Reklama

Pohlaví miminka až na porodním sále

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Meggynka
Ukecaná baba ;) 1194 příspěvků 14.04.18 15:43
Pohlavi miminka az na porodnim sale

Holky, mate nektera srovnani, jaky je porod kdyz vite co cekate za pohlavi a u druheho ditka ne? Da se to vydrzet az do porodu a je tam vetsi euforie? :mrgreen: Druhy si nechceme nechat rict, ale kazdy rika ze to nevydrzime. Prijde mi to jako krasne prekvapeni. Jak to mate vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uju
Kelišová 6514 příspěvků 14.04.18 15:45

Mám dvě děti a rozhodně nemám srovnání. Hned po stavu zdravotním jsem nutně potřebovala vědět co to bude :mrgreen: Osobně bych to nevydržela ani náhodou,.

Martina98
Povídálka 28 příspěvků 14.04.18 15:49

Syna jsem si nechala říct, ale až budu jednou čekat druhého potomka, tak se chci nechat překvapit :-)

nesssinka
Echt Kelišová 9955 příspěvků 3 inzeráty 14.04.18 15:58

Měla jsem 2× překvapení :palec: vydržet se to dá bez problémů.

Murka
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 14.04.18 15:59

Dvě děti, ani u jednoho těhotenství jsem si nenechala říct pohlaví. U první jsem měla tušení správné, že čekám holku. Už v břiše jsem ji intuitivně oslovovala jako holčičku. U druhé dcery jsem se spletla, myslela jsem, že to bude kluk. Myslím, že to těšení se, co to vlastně bude, mi i trochu pomohlo při samotném porodu.

Makito
Kecalka 485 příspěvků 14.04.18 16:01

Ahoj, mám syna i dceru, věděla jsem to vždy asi kolem 20tt. Byla jsem zvědavá, ale bylo mi jedno, jaké to bude pohlaví. Teď bychom chtěli ještě jedno miminko, a to si nenechám říct, chci být překvapená, bude mi to úplně jedno. Myslím si, že to překvapení za to stojí. ;)

magratka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 14.04.18 16:01

První jsem si nechala říct, druhé a třetí ne. Ono pokud není určení pohlaví z plodové vody, tak to není stejně 100%, takže i u toho prvního jsem byla napjatá jestli to bude podle předpovědi. A teď u třetího jsem si byla téměř jistá, že to bude zase kluk (a byl).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.18 16:24

@Meggynka Ahoj - mám zkušenost s oběma možnostma. Ono se to nedá úplně obecně říct, co je lepší, každý to vnímáme jinak. Pokud nemáš žádnou preferenci jednoho nebo druhého pohlaví a nemáš v plánu kupovat věci do barvy a nemáš tak silnou potřebu „hnízdění“ a zařizování, připravování atd…tak je to určitě lepší. Já tu potřebu měla silně u prvního (syna), takže jsem byla ráda, že jsem to věděla a mohla ladit oblečky i pokojíček, hračky, sedačku atd… U druhého miminka už ta potřeba nakupovat a ladit věci atd nebyla, ale zase přiznám, že jsem měla preferenci, aby to byla holčička. Moc jsem si ji přála a tak jsem si to nechala říct, abych to přijala tak, jak to je. A je to holčička =) (dalšího syna bychom milovali úplně stejně, ale prostě v tom těhotenství jsem to vnímala, že jestli je to chlapeček, musím se s tím trochu porovnat). U třetího (zase dcerka) mi už bylo totálně jedno, co to bude, neměla jsem potřebu hnízdění ani nakupování, vše jsme doma měli, navíc i tak jsem měla spoustu neutrálních věcí a tak nějak jsem nic neřešila a to překvápko stálo za to. Bylo to určitě lepší, než když to člověk ví, i pro okolí - třetí dítě už není tak „zajímavé“, jako první, tak teď se aspoň všichni těšili, co to bude :D…Já jsem tedy za překvápko, ale ne za každou cenu a pokud to pomůže v těhotenství k pohodě, tak raději si to nechat říct ;)

Hoa Mai
Kelišová 5561 příspěvků 14 inzerátů 14.04.18 16:30

@Meggynka Srovnání nemám, ale vydržela jsem to nevědět dvakrát a teď potřetí jsem v 8. měsíci, nevím nic a s pravděpodobností hraničící s jistotou nebudu vědět až do porodu. Já tady ty komentáře typu „to nevydržíš, jak to můžeš vydržet apod“ moc nechápu. Když to někoho zajímá, ať si to říct nechá, ale mě to v podstatě moc nezajímá. Zajímají mě jiné věci - aby byl porod v pohodě, aby bylo miminko zdravé, spokojené, abych se z porodu dostala rychle do formy, aby šlo v pohodě kojení, aby miminko nic netrápilo a bylo spokojené. Malichernosti, jako co je to za pohlaví, když je to stejně už rozhodnuto, si ráda nechám na ten porodní sál. O důvod víc se na porod těšit.
Nevědět pohlaví mi naopak přijde výhodné v případě, že plánuješ víc dětí a nehodláš pro každého kupovat extra všechno zvlášť. Já jsem si zařizování a nakupování užívala, ale vše jsem ladila unišex, aby to bylo použitelné pro obě pohlaví.

tzipora
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 14.04.18 17:09

Ja jsem byla těhotná dvakrát a vzdy jsem vedela, jestli cekam holku nebo kluka. Myslela jsem, ze to ví všechny maminky.

jarmarkty
Kecalka 147 příspěvků 14.04.18 17:23

@Meggynka Větší euforie nevím :-), ale rozhodně je to krásné, když si to necháte jako překvapení a jestli to vydržíte až do porodu, tak to záleží na vaší vůli :-). Přeji ať je prcek zdravý a vy taky a vše proběhne v pohodě :-).

Russet
Extra třída :D 10270 příspěvků 14.04.18 18:00
@Meggynka píše:
Holky, mate nektera srovnani, jaky je porod kdyz vite co cekate za pohlavi a u druheho ditka ne? Da se to vydrzet az do porodu a je tam vetsi euforie? :mrgreen: Druhy si nechceme nechat rict, ale kazdy rika ze to nevydrzime. Prijde mi to jako krasne prekvapeni. Jak to mate vy?

Já to vydržela a ještě jsem se pohlaví dozvěděla až po tom, co jsem se probrala z celkové narkózy po akutním císaři. Dalo se to úplně normálně vydržet. Než si to nechat říct a nemít 100% jistotu, to radši nic. Jen každý kroutil hlavou, že si to říct nenecháme. Jelikož jsem prý v těhotenstvú zkrásněla, tipovali mi kluka (no jo, teď jsem zas šereda). A měli pravdu. Já taky tušila kluka.

Uživatel je onlinetulipán
Závislačka 2741 příspěvků 14.04.18 18:55
@Hoa Mai píše:
@Meggynka Srovnání nemám, ale vydržela jsem to nevědět dvakrát a teď potřetí jsem v 8. měsíci, nevím nic a s pravděpodobností hraničící s jistotou nebudu vědět až do porodu. Já tady ty komentáře typu „to nevydržíš, jak to můžeš vydržet apod“ moc nechápu. Když to někoho zajímá, ať si to říct nechá, ale mě to v podstatě moc nezajímá. Zajímají mě jiné věci - aby byl porod v pohodě, aby bylo miminko zdravé, spokojené, abych se z porodu dostala rychle do formy, aby šlo v pohodě kojení, aby miminko nic netrápilo a bylo spokojené. Malichernosti, jako co je to za pohlaví, když je to stejně už rozhodnuto, si ráda nechám na ten porodní sál. O důvod víc se na porod těšit.
Nevědět pohlaví mi naopak přijde výhodné v případě, že plánuješ víc dětí a nehodláš pro každého kupovat extra všechno zvlášť. Já jsem si zařizování a nakupování užívala, ale vše jsem ladila unišex, aby to bylo použitelné pro obě pohlaví.

Urcite je pravda, co rikas. Clovek tuto informaci na nic nepotrebuje (krome pri zdravotni indikaci), ale nekdo po ni proste touzi - treba ja. Mela jsem potrebu to dite “znat”. Navic nekdy je na skodu, chtit vedet pohlavi pred porodem. Me druheho synka pasovali na holku. Pak na me jina dr po case vybafla “je, to je pindour” a byla jsem uplne rozhozena. :lol: Bezduvodne. Ne ze bych litovala, ze se jedna o druhe pohlavi, ale byla jsem uz psychicky nastavena. Sla jsem z kontroly a volala jsem muzovi, ze je to chlapecek a zacala jsem bulet :lol:. A muj muz se smal a rikal, super, a proc vlastne brecis? No nevedela jsem :mrgreen:.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 14.04.18 19:18

Proč byste to nevydrželi? Znám takových páru spoustu :nevim: My jsme to také nevěděli.

Murka
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 14.04.18 19:47

@tzipora správně by se měl lékař zeptat, jestli chcete znát pohlaví. Pokud ne, měl by o plodu mluvit neutrálně. Ale ne vždy se to dodržuje, bohužel.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama