Pohanka a další zdravé potraviny pro prcky

208
9.3.08 11:50

Pohanka a další zdravé potraviny pro prcky

Ahoj maminky,
na doporučení všech těch stránek a tabulek týkajících se příkrmů jsem začla shánět pohanku. V Tescu jsen nenašla vůbec nic, v Intersparu toho zase bylo až moc :D - pohanková krupice, mouka, vločky, pukance,… Vy co jí kupujete pro prcky - můžete napsat v jaké formě, popřípadě přidat obrázek? A jak se pak přidává do příkrmů? Musí se převařit? Co dál se dá z těhle zdravých věciček pro mrňata koupit? Jáhly? Polenta? Já se v tomhle vůbec neorientuju… :? Máte nějaké recepty z podobných surovin pro nejmenší?
Předem moc děkuji, určitě to nepřijde vhod jen mně :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
9.3.08 13:57

Ahoj, já kupuju pro svého syna v bio prodejně jáhly- ty se musí před uvařením spařit, kukuřičnou krupici,pohanku a pohanku lámanku. Proplachuji samozřejmě také tu pohanku. Vše se se dává vařit do vařící vody, kukuřičnou krupici míchám, ostatní na mírném ohni pod pokličkou rozvářím tak cca 20minut. Důležité je, aby to bylo rozvařené.
Dávám mu to večer s dušenou mrkví, červenou řepou,dýní hokkaido,pastiňákem nebo s jablkem. Zakápnu trochou olivového anebo slunečnicového oleje.
Místo sušenek mu dávám kukuřičné křupky natural, také se dají koupit v bio prodejnách.
Kolem 10. měsíce by mohl začít s luštěninami, ideální na začátek je červená čočka, je rychle uvařená a tolik nenadýmá.
Ahoj zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
1762
9.3.08 14:04

Já ještě kupovala ty pukance a dávala do bílého jogurtu.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.08 14:11

Ahoj,na tohle je výborná knížka od MUDr. Judity Hofhanzlové Polévky a kašičky pro nejmenší z edice vaříme zdravě pro miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
9.3.08 14:18

Mně pořád není jasná jedna věc - prodává se i sáček s názvem „POHANKA“ nebo jen pohankové vločky, pukance, mouka, krupice… :? :D

Po knížce mrknu, díky moc. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.3.08 15:33

prodává se i samostatná pohanka
zdenka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...