Pohádky o lese a o zvířátkách v něm - MŠ

2
9.5.21 14:32

Pohádky o lese a o zvířátkách v něm - MŠ

Krásný slunečný den všem! Jsem na pedagogické škole a na konci května mě čeká první praxe v MŠ. Máme za úkol kompletně zpracovat celou přípravu na jeden den, na jedno z témat, které nám učitelka zadala. Já si vybrala téma - Barevný svět na louce a v lese. Už jsem si našla různé hádanky, básničky a aktivity, které bych na toto téma mohla s dětmi využít, ale potřebovala bych nějakou pohádku, kterou bych mohla dětem přečíst v průběhu řízené činnosti. Na téma louka už mám toho celkem dost, tak právě potřebuji nějakou s tématikou lesa (o zvířátkách v lese apod.). Samozřejmě už jsem hledala inspiraci na internetu i v knížkách, ale nikde jsem nenašla něco, co bych se mi tam tak přesně hodilo. Neznáte někdo nějakou, která není třeba moc známá a mohla bych ji v přípravě zahrnout? Předem moc děkuji za všechny tipy :lol: :kytka:

Simča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9.5.21 15:49

Vyber nějakou pohádku z knížek o skřítku Medovníčkovi… V některých je přímo skřítek Barvínek, ten má na starosti barvení plodů a kytek v přírodě. A v jedné pohádce spolu společně pomáhájí srnčátku… Je to v knížce Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4997
9.5.21 16:31

U nás měly děti připravené pásmo s lesními zvířaty, několik veverek, lišek, zajíc, myška… Těžko říct, zda to byla pohádka, spíš písníčky + básničky a děti v kostýmech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat