Pohlavi miminka, jak to je?

237
15.1.20 20:01

Pohlavi miminka, jak to je?

Hezky večer. Uz na základní skole nas učili, ze pohlaví miminka urcuje otcova spermie. Co me ale vrtá hlavou jsou ty různé cinske kalendáře a podobně. Vsude se tam zadávají udaje i matce, ale ne o otci. Tim pádem by tedy pohlaví mela urcit matka, coz se ale úplně rozchází s biologií. Nejde mi ani tak o to, jestli vam to vychází, ale spis vas názor. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12225
15.1.20 20:03

@Ssmajlik čínské kalendáře jsou blbost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22055
15.1.20 20:05
@Ssmajlik píše:
Hezky večer. Uz na základní skole nas učili, ze pohlaví miminka urcuje otcova spermie. Co me ale vrtá hlavou jsou ty různé cinske kalendáře a podobně. Vsude se tam zadávají udaje i matce, ale ne o otci. Tim pádem by tedy pohlaví mela urcit matka, coz se ale úplně rozchází s biologií. Nejde mi ani tak o to, jestli vam to vychází, ale spis vas názor. :)

No, já bych se přikláněla ke spermii. Mám syna jako kopii svého partnera.

Příspěvek upraven 15.01.20 v 20:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49139
15.1.20 20:05

Můj názor? Čínské kalendáře nemají s biologií pranic společného, to je asi jako věštění z karet - racionalita žádná a občas se někdo strefí. Čínské kalendáře asi v 50 %. Což zcela odpovídá i té biologické pravděpodobnosti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7151
15.1.20 20:09

Pohlaví udává spermie, ale prý Ph a hustota poševního sekretu je důležitá pro to, jaká spermie v jakém období projde. Jestli je to pravda, nevím, ale každopádně čínské kalendáře jsou hovadina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
15.1.20 20:12

Jestli ono to nebude tím, že věštění pohlaví z čínského kalendáře je hloupost :mrgreen:
Spermie nese informaci o tom, jestli embryo bude kluk nebo holka.
Ale na druhou tělo samice (a tím pádem i ženy) má vliv na to, jestli přežijou spíš holčičí nebo klučičí spermie a spíš holčičí nebo klučičí embrya. Samozřejmě, že ne absolutně, ale za určitých okolností (třeba při nakažení toxoplazmou) můžou zvýšit šanci jednomu či druhému pohlaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
15.1.20 20:55

Je to blbost, jako vestit z cajovych lístků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
15.1.20 21:04

:D hezky. Tak ja nad tím právě dost premyslela a nechtela jsem je hned takhle rychle zavrhnout. Jen samozřejmě ted cekame na pohlaví miminka a jak jsem tohle nasla na netu. Tak si prave říkám, ze to mi vubec nesedí. Vždyť biologie je jenom jedna :lol: jo, a tim ph mate asi pravdu no, to zní dost logicky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
15.1.20 21:46

No ona to žena ale také ovlivňuje - jídelníčkem, ph… tak to jen trošku. Ale důležité je jestli styk byl před ovulací, při, nebo po… Ale i tohle ovlivní jen o pár procent. Jeden gynekolog mi říkal, že je to jako když se hází mincí - někdy padne orel i desetkrát po sobě:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 15:11

Pohlaví ve 37tt

Zdravím, mám dotaz od začatku mi trvdi že čekame holčičku, už pochybovat nemusim? Máme už syna tak si přejeme holčičku. :blush: :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
20.1.20 12:53

@Anetička27 ja bych se asi zamerila na to s jakou jistotou to doktor rekl. Nam u prvniho na prvním screeningu ve 13.tt rekl, ze to je kluk, dokonce nam to i ukázal, takze jsme vubec nepochybovali. Muj gyn to pak i potvrdil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama