Pohádková knížka pro nejmenší

25.8.20 14:51

Pohádková knížka pro nejmensí

Ahoj, prosím doporučte hezkou pohádkovou knížku pro 2,5letého kluka. Hledám něco, kde bude hodně obrázků, míň textu. Malý zatím nevydrží moc dlouho poslouchat, rád si spíš prohlíží obrázky. Nejvíc by se mi líbil nějaký špalíček klasických pohádek, ale pokud máte tip i na disney pohádky, může být…
Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4971
25.8.20 14:57
@vanilková zmrzlina píše:
Ahoj, prosím doporučte hezkou pohádkovou knížku pro 2,5letého kluka. Hledám něco, kde bude hodně obrázků, míň textu. Malý zatím nevydrží moc dlouho poslouchat, rád si spíš prohlíží obrázky. Nejvíc by se mi líbil nějaký špalíček klasických pohádek, ale pokud máte tip i na disney pohádky, může být…
Moc děkuji!

O zvědavém štěňátku, O jabloňce, Pozor na příšerky. Klasické jsem pro takové prcky zatím nenašla. Nejvíc ho baví tyhle a pak různé s posunovacími prvky.

Náš dbouchodí do knihovny a tam si vybírá. Děti mají kartičku zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10761
25.8.20 14:59

Ve 2,5 letech moje děti nejvíc braly obrázkové knížky od Anne Suess, nad kterými jsme si povídali, hledali obrázky apod. Děti potřebovaly tu interakci, jen sedět a poslouchat je nebavilo.
Klasické pohádky jsou na tahle prťata dost kruté (Jeníček a Mařenka, Zlatovláska apod.)
Výborné jsou knížky od Oldřišky Ciprové - Kam chodí spát Usínáček a na tu druhou si nemůžu vzpomenout - jsou to krátké příběhy o skřítcích, které řeší výchovné nešvary (např. šťourání v jídle, problémy s usínáním apod.) - doporučuju předem příběh přečíst a případně korigovat (např. je tam i o Ježíškovi, tak aby nemělo dítě různé verze), jsou tam i otázky, kterými se na to dítě obrací - něco jako „A co ty, taky se ti stane, že…“, tak se o tom dá zase hezky povídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
25.8.20 15:51

Ano, Anne Suess je u nas take top, v nemcine se tomuto typu knizky (miliony obrazku bez textu) rika Wimmelbuch a spousta jich je na amazonu; ceske vydani totiz byva drazsi (pokud existuje).

Z ceskych zatim vedou knizky Libora Pava. Pak klasika leporela od Lady, zminovana Jablunka a spol jeste z naseho detstvi. Ty zakladni pohadky kupuju po jednom, mensi format a pohyblive prvky, vetsinou maji vic typu a necham vybrat maleho, aby se mu libily obrazky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
25.8.20 17:24

Nam se libi Rok v lese. Je to bez textu, obrazek lesa a 12 dvojstranek a muzes pozorovat jak se les behem roku meni, co zviratka delaji… Davam i jako darek, je fajn. Vazba jako kniha, ale stranky pevne jak leporelo, velky format.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4971
25.8.20 17:33
@K. Rocánková píše:
Nam se libi Rok v lese. Je to bez textu, obrazek lesa a 12 dvojstranek a muzes pozorovat jak se les behem roku meni, co zviratka delaji… Davam i jako darek, je fajn. Vazba jako kniha, ale stranky pevne jak leporelo, velky format.

Souhlasim, tohle jsme se starsim cetli snad rok dokola a obcas se k tomu vratime

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 17:39

Pohádkové knížky pro nejmenší

Našim malým chlapečkům, se nejvíce líbí leporela všeho druhu, pohádkové zvířátkové, největší úspěch má krteček a Šmoulové. Abecedka a stroje taktéž dokázala upoutat pozornost.
Jinak aktuálně je možné získat v Albertu za body + doplatek 89 Kč nádhernou pohádkovou knížku s krtečkem ( pohádky na dobrou noc krtkova dobrodružství,) tato kniha je opravdu velmi bohatě ilustrována a co je hlavní obrázky se moc líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 18:25

Od Anne Suess knizky mame, mame i podobny typ knizek „Pro male vypravece“, tech mame snad 5, syn je ma rad… Ale chtela jsem nejakou knizku pohadek pro precteni jedne pohadky pred spanim… Mame prave leporela Budulinka, Cervenou Karkulku, Pernikovou chaloupku a vsechny pohadky se mu libi. Prave bych rada nejaky spalicek pohadek, kde by byly tyhle klasicke pohadky pohromade, ale idealne ve zkracene verzi, na kazde strance obrazek a par radku textu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
25.8.20 20:15

Jaro, Leto, Podzim, Zima a Noc od Susanne Bernerove. Prohlizime od roku a i starsi ctyrletou bavi vymyslene pribehy k obrazkum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
28.10.20 03:01

Já si taky myslím, že klasické pohádky jsou pro takhle malé děti těžko pochopitelné. U nás fungují pohádky vymyšlené. Jenom takové blbosti - kočička hledala kamarádku, potkala pejska, slepičku, koníka a všichni jí řekli, že se s ní nemůžou kamarádit, protože jsou malí, velcí, tlustí, hlasití… cokoliv. Až potkala jinou kočičku a měla radost, že má novou kamarádku. Dvouletá dcera to úplně žere. Na druhou stranu je pravda, že třeba před spaním jí můžu číst i kuchařku. Neřeší, o čem to je. Stačí jí jenom poslouchat můj hlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat