:37

Něco takového jsem zažila na střední škole, jen tomu nepředcházel konflikt.

Měla jsem kamarádku, která se nechala zbulíkovat různými pomluvami od jiné holky a úplně jí podlehla. Nechala jsem to být, protože takovou snadnou manipulovatelnost u lidí nemám ráda. Samozřejmě se ta moje ex-kamarádka po 2 letech probrala, ale já už neměla zájem. Ta manipulátorka se ukázalo byla a je chronická lhářka, má to jako nemoc.
Po skončení školy nabulíkovala nějakému klukovi, že je s ním těhotná, donutila ho ke svatbě. Pak se ukázalo, že těhotná není a byl rozvod.
Od té doby mi přijde všechno možný a nijak si necením lidí, co podlehnou názoru druhého bez chuti a zájmu si vytvořit vlastní názor a stát si za ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama