Pohádala jsem se s mámou, jsem ta špatná já?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 21:23
Pohádala jsem se s mámou, jsem ta špatná já?

Ahoj, je mi 14 a dneska jsem se pohádala s mamou kvůli tomu, že poslouchala když jsem mluvila s kamarádkou z jiného mesta a ona si myslela, že je to nějaký cizí kluk a zavala to řešit i před tátou se kterým nemam vůbec dobrý vztah. Já ji i sama dotvrdila, že je to pouze kamaradka. Ale táta to uslyšel a chtěl vědět o čem se bavíme a když jsem jo poněkolikáté poprosila ať to neresi, že je to moje věc tak po mě začala ječet co si to vůbec dovoluji být na něho takova. A moje máma se me nezestala a byla na jeho straně. Táta se o mě v životě pořádně nezajímal a proto ani nechci aby věděl o mém soukromí. A navíc by mi byl schopný k uložení tomu prohlížet mobil. Potom když odešel tak jsem se ještě pohádala s mamou. Řekla jsem ji, že mi vadí já ze mě furt dělá anorekticku. (Prosím ja jsem opravdu v pořádku, myslim že to mám i v hlavě celkem srovnane a muzu říct že nikdy jsem takový problém neměla ) a nebo že mi badi, jak všem svým kamarádkám rekla o me první menstruaci. To potom po mě začala ječet a rikat že z ní dělám tu spatnou. Tak jsem tam už pak jen seděla u stolu brečela a jedla večeri. Já byla od ní zvyklá že když se pohádáme tak za mnou přijde ale teď jenom rekla že jestli mi něco udělala ta se omlouvá ale už to se mnou vůbec neřešila radši šla dolů za tátou

Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 02.05.19 21:41

To pochopis az budes mit vlastni deti, maji o tebe jen strach… Mozna kdyby ses jim vic sverovala nemuseli by te poslouchat za zady a i vztahy by jste meli mnohem lepsi :palec:

LenkaZi
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 02.05.19 21:51

Bud ráda že má máma o tebe strach. Je normální že se mámy mezi sebou baví o svých dětech. A jak píše Renca8 Až budeš mít děti pochopiš chování mámy.

lolink
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 02.05.19 21:54

Tohle mi na mame vzdy vadilo. Ze jsem ji nemohla nic sverit a vedet, ze to nikomu nerekne. Moje se ale nikdy neomluvila. Je mozny, ze kricela, protoze si uvedomila svou chybu. Nechala bych to uklidnit a pak za ni zasla. V klidu ji rekla, ze chci, aby nektere veci zustaly jen mezi vami. Ze je to dulezite pro tebe i pro vzajemnou duveru. Ver mi, ze i ona o tom premysli.

lolink
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 02.05.19 21:55
@Renca8 píše:
To pochopis az budes mit vlastni deti, maji o tebe jen strach… Mozna kdyby ses jim vic sverovala nemuseli by te poslouchat za zady a i vztahy by jste meli mnohem lepsi :palec:

Mozna, kdyby nevykecala, kdy mela prvni menzes, byla by vetsi duvera a oni nemuseli slidit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 21:58

Myslím, že si tvoje mamka neuvědomuje, že už jsi velká a potřebuješ svoje soukromí. Možná necitlivost, možná strach o tebe… Moje mamka to dělala taky tak -páčila ze mě informace, chtěla vědět o každém hnutí mysli, až jsem se sekla a přestala se svěřovat a důvěra byla pryč. Dnes mám dceru v tomhle věku a dávám si fakt dobrý pozor, abych se nepřipravila o tuhle důvěru, když mi něco svěří. Takových konfliktů ještě bude, nenech se rozhodit.

O-livia
Povídálka 36 příspěvků 02.05.19 22:05

Jak už tu zaznělo, rodiče mají jen starost a věz, že mít doma nekomunikativního teenagera, kterej argumentuje tím, že nechce, aby rodič věděl o jeho soukromí, je pro ně určitě záhul.
Nevím, jak moc jsi schopná to teď posoudit, ale je od tebe hrozně nefér, že chceš po mámě, aby věci, co se tě týkají, neřešila před tátou. Nemůžeš mezi rodiče vrážet klín, mají fungovat jako parťáci a bejt tým, aby se dobře starali o tebe.

@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 14 a dneska jsem se pohádala s mamou kvůli tomu, že poslouchala když jsem mluvila s kamarádkou z jiného mesta a ona si myslela, že je to nějaký cizí kluk a zavala to řešit i před tátou se kterým nemam vůbec dobrý vztah. Já ji i sama dotvrdila, že je to pouze kamaradka. Ale táta to uslyšel a chtěl vědět o čem se bavíme a když jsem jo poněkolikáté poprosila ať to neresi, že je to moje věc tak po mě začala ječet co si to vůbec dovoluji být na něho takova. A moje máma se me nezestala a byla na jeho straně. Táta se o mě v životě pořádně nezajímal a proto ani nechci aby věděl o mém soukromí. A navíc by mi byl schopný k uložení tomu prohlížet mobil. Potom když odešel tak jsem se ještě pohádala s mamou. Řekla jsem ji, že mi vadí já ze mě furt dělá anorekticku. (Prosím ja jsem opravdu v pořádku, myslim že to mám i v hlavě celkem srovnane a muzu říct že nikdy jsem takový problém neměla ) a nebo že mi badi, jak všem svým kamarádkám rekla o me první menstruaci. To potom po mě začala ječet a rikat že z ní dělám tu spatnou. Tak jsem tam už pak jen seděla u stolu brečela a jedla večeri. Já byla od ní zvyklá že když se pohádáme tak za mnou přijde ale teď jenom rekla že jestli mi něco udělala ta se omlouvá ale už to se mnou vůbec neřešila radši šla dolů za tátou

K tomuhle ti řeknu jenom to, že moje máma tohle info před víc jak patnácti lety roztroubila taky…odhadem jí to už nějakých třináct let nezazlívám :)

Janee19
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 02.05.19 22:14

Jo, moje máma vždy vše taky vytroubila, strašny :zed: Holt už jsou takové, hod to za hlavu a příště zvaz co jí řekneš :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 16:14
@O-livia píše:
Jak už tu zaznělo, rodiče mají jen starost a věz, že mít doma nekomunikativního teenagera, kterej argumentuje tím, že nechce, aby rodič věděl o jeho soukromí, je pro ně určitě záhul.
Nevím, jak moc jsi schopná to teď posoudit, ale je od tebe hrozně nefér, že chceš po mámě, aby věci, co se tě týkají, neřešila před tátou. Nemůžeš mezi rodiče vrážet klín, mají fungovat jako parťáci a bejt tým, aby se dobře starali o tebe.K tomuhle ti řeknu jenom to, že moje máma tohle info před víc jak patnácti lety roztroubila taky…odhadem jí to už nějakých třináct let nezazlívám :)

Ja ji to nezazlivam to vůbec. Já chápu, že má o mě strach a nějakým způsobem jsem za to i rada. Ale prostě mi vadí, že by měl táta vědět věci o kterých nechci aby je věděl. On by udělal doma akorát peklo, nic jiného, nenecha si nic vysvětlit. A já s ním nemám ani žádný vztah, už odmalicka byla moje komunikace s ním jenom když přišel domů z práce tak jsem mu řekla ahoj a tím to skončilo. A navíc ani mého bráchu, které je ještě k tomu jeho vlastní dítě, se nechová nějak lépe. Akorát nás ponizuje. Když jsem se zajímala o Černobyl a mluvila o tom s mamkou co jsem se o tom dozvěděla a on to slyšel jak se s ní bavim, tak mi řekl že o životě hono vím tak ať se nezajímam o picviny. Nechci být vulgární ale takhle mi to řekl. A ještě k té menstruaci a že jsem anorekticka. Já to včera psala rychle tak to objasním. To s tou menstruaci je mi i nějak jedno. Ale opravdu mi vadí když před celou moji rodinou ze mě udělala anorekticku. Jenom kvůli tomu že mám normální postavu, ano jsem hubená ale to je většina holek. Normálně jim a nikdy jsem neměla problémy. A tu anorekticku ze mě udělala nejen před rodinou ale i před doktorem. Šla jsem potom na vyšetření a měla jsem říct svoji váhu a byl tam jen ten doktor a já si prostě nebyla jistá kolik vážím a on si potom o mě začal myslet, že mám problémy a já se cítila opravdu blbě.

stín katedrál
Kecalka 217 příspěvků 03.05.19 16:29

:hug: Chápu tě. Moje mamka je nejhodnější člověk na světě, ale ani s ní jsem menarché neřešila, neřekla jsem to nikomu, že jsem to dostala, tak intimní to pro mne bylo. A kdyby ses bavila po telefonu s klukem, tak co? To máš zakázáno?

Váš příspěvek
Reklama